פרסום ושיווק

נפסלה הארכת קבע של תעריפי הדרכונים המוזלים - יוארכו בשנתיים

התקנות המאפשרות דרכונים מוזלים יוארכו בשנתיים, אך הארכת הקבע נפסלה בשל בעיות שונות בשיטה הביומטרית

מורן ישעיהו |  1
ועדת הכספים אישרה היום (ד') את הארכת התעריפים המוזלים להנפקת דרכונים שנכנסו לפני כשנה וחצי. אפשרות להפוך את התקנות להוראת קבע נפסלה עקב בעיות שונות בשיטה הביומטרית - כעת נקבעה הארכה של שנתיים נוספות במהלכן תיבחן האפשרות לביצוע שיפורים במידת הנדרש.
הסאגה בנושא עדכון תעריפי הוצאת הדרכונים החלה בעקבות הכנסת הדרכונים הביומטריים לתוקף ע"י רשות האוכלוסין, לאחר אישור החוק הביומטרי ואימוץ השיטה הביומטרית להנפקת תעודות, כולל תעודות זהות ודרכונים. 
מהן ההוזלות?
במסגרת השינויים שאושרו בשנה שעברה נקבע כי תעריפי הוצאת דרכונים באינטרנט יוזלו ב-40 שקלים בחודשי החורף (מנובמבר ועד סוף אפריל עם התיקון החדש) וב-10 שקלים בחודשי הקיץ (מאי עד אוקטובר), בהם נרשם עומס בלשכות רשות האוכלוסין. יש לציין כי ההוזלה הניתנת לציבור בגין הנפקת דרכונים באינטרנט בתקופת החורף תוארך ותחול עד לסוף חודש אפריל.
נציין כי בכל הקשור לחידוש דרכון לקטינים (מתחת לגיל 18) לא הייתה הוזלה והעלות נותרה על 140 שקלים בלשכה כאשר באינטרנט התשלום עומד על 125 שקלים בקיץ ו-90 שקלים בחורף.
דרכון שיונפק בלשכות רשות האוכלוסין במהלך כל השנה יעלה 265 שקלים כאשר בתשלום דרך האינטרנט תעמוד האגרה על 155 שקלים בחודשי החורף. בחודשי הקיץ לא חל שינוי - התשלום עומד על 245 שקלים.
המעוניינים להוציא דרכון ללא מסירת טביעות אצבע למאגר הביומטרי יקבלו דרכון ל-5 שנים כאשר תעריף החידוש לאחריהן יעמוד על 130 שקלים במקום 137.5 שקלים כפי שנקבע במקור.
עוד נקבע בהוראה המקורית כי כל מי שיבקש לבצע שינויים בפרטיי הדרכון שלו, כגון שינוי שם, שם משפחה, מצב משפחתי וכד', לא יידרש לשלם ודרכונו עם הפרטים המעודכנים, יהיה בתוקף עד מועד פקיעת תוקפו מלפני הכנסת השינויים. עוד הוחלט כי גובה האגרה על הוצאת דרכון בנתב"ג תופחת מ-1,105 שקלים כיום ל-815 שקלים.
יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "היו דיונים ערים בנושא הזה ופעלנו לטובת הציבור ככל שניתן, יחד עם זה יש הרבה בעיות, כולל תינוק שחייבתם בתשלום ועניינים אחרים, אנחנו מעדיפים שההוראה תוארך בשנתיים, והדברים יבחנו בהמשך, אולי תראו מקום לשינויים".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גניבה בחסות החוק
  יוד 26/12/2018 14:32
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למה לשלם ככ הרבה על הנפקת תעודה? כדי לפרנס את הפקידים הבטלנים ולסדר להם פנסיה תקציבית
  סגור