פרסום ושיווק

הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין את בר רפאלי והוריה בגין עבירות מס

האם בר רפאלי עומדת בפני מאסר? הפרקליטות הודיעה לדוגמנית ולהוריה כי נשקלת העמדתם לדין. בנוסף רפי וציפי רפאלי חשודים בהלבנת הון

גיא עיני |  2
בר רפאלי (צילום רפי דלויה)

האם בר רפאלי עומדת בפני מאסר? פרקליטות מיסוי וכלכלה דיווחה היום (ה') כי הודיעה לבר רפאלי, ולהוריה, ציפי ורפי רפאלי, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע, בעבירות מס. כמו כן, רפי וציפי רפאלי חשודים בעבירת הלבנת הון.

לפי כתב החשדות, בשנים 2007-2006 הגישה בר רפאלי דוחות לפקיד השומה, בהם דיווחה שאינה תושבת ישראל, ולא כללה בהם הכנסות שהפיקה מעבודותיה בחו"ל. בשנת 2009, נחתם הסכם פשרה ולפיו ישולם מס בישראל בגין מלוא הכנסותיה של בר רפאלי בארץ ובעולם, שהופקו בשנים 2007-2005. על פי החשד, במסגרת זו הסתירו בר וציפי רפאלי מפקיד השומה הכנסות בסך כ-6 מיליון שקל.
לא תושבת ישראל ולא תושבת חוץ
בהמשך, על פי החשד, הקימה רפאלי חברות בחו"ל, פתחה חשבונות ברחבי העולם והכנסותיה הוזרמו אליהם. בדוחות המס ובהצהרת הון שהגישו החשודים, הצהירו כי אין לבר רפאלי הכנסה בישראל וכי היא תושבת חוץ. בדיוני שומה לשנים 2012-2009 מסרו החשודים לפקיד השומה מידע כוזב והסתירו ממנו מידע רלוונטי, וזאת במטרה להסתיר את זיקתה של בר רפאלי לישראל. במקביל הציגה בר רפאלי בפני רשויות המס בארצות הברית מצגים לפיהם היא איננה תושבת ארה"ב וכי היא מתגוררת בישראל.
העלמת מס של עשרות מיליוני שקלים
ההכנסות לגביהן בוצעו פעולות ההסתרה עמדו על מיליוני שקלים לכל שנה בין השנים 2012-2009, ובסך הכל למעלה מ-23 מיליון שקל. בין היתר, בשנים אלו שכרה ורכשה בר רפאלי דירות בישראל, אולם לאור חששן של בר וציפי רפאלי כי עובדות אלו עשויות להוות זיקה בה יתחשב פקיד השומה בקביעה כי מרכז חייה הינו בישראל, הסתירו את שמה מרישומי הדירות תוך הצגת מצגים כוזבים לרשויות, כך על פי הפרקליטות.
עוד על פי כתב החשדות, ציפי רפאלי חשודה בהשמטת הכנסות בסך כ-3 מיליון שקל מעמלות שקיבלה כתוצאה מפעילותה כסוכנת של בר רפאלי, וזאת באמצעות הפקדת העמלות בחשבונות בנק בחו"ל על שם בר רפאלי או חברות בשליטתה. יש לציין, כי רשות המסים הוציאה צו לקבלת דפי הבנק בחו"ל, לבר ולציפי רפאלי. הדפים נמסרו רק כשנתיים לאחר הוצאת הצו, ולאחר הליך משפטי שניהלה הרשות.
בר וציפי רפאלי חשודות גם בביצוע עסקאות חליפין שהניבו הכנסות בגובה מיליוני שקלים, מבלי שדווחו לרשויות כנדרש בחוק, לרבות מימון שכר דירה ורכישת דירה, וכן שימוש ברכבי יוקרה, בתמורה לפרסום ויחסי ציבור.
ראויי לציין כי לאחרונה נבחרה בר רפאלי להנחות את האירוויזיון שיערך בתל אביב. כעת לא ידוע האם וכיצד כתב האישום האפשרי יפשיע על כך. 
הכל מתחיל בחינוך?
בנוסף, לציפי ורפי רפאלי מיוחסות עבירות הלבנת הון שכן הצהירו שהם הנהנים בחשבונות אשר בפועל בר רפאלי הייתה הנהנית בהם. לחשודים ניתנה אפשרות בהתאם לחוק, לקיים הליך שימוע בפרקליטות מיסוי וכלכלה בטרם תתקבל החלטה אם להגיש כתב אישום נגדם.
נזכיר, כי בשנת 2016 נידון הזמר קובי פרץ לשנתיים מאסר לאחר שהורשע בשורת עבירות מס ובהעלמת מס בשווי מיליוני שקלים. אולם לאחר ערעור הוא נידון לשנה וחצי. הזמר נכנס לכלא באוקטובר 2017 והשחרר לפני מספר חודשים.

תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אולי הגיע הזמן לתת למדינה ולא רק לקחת (לא צבא ולא מיסים (ל"ת)
  דוד 03/01/2019 14:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אולי שתביא איתה המלצות ממפקדיה בצבא , אוי רגע היא לא ..
  נינו 03/01/2019 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עשתה צבא הוי הוי....שתביה המלצות לגז"ד מלאונרדו
  סגור