פרסום ושיווק

IBI: פוקס צפויה להמשיך להתחזק, אבל ההזדמנות נמצאת במניית דלתא

רשת פוקס השאירה השנה אבק למתחרות וצפויה להמשיך להציג שיפור ברווחיות. לקראת 2019: איפה ההזדמנות בענף האופנה, ומאיזו מניה לברוח?
ערן סוקול |  2
גולף אנד קו, בני ברק (צילום שי אפשטיין)
רשתות האופנה בישראל צפויות להציג שחיקה ברווחיות הגולמית בשנת 2019 על רקע התגברות התחרות בתחום והמשך הצמיחה המואצת בקניות באונליין, כך עולה מתחזית IBI בית ההשקעות לשנת 2019. לדברי שירה אחיעז, אנליסטית הקמעונאות, של בית ההשקעות, פער התשואות שנפתח בין מניית פוקס למניות המתחרות, יוצר את ההזדמנות הגדולה ביותר דווקא במניית חברת דלתא, אשר צפויה להציג שיפור מהותי ברווחיות בשנה הבאה.  
שנת 2018 נפתחה עם קריסה של מספר רשתות אופנה, על רקע מעבר הולך וגובר של צרכנים לרכישות מקוונות, עליית שכר המינימום לצד קיצור שבוע העבודה שהכבידו על מבנה ההוצאות התפעוליות והתעצמות התחרות בענף, כל זאת כאשר איום כניסת אמזון לישראל מרחף מעל מחירי המניות. למרות זאת, פוקס הציגה צמיחה דו-ספרתית חזקה בשורה העליונה לצד שיפור ברווחיות התפעולית, כנגד תוצאות חלשות שהציגו המתחרות, באופן אשר הוביל לפתיחת פערים במחירי המניות, כאשר מניית פוקס רשמה השנה עלייה של כ-21% ולעומתה המתחרות קסטרו, גולף ודלתא הציגו ירידות חדות של 32%-25%.
מגמות עיקריות לשנת 2019
בבית ההשקעות מעריכים כי הצמיחה המואצת בקניות באונליין צפויה להמשיך ללוות אותנו בשנים הקרובות. "הרשתות המקומיות עדיין עסוקות בלמידת התחום המקוון ובתפיסת נתחי שוק, זאת כשברקע הפטור ממע"מ בהזמנות מחו"ל עד תקרה של 75 דולר, שלהערכתנו צפוי להימשך בעתיד הנראה לעין, תומך במתחרות מעבר לים. אנו מעריכים כי בשנה הקרובה נראה כניסה של רשתות בינלאומיות חדשות לישראל בעיקר בתחומים המשיקים לתחום אופנה ההלבשה המסורתית או רשתות במחירים מוזלים", מציינת אחיעז.
במידה והוראת השעה לשנת 2018 בנוגע לביטול המכסים על מוצרי הלבשה וטקסטיל לא תמשיך גם בשנת 2019 צופים בבית ההשקעות פגיעה ברשתות האופנה, הן מבחינת אטרקטיביות המחירים שיוכלו להציע לקהל לקוחותיהם והן מבחינת הרווחיות. "המחירים בשנת 2018 ירדו בשיעור קצת יותר גבוה משיעור המכס שבוטל, גורם המדגיש את רמת התחרות הגבוהה בענף. לאור זאת, בשנה הבאה יש לצפות לשחיקה ברווחיות הגולמית בענף, אולם נקודת המוצא של הרווחיות הגולמית ב-2018 גבוהה יחסית, בין היתר, בשל תרומת שער החליפין אשר תמך ברווחיות הגולמית של הייבואניות המקומיות", מציינת אחיעז.
"הזדמנות קניה בדלתא ושיפור ברווחיות" 
בבית ההשקעות מעניקים למניית {דלתא} המלצת תשואת יתר, עם מחיר יעד של 135 שקל למניה - פרמיה של כ-52% על שער הבסיס של המניה הבוקר. "בשנה הבאה יש לצפות לשיפור בתוצאות החברה, בעיקר על רקע גילום מלא של רכישת חברת Eminence, שמציגה רווחיות גולמית של כ-50% לצד רווחיות תפעולית דו-ספרתית, שניהם גבוהים באופן משמעותי ממדדי הרווחיות של דלתא", מציינת אחיעז. 
בנוסף, בבית ההשקעות מעריכים כי בשנה הבאה המפעל בויאטנם צפוי להתייצב, בנוסף למהלכי ההתייעלות ב"דלתא מותגי פרימיום", דוגמת סגירת חנויות מפסידות לצד מעבר לשיטת תמלוגים במותג Ella-Moss, צפויים לתת את פירותיהם. "החברה נסחרת במכפיל EBITDA של 7 ובמכפיל רווח של 9.7 על רווחי שנת 2019, שניהם נמוכים ממוצע החברות הדומות הפועלות בשוק, מה שמהווה הזדמנות קניה", מציינת אחיעז.
"הרווחיות התפעולית של גולף תפחת" 
בבית ההשקעות מעניקים למניית {גולף}  המלצת תשואת שוק, עם מחיר יעד של 4.1 שקלים למניה - פרמיה של כ-16% על שער הבסיס של המניה הבוקר. "לאחר שיפור ניכר בהסכמי הסחר בשנת 2018 אנו מעריכים כי השיפור ברווחיות הגולמית כבר מאחורינו. כמו כן, גילום פעילות האונליין במגזרי אופנת ההלבשה והבית צפויה אומנם לתמוך בצמיחה בשורה העליונה, אך להעיב על הרווחיות התפעולית של המגזרים המסורתיים בקבוצת גולף. בנוסף, השקעות במאמצי פרסום יעיבו על המרווח התפעולי. ובכל זאת, צמיחה בפעילות עדיקה לצד העברת ניהול חנויות העודפים של גולף לניהולה העצמי של החברה יקזזו חלק מההרעה הצפויה בתוצאות", מעריכה אחיעז.
"פוקס תמשיך להתחזק" 
בבית ההשקעות מעניקים למניית {פוקס} המלצת תשואת יתר, עם מחיר יעד של 93 שקל למניה, פרמיה של כ-14% על שער הבסיס של המניה הבוקר. "בנקודת הזמן הנוכחית לרשת פוקס מספר מנועי צמיחה בשרוול בדמות מותגים חדשים אשר יתמכו בשורה העליונה ב-2019. בנוסף, ההסכם החדש של כרטיס האשראי עם לאומי קארד יתמוך בתוצאות. אנו מעריכים שחיקה מסוימת במרווח הגולמי על רקע התחרות הגוברת לצד הגדלת הפעילות באופנת הספורט כמו גם כתוצאה מתרומת שע"ח לשנת 2018 שאנו לא לוקחים בחשבון בשנה הבאה", מציינים ב-IBI. 
בבית ההשקעות מעריכים כי פוקס תצליח לשפר באופן מתון את הרווחיות התפעולית בשנה הקרובה למרות תנאי השוק המאתגרים, אך ממליצים לשמור על ערנות בנוגע לטענות שהועלו כנגד מנכ"ל החברה, נוכח הדומיננטיות הניהולית הגבוהה ברשת אשר עשויה לגרור תנודתיות במחיר המניה עם כל התפתחות בפרשה.
קסטרו בסימן שאלה
עבור רשת {קסטרו}, מעריכים בבית ההשקעות כי השנה הקרובה צפויה להיות גדושה בשינויים, באופן אשר דורש לשנות לחלוטין את מודל הערכת השווי, לכן מודל עדכני יפורסם רק לאחר פרסום התוצאות ל-2018.
"הבשלת האיחוד עם קבוצת הודיס (שינוי מתבקש והכרחי במציאות הקמעונאית המאתגרת של ימינו), צירוף המותג החדש קיקו מילאנו, כמו גם התרחבות מהותית באונליין הכוללת בין היתר את פתיחת אתר קרולינה למקה בארה"ב. אנו סבורים כי לאחר מהלכים אלו קבוצת קסטרו תצא מזה קבוצה מחוזקת בטווח הארוך. ועד אז- נצפה להשפעה של תנאי השוק המכבידים והתחרות הגוברת על תוצאות החברה. בנוסף, נציין כי הגדלת כוורת ההנהלה באופן משמעותי בעקבות ההתרחבות לפעילויות החדשות צפויה להגדיל את הוצאות ההנהלה וכלליות ולהעיב על המרווח התפעולי", מעריכים בבית ההשקעות.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פוקס תעלה הרבה יותר מ93 שקלים למניה.........
  אבי 30/12/2018 19:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סביר להניח שויזל יעשה עוד שותפויות וגם בעולם, היא יכולה גם להגיע לרווח של 180 מיליון שקל.
  סגור
 • 1.
  פוקס תסיים את 2019 עם רווח של 160 מיליון שקל (ל"ת)
  אלין 30/12/2018 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור