פרסום ושיווק

כך פעלה תוכנית הברחת הקוקאין דרך מטוסי אל על

בית המשפט הגיש הבוקר כתב אישום נגד תשעה נאשמים שרקמו תוכנית מורכבת להברחת הסם לארץ והצליחו להכניס כ-150 ק"ג מתחת לרדאר
נועם בראל |  5
מטוס בואינג אל על (צילום יחצ)
פרקליטות מחוז ת"א הגישה הבוקר כתב אישום נגד 9 נאשמים בגין ייבוא סם מסוג קוקאין בדרף מתוחכמת, שלא תבייש סרט הוליוודי, וכל זאת מתחת לאף של המשטרה ודרך מטוסי {אל על}.
על פי כתב האישום, הנאשמים; חנניה כנפו, ב.ב, רמי יוגב , יניב חזן, רועי חן , אסי בן אבו, אבי פרץ, שחר לוי, ואשר מסילטי, קשרו קשר לייבא קוקאין וב-10 הזדמנויות שונות ייבאו את הסם  לישראל במשקל כולל של כ-150 ק"ג. כמו כן, מסילטי נאשם גם בייבוא נשק שלא כדין.
התוכנית פעלה כך. במשך שנים ארוכות, עבד א.א., עד המדינה, באגף הביטחון של חברת אל על, עד שהוחלף בתפקידו בשנת 2010 על ידי יוגב. החל משנת 2010 ועד למעצרו, עבד יוגב כראש מדור פיתוח ואמצעים באגף הביטחון של חברת אל על, כשבמסגרת עבודתו באל-על וסיווגו הביטחוני, הייתה לו גישה לאזורים מסווגים בנתב"ג, ובין היתר למטוסים הנמצאים בשטח האווירי בנתב"ג. 
 
עד המדינה וכנפו נפגשו מספר פעמים בביתו של עד המדינה לצורך בחינת אפשרות של ייבוא קוקאין לישראל. לאחר מספר פגישות ביניהם רקמו השניים את התוכנית הפלילית לייבוא הקוקאין לישראל, כשלפיה פרץ וחזן, אשר הוצגו בפני עד המדינה כאנשיו של כנפו, העבירו לו תאריכים שונים בהם הם מעוניינים לייבא את הקוקאין ועד המדינה בדק אם ביכולתו לייבא את הקוקאין לישראל ללא בידוק בנתב"ג.
לאחר תאום מועד לייבוא הקוקאין, דאגו אנשים מטעמו של כנפו להעברתו מיוהנסבורג לישראל באמצעות בלדר אשר נשא את הקוקאין במזוודת יד, כל זאת מבלי שהמזוודה תיבדק על ידי גורמי ביטחון. עם נחיתת המטוס, דאג עד המדינה כי יוגב יקבל את המזוודה מידיו של הבלדר מיד עם פתיחת דלתות המטוס וידאג להעברתה ללא בידוק אל מחוץ לשטח השדה.
לאחר מכן, המזוודה נמסרה לנהג מטעמו של כנפו אשר המתין בנקודה שנקבעה מבעוד מועד על ידי הצדדים. את התיאומים שבוצעו בדרום אפריקה לצורך הייבוא ואת קבלת הסמים בארץ, ביצעו  אנשים מטעמו של כנפו- כאשר חזן ופרץ שימשו כאנשי השטח של כנפו ופיקחו על העברת המזוודה ובה הקוקאין בבטחה מהבלדר לידי יוגב וממנו לידי הנהג, כל זאת כשהם בקשר רציף עם עד המדינה ועדכנו אותו בדבר התקדמות התוכנית הפלילית.
חן שימש כנהג שתפקידו לקבל את המזוודה עם הסמים מיוגב וכן, במספר הזדמנויות, העביר לעד המדינה תשלום עבור חלקו בייבוא הקוקאין. לוי שימש באישומים המיוחסים לו בכתב האישום כנהג שתפקידו היה לקבל לידיו מיוגב את המזוודה עם הקוקאין. תפקידו של ב.ב. היה לסייע להוציא את תוכנית הייבוא לפועל ולגייס את עד המדינה לצורך הפעלתו של יוגב בנתב"ג. בן אבו שימש כבלדר באישום השישי ובאישום השמיני בכתב האישום. מסילטי שימש כבלדר וכאחראי על הוצאת הייבוא לפועל ביוהנסבורג.
 
במסגרת הקשר, הנאשמים פעלו כיחידה מבצעית מתוכננת ומאוגדת, כשלכל אחד מהם תפקיד מוגדר כדי להבטיח שתוכניתם לייבוא הסם תצא לפועל- הכל על דעתו ובניצוחו של כנפו. הנאשמים קבעו מראש מועד טיסה בה יתבצע ייבוא הסם, ווידאו כי המזוודה עם הקוקאין תעבור ללא שיקוף בשדה התעופה ביוהנסבורג וכי הבלדר המוביל את המזוודה עם הקוקאין יעביר לידי יוגב את הקוקאין מיד עם נחיתת המטוס בישראל. יוגב העביר את המזוודה עם הקוקאין לידי מי מהנאשמים האחרים אשר שימש כנהג באותו אירוע ומשם נסע הנהג עם הקוקאין.
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אין עונש על אלעל?
  Lior 18/01/2019 18:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוזר שאין להם שום אחריות.
  סגור
 • 4.
  כנפו, מסילתי, פרץ, חזן...וכל השאר?
  אין כאן ענין עדתי 14/01/2019 18:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סתם קבוצה של אנשים שהתקבצה לה לעשות קצת כסף מהצד, כדי להשלים את ההכנסה החודשית
  סגור
 • 3.
  "החברה הבטוחה בעולם" (ל"ת)
  ירקרק 13/01/2019 14:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 2.
  זה סינון כוח האדם באל על ?לפטר את כל מחלקת כוח אדם עכשו (ל"ת)
  חנני 10/01/2019 07:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  רוצחים.
  יוסי 08/01/2019 06:33
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הורסים נפשות. מחריבים את חייהן. ממיתים אותם בעודם בחיים. רוצחי נפשות. אלה הן מקצת מהאישומים שיש להאשימם
  סגור