פרסום ושיווק

הפסד ענק לקסטרו בשל רכישת הודי'ס; צניחה בתוצאות התפעוליות

קסטרו מחקה כ-59.5 מיליון שקל בשל שערוך הודי'ס. מלבד ההפסד החד הפעמי, רשת האופנה רשמה הפסד תפעולי ושחיקה ברווחיות הגולמית
אלי שמעוני |  1
חנות קסטרו ברמת אביב (צילום איימי נקדאי)
תוצאות גרועות לרשת האופנה {קסטרו}. התוצאות החלשות נגרמו בשל רישום חשבונאי חד פעמי, אך גם בשל הפעילות השוטפות. עם פרסום הדו"ח נכנסה המניה להפסקת מסחר, שחודש בשעה 13:16. לאחר חידוש המסחר רשמה המניה צניחה של 8%.
רשת האופנה רשמה ברבעון הפסד של 73.5 מיליון שקל, לעומת רווח של 7.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד הגדול נעוץ ברכישת קבוצת הודי'ס. במהלך הרבעון הושלמה העסקה לרכישת קבוצת חברות הודי'ס, הכוללת בעיקר את המותגים הוד'יס, טופ טן וקרולינה למקה. לאחר השלמת העסקה קסטרו מחזיקה ב-100% ממניות החברות של קבוצת הודי'ס.
התמורה בעסקה הועברה באמצעות הקצאת מניות של קסטרו למייסדי קבוצת הודי'ס לפי מחיר של 102.5 שקל למניה, המשקף תמורה של כ-299 מיליון שקל. עם זאת, אחזקתה של קסטרו במניות הודי'ס טרם השלמת העסקה, היתה רשומה בספרים בשווי גבוה יותר על בסיס הערכת שווי חיצונית, באופן אשר דרש הפחתת ערך.
אולם לא רק רישום חשבונאי פגע בתוצאות של קסטרו, החברה הראתה שחיקה ברווחיות ורשמה הפסד תפעולי (ללא קשר למחיקה) של 13.7 מיליון שקל ברבעון, לעומת רווח תפעולי 8.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-320 מיליון שקל, עליה של 30% לעומת הרבעון המקביל. העלייה נרשמה כתוצאה מאיחוד תוצאות קבוצת הודי'ס כאמור.
התוצאות על בסיס דו"ח הפרופורמה, כלומר אילו היו חברות קבוצת הודי'ס מאוחדות כבר ברבעון המקביל, מצביעות על דעיכה: ההכנסות ברבעון פרופורמה הסתכמו על 433.7 מיליון שקל, ירידה של כאחוז לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
הרווחיות הגולמית (פרופורמה) עמדה ברבעון על 55.3% לעומת 58.1% ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי פרופורמה עמד על 8 מיליון שקל, לעומת רווח של 18.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה הפסידה קסטרו 9 מיליון שקל, לעומת רווח של 14.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. כאמור, הפסד זה מתעלם מההפסד החשבונאי החד פעמי, והוא מדגיש שגם ללא המחיקה החשבונאית תוצאות קסטרו התדרדרו ברבעון.
עם זאת, מבחינה תזרימית תוצאות קסטרו סבירות. החברה רשמה ברבעון תזרים מפעילות שוטפת של 24.7 מיליון שקל, לעומת תזרים מפעולות שוטפות 12.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גבי איבד את זה (ל"ת)
  גרינכברג 29/11/2018 18:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור