פרסום ושיווק

משרד התחבורה: מהיום חובה על רוכבי אופניים חשמליים לחבוש קסדה

החוק החדש מחייב את כל רוכבי האופניים החשמליים לחבוש קסדה בכל כביש. הקנס בגין אי חבישת קסדה עומד על 250 שקל, אך בקרוב צפוי לגדול ל-1,000 שקל
ערן סוקול |  2
שר התחבורה ישראל כץ (צילום כפיר סיון, Istock)
משרד התחבורה הודיע כי החל מהיום (ד') חלה חובה על רוכבי האופניים החשמליים, לחבוש קסדה בעת רכיבה, בכל גיל ובכל הכבישים. זאת, במסגרת תכנית לאומית שיזם שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, שנועדה להגביר את בטיחותם של רוכבי האופניים החשמליים.
החוק החדש שאושר לפני מספר ימים בכנסת, מחייב את כל רוכבי האופניים החשמליים לחבוש קסדה בעת הרכיבה, בכבישים עירוניים ובינעירוניים, כאשר הקנס בגין אי חבישת קסדה בעת הרכיבה עומד כיום על 250 שקל, ובקרוב הוא צפוי לגדול ל-1,000 שקל. 
הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת על פי חוק מגיל 16 ומעלה. אם עד כה החוק חייב את רוכבי האופניים החשמליים לחבוש קסדה בכבישים בינעירוניים בלבד, כאשר בכבישים עירוניים חלה החובה בחבישת קסדה על רוכבי אופניים עד גיל 18 בלבד. מהיום, חלה חובת חבישת קסדה על כל רוכבי האופניים בכל גיל ובכל דרך.  

לפני כשלושה חודשים אישרה הממשלה פה אחד הצעת החלטה המאמצת את התכנית הלאומית להגברת בטיחותם של רוכבי האופניים החשמליים ומשתמשי הדרך (לכתבה המלאה). התכנית כוללת בין השאר מבחן ייעודי לרוכבי אופניים חשמליים, איסור לבצע שינויים באופניים החשמליים והחמרת האכיפה והענישה על עבירות אלה.
על פי הערכות משרד התחבורה, ישנם כיום יותר מ-200 אלף אופניים חשמליים בישראל. השר כץ ציין כי הביקוש ההולך וגדל לאופניים חשמליים בישראל, הגביר את הצורך בשמירה על בטיחותם של הרוכבים.

נושא השימוש באופניים החשמליים הוסדר בתקנות עוד בשנת 2014. על פי התקנות כיום, ניתן לרכב על אופניים חשמליים בעלי הספק מירבי של 250 וואט, שמהירות נסיעתם אינה עולה על 25 קמ"ש.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חוק
  הרוזן 10/01/2019 09:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חוק שאין מי שיעקוף אותו, כרגיל
  סגור
 • 1.
  איזה אפס היצור בתמונה (ל"ת)
  nav 09/01/2019 15:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור