פרסום ושיווק

שר הכלכלה קבע היטל היצף של 0.25% על יבוא מלט מטורקיה ויוון

שיעור זה נקבע לתקופה של 30 חודשים, במהלכה מצפים במשרד הכלכלה כי נשר תעמוד בהתחייבותה להימנע מהעלאת מחירים
ערן סוקול | 
שר הכלכלה אלי כהן (צילום גדעון שרון)
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן החליט להטיל היטל היצף בשיעור מינימלי של 0.25% בלבד, על יבוא מלט מטורקיה ומיוון וזאת לתקופה של 30 חודשים, ומצפה כי נשר תעמוד בהתחייבותה לוועדה המייעצת להיטלי סחר ואמצעי הגנה, להימנע מעליית מחירים במשך תקופת ההיטל.
במקביל הנחה כהן את הממונה על היטלי סחר במשרד הכלכלה והתעשייה לעקוב אחר מצבה של התעשייה המקומית, מחירי המלט בשוק, התפתחות היקפי היבוא ושוק המלט בכלל, על מנת לבחון את הצורך בהעלאת שיעור ההיטל, בין השאר בשל עליית היקף היבוא מעל 50% מכלל המלט בשוק.
מטרת ההחלטה הינה לאזן בין אימוץ ממצאי הממונה על היטלי סחר והמלצת הוועדה המייעצת אשר מצאו כי יבוא מלט לישראל מטורקיה ומיוון, מתקיים במחירי היצף הגורמים לנזק ממשי לתעשייה המקומית, לבין המלצת הוועדה להימנע מהטלת היטל היצף מתוך שיקולים משקיים הנוגעים לקידום תחרות.
שיעור יבוא המלט, אשר עמד בשנת 2017 על כ-33% משוק המלט, מהווה תחרות לתעשיית המלט המקומית, בראשה עומדת חברת "נשר", אולם רף ייבוא העולה על 50% עשויי להוות איום על קיום תעשיית המלט הישראלית.
כהן ציין כי קיימת חשיבות אסטרטגית בשמירה על קיומה של תעשיית מלט מקומית תחרותית וברת קיימא, ולצד הפחתת המחירים המבורכת וקידום התחרות בענף המלט אשר מביא עמו היבוא. קיימת למדינת ישראל חשיבות בשמירת בסיס תעשייתי איתן ועצמאי בטווח הארוך.
לנוכח המלצות הועדה המייעצת לגבי סיוע לעידוד תחרות מקומית בענף, במשרד הכלכלה והתעשייה בוחנים את האפשרות למתן תמריצים להשקעות בענף כך שיהיה יותר משחקן אחד.
תגיות אלי כהן | מלט | נשר
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה