פרסום ושיווק

כולם נגד כולם במטומי: 'טים אינטרנט' דורשת תשלום חוב במיידי

דרישתה של טים אינטרנט לפרעון החוב מתבסס על "מכתב תמיכה" שבו הצהירו בעלי המניות המרכזיים במטומי שיממנו את צרכי פעילותה
משה בנימין |  1
משרדי מטומי (צילום אייסTV)
הבלאגן ואי הוודאות בחברת הפרסום הדיגיטלי הבורסאית מטומי חוגג. אלון בנימיני, עורך דינה של חברת Rainmaker, המחזיקה תחתיה את חברת Team Internet - טים אינטרנט, חברת בת של מטומי, שיגר לחברה ולבעלי המניות המרכזיים בה מכתב ובו דרישה לפרעון מיידי של החוב של מטומי לטים אינטרנט בסך 16.2 מיליון אירו. 
דרישתה של טים אינטרנט לפרעון החוב (בגין רכישת מניותיה על ידי מטומי) מתבסס על מכתב תמיכה שנחתם ב-27 בדצמבר 2017 בין טים אינטרנט למטומי שבו הצהירו בעלי המניות המרכזיים של החברה שיתמכו בפעילותה ויספקו מימון לצרכיה. בטים אינטרנט התעקשו להדגיש בנוסף, כי בניגוד להצהרת מטומי על מגעים עימה לדחיית החוב או חלקו, היא מצהירה כי לא חל כל שינוי או תיקון בגובה החוב שאותו מטומי נדרשת לשלם, לא יאוחר משבוע זה. 
מנגד, במכתב תשובה לבנימיני, עו"ד רון ברקמן המייצג את בעלי המניות המרכזיים במטומי מפרש אחרת את אותו "מכתב תמיכה" שהביא בנימיני. לשיטתו ההצהרה כי בעלי המניות יתמכו בפעילותה של מטומי אינה מעידה על כך שהכוונה היא לעמוד בחובות החברה כלפי טים אינטרנט. לדבריו "אין במכתב התחייבות לממן תשלומים של החברה לחברת טים אינטרנט הגרמנית, או לפרוע את חובות החברה. המכתב עוסק בתמיכה פיננסית, אם תדרש, לאופרציה השוטפת - קרי, תשלומי משכורות, הוצאות שוטפות שונות וכיוצ"ב".  
עוד אומר ברקמן, כי "הניסיון של טים אינטרנט או כל גורם אחר ליצור אופן מלאכותי סיטואציה משברית שתהווה טריגר להפעלת המכתב, לא זו בלבד שלא יגרום להפעלתו, אלא מדובר יהיה בחוסר תום לב מובהק ומי שיעשה כן יסתכן בנשיאה באחריות לכל הנזקים שיגרמו למרשינו ולחברה כתוצא מהתנהלות פסולה כזו". 
דרישת פרעון החוב של טים אינטרנט מגיעה יממה לאחר הפרסום על כל שמחזיקי האג"ח של מטומי, באמצעות הנאמן רזניק פז נבו מבקשים לקיים אסיפה דחופה לטובת מינוי עו"ד שייצג אותם מול מטומי בניסיון להגן על זכויותיהם. 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שילוח מייצר ערך
  רמי 04/12/2018 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אילן שילוח יצרן ערך מהולל עבור עצמו בלבד. כדאי שמי שכובד אית וישים לב לזה. סכין בגב לכל מי שלא יתאים לו או יפנה דקה את הגב. חתיכת זבל. אבל חכם.
  סגור