פרסום ושיווק

UBS על תוצאות הבחירות: "טראמפ ימשיך להיות המילה האחרונה"

בנק ההשקעות התייחס לתוצאות בחירות האמצע והסביר כי חקיקה משמעותית תיאלץ לחכות לבחירות של 2020,  ורוב הסיכויים שמדיניות המס תושהה לעוד שנתיים
נועם בראל |  1
UBS (צילום יונתן גורודישר)
בנק ההשקעות UBS פרסם הבוקר את התייחסותו לתוצאות בחירות האמצע בארה"ב שנערכו אמש והסביר כי למרות הפסד הרוב בבית הנבחרים, הנשיא טראמפ ימשיך ליהנות מהמילה האחרונה בנוגע להרבה החלטות מדיניות חשובות בשנתיים הבאות, ביניהן מסחר, הגירה ורגולציה של האינטרנט. 
לדבריו של משרד מנהל ההשקעות של UBS: "תוצאות הבחירות מצביעות על כך שחקיקה משמעותית תיאלץ לחכות לבחירות של 2020 ורוב הסיכויים שמדיניות המס תושהה לעוד שנתיים. ייתכן כי שני הצדדים יסכימו על הצורך של השקעה בתשתיות, אך צפויה מחלוקת על אופן מימון ההשקעה, כך שיהיה קשה להשיג פתרון שיהיה מקובל על שתי המפלגות".
תוצאות בחירות אמצע הקדנציה צפויות להביא למספר שינויים משמעותיים על הדרך שבה טראמפ יוכל להשיג את מטרותיו אך התוצאות אינן יכולות להיות משמעותיות למדיניות הסחר של ארצות הברית. עם זאת, סביר להניח כי מדיניות "אמריקה ראשונה" של טראמפ לא תשתנה בצורה משמעותית, גם עם הזכייה של הדמוקרטים בבית הנבחרים, אומרים אסטרטגים בארצות הברית.
התוצאות צפויות לקרוא תיגר על הנשיא טראמפ במספר תחומים, כשביניהם ההוצאות הצבאיות, אולם בגזרה של מדיניות סחר החוץ, אחד התחומים הרלוונטים ביותר לקהילה הבינלואמית, טראמפ ימשיך לפעול עם תמיכה מבית ויוכל לקבוע את התנאים בנושא זה ללא קשר לחלוקה של הקונגרס.
הסיבה לכך היא כי "לקונגרס אין יכולת רבה לשלוט במדיניות הסחר", כתבו אנליסטים ב- RBC Capital Markets. במקום זאת, "למשרד הסגול יש סמכויות מרחיקות לכת לפעול באופן חד-צדדי", כלומר הנשיא צפוי "להמשיך לדחוף את סדר היום המסחרי שלו", לדבריהם.
בבית ההשקעות IBI גם התייחסו לבחירות האמצע ואמרו: "אין ספק שניצחון הדמוקרטים בבית הנבחרים שם קץ לשנתיים בהן שלטו הרפובליקנים על הסנאט ובית הנבחרים, שנתיים בהן נהנה טראמפ מהגמוניה בקונגרס שעשו לו את החיים קלים יותר. תוצאות הבחירות אמש, יהפכו את חייו של טראמפ לקשים הרבה יותר, בראש ובראשונה בכל הקשור לחקיקה, שכן לבית הנבחרים תפקיד מרכזי בניסוח חוקים ואישורם, ובאמצעות השליטה בבית הנבחרים יוכלו הדמוקרטים למנוע מהרפובליקנים לקדם את האג'נדה שלהם, ולנסות לקדם חוקים משלהם, לא מהלך פשוט שכן החוקים עוברים לבסוף לאישור הסנאט והנשיא, אולם אין ספק כי כוח המיקוח של הדמוקרטים עלה משמעותית".
תגיות UBS | בחירות | טראמפ
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טרמפ מס 1. אין כמוהו. (ל"ת)
  פר ברוך 07/11/2018 13:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור