פרסום ושיווק

בחירות האמצע בארה"ב: האם טראמפ יהיה חשוף להדחה?

המפלגה הרפובליקנית צפויה לשמור על רוב בסנאט, בעוד שהדמוקרטים צפויים לזכות בשליטה על הקונגרס. הפסד בשני הבתים עלול לזעזע את השווקים 
נועם בראל |  1
בחירות האמצע בארה"ב ייערכו השבוע (יום ג') וימשכו אליהם את עיני המשקיעים, כשהשאלה העיקרית היא האם דרכו של טראמפ מקובלת על הרוב. 
כיום, לרפובליקנים יש רוב בשני הבתים דבר המאפשר לנשיא טרמפ מרחב פעולה רב בהוצאת המדיניות שלו לפועל. הסקרים מצביעים כי המפלגה הרפובליקנית תשמור על הרוב בסנאט, בעוד שהדמוקרטים צפויים לזכות בשליטה על הקונגרס. הפסד בשני הבתים יקשה על טראמפ להוציא את המדיניות שלו לפועל ואף הוא יהיה חשוף לחקירות ולניסיונות הדחה.
אורי גרינפלד, הכלכלן והאסטרטג הראשי של בית ההשקעות פסגות, אומר על הבחירות: "ההערכות הן שהרפובליקנים יאבדו את בית הנבחרים אבל ישמרו על הסנאט כך שטראמפ, כמו נשיאים רבים לפניו יהפוך לנשיא עם קונגרס מפולג. אנו מעריכים שבכל הנוגע לסביבה הכלכלית ולשווקים, לתרחיש הסביר, ואפילו לתרחיש בו טראמפ מאבד גם את הסנאט, לא צפויות השלכות מהותיות". 
"בכל הנוגע למדיניות הפיסקאלית, הדמוקרטים לא ירצו לשנות שום דבר שטראמפ הוציא לפועל. אמנם רוב הדמוקרטים (האמת גם שרוב הרפובליקנים) לא יושבים ממש בנוח עם גירעון צפוי של 5%-4%, אבל בין לא לשבת בנוח לבין לפעול לצמצום פיסקאלי יש פער גדול מדי מבחינה פוליטית, בטח כשנושא הגירעון עדיין לא חם מספיק בתודעה הציבורית. מעבר לכך, יש לזכור ששינויים מהותיים דורשים אישורים של שני הבתים וכאמור סביר להניח שהסנאט יוותר רפובליקני".
"הדמוקרטים היו כמובן רוצים לעצור את אג'נדת הדה-רגולציה בסקטור הפיננסי של טראמפ אבל למרבה הצער הם לא ממש יכולים. טראמפ יכול להמשיך להניע את האג'נדה באמצעות צווים נשיאותיים ולא זקוק לחקיקה בנושא".
"גם בכל הנוגע למלחמת הסחר, טראמפ לא צריך את בית הנבחרים ויכול להמשיך להטיל מכסים על סין באמצעות צווים נשיאותיים וטענות כמו "ביטחון לאומי". למעשה, יש אפשרות כי שבמקרה וטראמפ מאבד גם את הסנאט, מלחמת הסחר תצבור תאוצה שכן מדובר על אג'נדה שיש לה באופן ברור תמיכה של הציבור".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שוב פעם סקרים...לפי הסקרים הילרי נשיאה ובוז'י ראש ממשלה (ל"ת)
  יעקב 04/11/2018 22:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור