פרסום ושיווק

מדז'יבוז אשת השיווק של נוב' על עידוד נשים להתמודד בבחירות

עם זינוק במספר הנשים כראש רשות וחברות מועצה בתום הבחירות המקומיות, המהלך "תתמודדי" שהובילה מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה נחל הצלחה 
אלכסנדר כץ |  3
אוה מדז'יבוז' (צילום ענבל מרמרי)
ועדת השיווק של איגוד השיווק הישראלי בחרה באוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, לאשת השיווק של חודש נובמבר, בזכות הצלחת קמפיין "תתמודדי" שהוביל לעלייה של 40% במספר הנשים המתמודדות בבחירות לרשויות המקומיות. מדז'יבוז', משמשת כמנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה מזה כשנה. לפני כן הייתה יו"ר הרשות השנייה, ובעבר הייתה מנכ"לית מעריב, סמנכ"לית שידורי קשת ומנכ"לית רדיו תל אביב.
קמפיין "תתמודדי" שהובילה הרשות לקידום מעמד האישה בחודשים האחרונים, היה יוזמה ראשונה מסוגה שבה גוף רשמי של המדינה קורא לנשים להתמודד בבחירות לרשויות המקומיות. המהלך נוצר בשל חוסר שוויוניות בייצוג הנשי בשלטון המקומי שעמד עד לבחירות המוניציפאליות לפני כחודש על 13.5% נשים במועצות, ורק 2% נשים מבין ראשי הרשויות.
המהלך נוצר לא רק עבור הבחירות המקומיות הנוכחיות, אלא גם עם פוטנציאל עתידי – כשהבחירות לכנסת נמצאות באופק, ויתקיימו בשנה הקרובה. המהלך החריג גם דרש הרתמות של גופים שונים - בשל חשיבותו הציבורית.
על רקע קמפיין MeToo# והשפעתו על השיח הציבורי, הצליח קמפיין "תתמודדי" להוביל לעלייה של 40% במספר הנשים שהתמודדו לראשות הרשויות המקומיות ולעלייה של 20% בקרב המועמדות למועצות, מתוכן 36% מהמגזר הערבי שהוגדר כקהל יעד חשוב להעברת המסרים. לא מעט נשים ראו בקמפיין דחיפה אחרונה וחשובה להתלבטות שכבר הייתה קיימת קודם לכן האם נכון להיכנס לפעילות ציבורית.
המהלך כלל תשדירי טלוויזיה ואינטרנט בהשתתפות ליטל שוורץ ובמרכזם סרטונים הומוריסטיים שמעבירים את המסר החוזר "תתמודדי" ומציגים את האופן שבו נשים יכולות לתרום כחלק ממקבלי ההחלטות ביישוב שבו הן גרות. הקמפיין כלל גם פעילות נרחבת ברשתות החברתיות, במטרה לפנות לקהל יעד צעיר. הפעילות כללה שיתוף פעולה עם מובילות דעה חזקות ומוכרות באינסטגרם, בהן נשות תקשורת, דוגמניות, פוליטיקאיות ואמניות – ששיתפו את הקמפיין והצטלמו עם חולצות "תתמודדי".
בסיכומו של דבר, בבחירות הנוכחיות נבחרו 428 חברות מועצה ברחבי הארץ לעומת 327 בבחירות 2013. כמו כן נבחרו 14 ראשות רשויות, מתוך 68 שהתמודדו בבחירות לראשות מועצה. מדובר על עלייה ביחס ל-42 שהתמודדו בבחירות הקודמות, ומתוכן נבחרו רק שש.

"קמפיין 'תתמודדי' בהובלת אווה מדז'יבוז' מציג חדשנות, לפני הכל, מעצם קיומו", נכתב בנימוקי הוועדה. "עצם הבחירה של גורם רשמי שפעל לעידוד מעורבות פוליטית בקרב נשים, הוא דבר שלא נעשה כמותו בישראל וספק אם במקומות אחרים בעולם. הקמפיין מיסתנכרן באופן מושלם עם אג'נדת MeToo# אשר הציפה את השיח הציבורי בנושא היחס לנשים ובחיזוק מעמד האישה, במהלך השנה האחרונה".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ובנתים בשבוע הכי קשה לעולם הנשים שבו נרצחו שניים
  מאיה 29/11/2018 11:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  היא בכנס באיסלנד או משהו כזה.. על חשבון מי? מה מטרת הכנס? האם הארגון הוציא הודעה בעניין הרצח?
  סגור
 • מה הקשר? היא לא המפכ"ל, את יודעת (ל"ת)
  מאיה 29/11/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  איזה יופי! מהלך ראוי מאוד!!
  דני 28/11/2018 18:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כל הכבוד לעוסקות ולעוסקים במלאכה!!
  סגור