פרסום ושיווק

בגלל הבחירות? שקד בוחנת מתן פקטור בבחינות לשכת עוה"ד

ועדה מיוחדת תוכל להעניק לנבחנים פקטור בציוני הבחינות. בנוסף, נשקלת האפשרות לקיים בחינת מעבר לאחר השנה הראשונה ללימודי משפטים

שרת המשפטים איילת שקד (צילום דיאגו מיטלברג)
בזמן שהכנסת מצביעה על פיזורה, חתמה היום (ד') שרת המשפטים איילת שקד על תקנות שיעניקו לוועדה הבוחנת של לשכת עורכי הדין את הסמכות להעניק פקטור לנבחנים על פי שיקול דעתה המקצועי. על פי הודעת השרה, באופן זה תהיה לנבחנים כתובת אליה יוכלו לפנות בבקשת פקטור ככל שנעשו תקלות בבחינה. התקנות מסמיכות את הוועדה גם רטרואקטיבית, עבור שלושת המועדים האחרונים (החל ממועד דצמבר 2017).
במקביל לתקנות אלו, בימים אלו פועלת שקד להקמת הוועדה לבחינת מתכונת הבחינה והאפשרות לקיים בחינת מעבר לאחר השנה הראשונה ללימודי משפטים. המטרה היא שהסטודנטים יוכלו לדעת עם תחילת לימודיהם האם הם יוכלו לשמש כעורכי דין. הדבר יאפשר למי שייכשל במבחני המיון בסוף השנה הראשונה ללימודים, להחליט בשלב מוקדם האם להמשיך במסלול לימודי משפטים ללא הסמכה לשמש כעורך דין או לעבור ללמוד מקצוע אחר. זאת, בניגוד למצב היום בו סטודנטים נאלצים לשלם הון רב עבור 3.5 שנות לימודים, לבצע התמחות וללמוד עוד שלושה חודשים מפרכים לבחינות ההסמכה, ורק לאחר מכן לדעת האם ההשקעה והמשאבים שלהם ירדו לטמיון.
הבשורה מהיום מצטרפת לצעדים נוספים שהוכרזו בתקופה האחרונה ובראשם "חלופת ה-60" המחזירה את ההוראה שהייתה קיימת לפני שינוי מתכונת הבחינה, לפיה מי שקיבל ציון של 60 אחוזים לפחות בכל אחד מחלקי השאלון, יראו אותו כמי שעבר את הבחינה בכתב – גם אם ציונו הכולל היה פחות מ-65. צעדים נוספים שננקטו היו מתן תוספת זמן של למעלה משעה בזמן הבחינה, ביטול "גזירת השליש"  גם רטרואקטיבית לאלו שנבחנו בשני המועדים האחרונים, צמצום רשימת החיקוקים לבחינה וחלוקת רשימת החיקוקים לחלק הדיוני בנפרד ולחלק המהותי בנפרד.
כתבות נוספות בנושא משפט ניתן למצוא באתר תקדין
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שרת המשפח בדרך לחיסול שילטון החוק בישראל
  דן 27/12/2018 09:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היות ושלטון החוק הפך להיות משני וגמיש בעיניים של שרת המשפט/משפח הזאת אז זה באמת לא משנה כלל מה תהיה רמת המשפטנים שיצאו לשוק.
  סגור