פרסום ושיווק

גם זה יצבור ריבית: דיסקונט ולאומי קארד נקנסו על ידי בנק ישראל

דיסקונט ולאומי קארד נקנסו על ידי בנק ישראל לאחר שלא הזהירו את הציבור. דיסקונט ישלם 750 אלף שקל ולאומי קארד סכום של 1.5 מיליון שקל
נועם בראל |  1
לאומי קארד (צילום יח"צ/ צילום מסך)
הפיקוח על הבנקים קנס היום (א') את בק דיסקונט וחברת לאומי קארד משום שהעלו פרסומות לשיווק אשראי ללא האזהרה המחויבת בחוק. על דיסקונט הוטל קנס של 750 אלף שקל ועל לאומי קארד קנס של 1.5 מיליון שקל - הקנס המקסימלי בגין עברה זו.
על פי הדיווח מבנק ישראל, דיסקונט ולאומי קארד לא שילבו בפרסומות את המשפט "אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל" הנדרש על פי חוק, כשבדיסקונט מדובר על פרסומת אחת ובלאומי קארד על שתי פרסומות כאלה שעברו על החוק.
החוק נועד לגרום לצרכנים, שלא כולם בעלי ידע והבנה פיננסיים, לשקול את יכולתם לפרוע את ההלוואה, ולהגביר את המודעות להשלכות הכלכליות שעשויות להתרחש כתוצאה מאי עמידה בהחזר ההלוואה. חשיבות החוק מתחדדת לנוכח הגידול המהיר באשראי הצרכני שחל בשנים האחרונות מבנקים ומגופים חוץ-בנקאיים, אשר מגדיל את הסיכון למשקי הבית בתחום זה.
ד"ר חדוה בר, המפקחת על הבנקים: "הפיקוח על הבנקים פועל במגוון כלים כדי להבטיח שיווק הוגן של אשראי צרכני. העיצומים נועדו להעביר מסר ברור לכל המלווים, שעליהם להבטיח שיווק אחראי של אשראי למשקי בית. בעוד שהתחרות והזמינות של אשראי צרכני גדלים ויש בכך יתרונות למשקי בית, שיווק פרואקטיבי של אשראי מגלם גם סיכונים למשקי הבית, ובפרט למשקי בית בעלי יכולת כלכלית מוגבלת, שעלולים להתפתות ליטול אשראי בהיקף גבוה מידי ביחס ליכולתם".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הרויחו מאות מליונים אם לא מליארדים וישלמו פיצוחים קנס ב
  תום 23/12/2018 16:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדיחה
  סגור