פרסום ושיווק

צור שמיר בוחנת מחיקה של ביטוח ישיר מהמסחר באמצעות הצעת רכש

לקראת כניסה לתוקף של חוק הריכוזיות, נבחנות חלופות להפיכתה של ביטוח ישיר לחברה פרטית. בנוסף, נבחנת חלוקה בעין של 51% ממניות אדגר
ערן סוקול | 
שני כהן. 9 מיליון ביטוח ישיר - קמפיין שוקה (צילום יח"צ)
חברת {צור} שמיר אחזקות, בעלת השליטה (72%) בחברת {ביטוח ישיר} דיווחה אתמול לאחר נעילת המסחר בבורסה כי נבחנת עסקה להפיכתה של ביטוח ישיר לחברה פרטית, באמצעות הצעת רכש לכל מניות ביטוח ישיר.
על פי הדיווח, בהתאם לדרישות חוק הריכוזיות, החל מחודש דצמבר 2019 תיכנס לתוקף ההגבלה על החזקה של תאגידים ציבוריים בשרשור של 3 שכבות או יותר. על כן, בוחנות החברות את האפשרות למחיקתה של ביטוח ישיר מהמסחר בבורסה, באמצעות הסדר לפי סעיף 350 לחוק החברות.
על פי המתווה הנדון, צור שמיר תגיש הצעת רכש לכל מניות ביטוח ישיר, למעט המניות המוחזקות על ידי החברה ולמעט המניות המוחזקות על ידי בנק לאומי (החזקה של 7.3% באמצעות לאומי פרטנרס עליה דיווחנו לפני כחודש).
לצורך מימון מהלך קיפול השכבה בוחנת החברה שימוש במקורותיה העצמיים, מימוש חלק מהחזקותיה והכנסת משקיעים נוספים לביטוח ישיר. כמו כן, הקבוצה בוחנת ביצוע חלוקה בעין של מניות {אדגר} השקעות ופיתוח המוחזקות ע"י ביטוח ישיר (51%).
החברה מבהירה כי העסקה כפופה, בין היתר, לקבלת אישורים, לרבות האישורים של האורגנים המוסמכים בחברות ולקבלת אישור בית המשפט. אין וודאות שהעסקה תצא אל הפועל והשלמת הליך קיפול השכבה בקבוצה עשוי להתממש בדרך אחרת.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה