פרסום ושיווק

לאומי ירשום רווח של 96 מיליון שקל מהחלפת מניות מימון ישיר במניות ביטוח ישיר

עם דחיפה קלה של חוק הריכוזיות, זרוע ההשקעות של הבנק השלימה עסקה לרכישת 7.31% ממניות ביטוח ישיר השקעות פיננסיות תמורת כ-20% ממניות מימון ישיר
ערן סוקול | 
ירון בלוך (צילום עמרי מירון)
בנק {לאומי} דיווח אתמול לאחר נעילת המסחר בבורסה כי לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של הבנק, וקבוצת {ביטוח ישיר} השלימו את העסקה לרכישת 7.31% ממניות ביטוח ישיר השקעות פיננסיות על ידי לאומי פרטנרס בהקצאה פרטית. ההקצאה נעשתה  בתמורה למלוא החזקותיה של לאומי פרטנרס (כ-20%) במימון ישיר מקבוצת ישיר. בגין העסקה צפוי בנק לאומי לרשום רווח לפני מס של כ-96 מיליון שקל.
על פי הדיווח, שווי ביטוח ישיר השקעות פיננסיות במועד ההשלמה נאמד בכ-1.83 מיליארד שקל ובהתאם הוקצו ללאומי פרטנרס כ-3.9 מיליון מניות המהוות 7.31% ממניות החברה.
מדובר במימוש רווחים על הנייר, של לאומי פרטנרס, מעסקה שהחלה להתגלגל במרץ 2013, אז השקיעה לאומי פרטנרס לראשונה במימון ישיר, סכום של כ-30 מיליון שקל תמורת כ-20% ממניותיה לפי שווי אחרי הכסף של 150 מיליון שקל. ביולי 2015, במסגרת עסקת אלטשולר-שחם, השקיעה לאומי פרטנרס כ-12 מיליון שקל נוספים (לצורך שמירה על שיעור אחזקתה) לפי שווי אחרי הכסף של כ-312 מיליון שקל.
בהתחשב בדיבידנד שקבלה במהלך תקופת ההשקעה, בהיקף של כ-10 מיליון שקל, השווי המשוקלל לפיו רכשה לאומי פרטנרס כ-20% מהחברה היה כ-166 מיליון שקל, וכעת כחלק מיישום דרישות חוק הריכוזיות אשר אילץ את ביטוח ישיר לקפל שכבה באחזקותיה, היא מימשה את אחזקתה לפי שווי של 750 מיליון שקל, עם תשואה מצטברת של יותר מ-300%.
מנכ"ל לאומי פרטנרס הפורש, ירון בלוך: "מדובר בעסקה רווחית מאד עבורנו, והיא מתווספת לשורה של עסקאות מוצלחות ולשיתוף פעולה הדוק בין קבוצת ביטוח ישיר לבין לאומי פרטנרס במשך השנים. קבוצת ביטוח ישיר, בראשות מוקי ודורון שניידמן היא אחת הקבוצות האיכותיות בשוק ההון הישראלי ואנו שמחים לשתף איתם פעולה ולסייע בקידום תכניות קיפול השכבה של הקבוצה, בהתאם לדרישות חוק הריכוזיות".
ביטוח ישיר שבשליטת משפחת שנידמן, עוסקת בשלושה תחומי פעילות מרכזיים: שליטה (48.47%) בחברת איי.די.איי ביטוח ("9 מיליון" ו"ביטוח ישיר"), שליטה במימון ישיר, ושליטה בחברת הנדל"ן המניב אדגר (51.1%).
את העסקה מטעם לאומי פרטנרס הובילו סער אבנרי, מנהל ההשקעות הראשי, עו"ד מיכל רבינוביץ, המשנה למנכ"ל והיועצת המשפטית של לאומי פרטנרס אלעד אביבי, מנהל השקעות בכיר ומירב פישר שרוני, אנליסטית בכירה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה