פרסום ושיווק

הדולר עלה ב-0.56% ושערו היציג נקבע על 3.748 שקלים

למרות שהמשקיעים מניחים ירידה בקצב העלאות הריבית בארה"ב, הדולר נסחר ברמה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2017, "בעיקר בגלל בעיות פוליטיות באירופה"

ערן סוקול | 
שערי מטבעות בעולם (צילום Istock)

העצבנות בשווקים שולחת את המשקיעים לחוף המבטחים של הדולר אשר ממשיך היום (ג') במסעו צפונה והתחזק בעוד כ-0.56% מול השקל, כאשר שערו היציג נקבע ברמה של 3.748 שקלים, הגבוהה ביותר מאז פברואר 2017. האירו עלה ב-0.28% ושערו היציג נקבע על 4.2672 שקלים.

הלירה הבריטית אשר נסחרת ברמה הנמוכה מזה 20 חודשים מול הדולר, עלתה היום ב-0.13% ושערה היציג נקבע על 4.7286 שקלים. זאת לאחר שאתמול דווח כי ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, דחתה את ההצבעה הגורלית לאישור הסכם הברקזיט עם האיחוד לאחר שחששה שלא תצליח להעביר את ההחלטה (לכתבה המלאה).
"השוק מגיב בעצבנות רבה מחשש שלא יהיה ניתן להגיע להסכם עם האיחוד ואז בריטניה תיאלץ לפרוש מהאיחוד ללא הסכם, מה שעלול לגרום לכאוס בבריטניה", ציינו בחדר עסקאות המט"ח של הבנק הבינלאומי בסקירתם היומית.
"הדולר התחזק מול המטבעות העיקריים, למרות שהמשקיעים מניחים כי קצב העלאות הריבית בארה"ב יירד במידה ניכרת. הסיבה להתחזקות הדולר נעוצה בעיקר בבעיות שיש במטבעות האחרים: ליש"ט בעיית הברקזיט, יורו בעיות פוליטיות בצרפת, איטליה, ברקזיט. היין היפני נתפס כמקלט בטוח אך הדולר נתפס כבטוח יותר. ככל שמתפתח מצב של חוסר וודאות בשווקים יש לדולר דרישה", ציינו בבינלאומי.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה