פרסום ושיווק

בזק צופה ירידת ערך מהותית מאוד בשווי הפעילות של חברות בנות

החברה צופה ירידת ערך מהותית מאוד בשווי הפעילות של פלאפון, בזק בינלאומי ו-YES אשר תוביל לקיטון ברווח הנקי, ובהון העצמי של בזק
ערן סוקול | 
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק (צילום רונן טופלברג)
חברת התקשורת {בזק} דיווחה הבוקר (ג') כי צפויה ירידת ערך מהותית מאוד בשווי הפעילות של חלק מהחברות הבנות אשר צפויה להוביל בדו"חות הכספיים השנתיים למחיקת סכומים משמעותיים מערכן במאזן החברה ובהתאמה לקיטון ברווח הנקי, ובהון העצמי.
על פי הדיווח, במסגרת הדיונים בתחזיות הרב שנתיות של כל החברות בקבוצת בזק, נערכו דיונים בדירקטוריוני החברות הבנות: פלאפון, בזק בינלאומי, ודי.בי.אס. שרותי לווין (YES), בנושא סקירת תחזיות רב שנתיות של הנהלות החברות, מהם עלה כי ביצוע הערכות שווי עדכניות לצורך בחינת ירידת ערך (Impairment) המבוצעת במסגרת הדו"חות הכספיים השנתיים של בזק, תביא לירידה מהותית מאוד בשווי הפעילויות.
הנהלת בזק שוקלת האם ניתן, מבחינה חשבונאית, להתייחס לפעילויות החברה, די.בי.אס ובזק בינלאומי כיחידה מניבת מזומנים אחת במקום שלוש יחידות נפרדות,כאשר התייחסות לפעילויות הללו כיחידות מניבות מזומנים נפרדות, עלולה להביא לכך שהירידה בשווי הפעילות תביא למחיקת סכומים משמעותיים מערכה הפנקסני של די.בי.אס במאזן החברה ובהתאמה לקיטון ברווח הנקי, ובהון העצמי של החברה. לעומת זאת, התייחסות לפעילויות הללו כיחידה מניבת מזומנים אחת, צפויה להביא למחיקה פחותה משמעותית בערכה הפנקסני של די.בי.אס.
מניית בזק איבדה כ-29% מערכה במהלך 12 החודשים האחרונים ונסחרת כעת במכפיל 11 על הרווח הנקי.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה