פרסום ושיווק

מידרוג הורידה את הדירוג של ביקום ל-A3.il עם השלכות שליליות

בצל אזהרת ירידת הערך שהגיעה מכיוונה של בזק, בחברת הדירוג מעדכנים את הדירוג האג"ח של ביקום כלפי מטה: "תזרים הדיבידנדים נחלש"
נועם בראל |  4
ערן היימר, מנכ"ל מידרוג (צילום לילך צור; יח"צ)
חברת הדירוג מדרוג הורידה הבוקר את הדירוג של שתי סדרות האג"ח של {בי קומיוניקיישנס} ל-A2.il ל-A3.il והותירה את הדירוג בבחינה עם השלכות שליליות. 
במדרוג מסבירים את הורדת הדירוג בכך שלהערכתם חלה היחלשות משמעותית בתזרים הדיבידנדים מבזק במידה המחלישה את נזילות החברה ואת יחסי שירות החוב. בנוסף מסבירים במדרוג כי הורדת הדירוג נובעת גם מהערכתם לפגיעה בגמישות הפיננסית של ביקום, נוכח המשך הירידה בשווי הסחיר של בזק בחודשים האחרונים, למול היקף החוב הפיננסי והיחלשות הנגישות של החברה למיחזור חוב.
בנוסף, במדרוג מעריכים כי תכנית פרישת העובדים של בזק נושאת השפעה חיובית על רווחיות החברה, באופן מדורג, ועשויה בתורה לתרום בעתיד גם לדיבידנדים לבעלי המניות, כשלדבריהם "ברקע הנמכת הערכותינו לגבי היקף הדיבידנדים שיתקבלו בחברה, אנו רואים לשלילה גם את היחלשות הגמישות הפיננסית של החברה, בצל הירידה בשווי השוק של מניות בזק וחשש להיחלשות הנגישות של החברה לשוק החוב לפחות בטווח הקרוב".
"מהלך המכירה של מניות החברה שבידי החברה האם של ביקום, אינטרנט זהב,  בבחינה עם השלכות שליליות מצוי בעיצומו, באופן שעשוי להוביל בעתיד הנראה לעין לשינוי במבנה השליטה בבזק ובביקום" מסכמים במדרוג את הורדת הדירוג. "מידת ההצלחה של מהלך המכירה עדיין אינה וודאית ומהלך זה עשוי להימשך מספר חודשים.קשה להעריך בשלב זה את השלכות החלפת השליטה, גם אם זו תתרחש, ואפשרות זו היוותה פרמטר ניטרלי בקביעת הדירוג".
נזכיר כי בזק דיווחה ביום שלישי השבוע כי צפויה ירידת ערך מהותית מאוד בשווי הפעילות של חלק מהחברות הבנות אשר צפויה להוביל בדו"חות הכספיים השנתיים למחיקת סכומים משמעותיים מערכן במאזן החברה ובהתאמה לקיטון ברווח הנקי, ובהון העצמי.
על פי הדיווח, במסגרת הדיונים בתחזיות הרב שנתיות של כל החברות בקבוצת בזק, נערכו דיונים בדירקטוריוני החברות הבנות: פלאפון, בזק בינלאומי, ודי.בי.אס. שרותי לווין (YES), בנושא סקירת תחזיות רב שנתיות של הנהלות החברות, מהם עלה כי ביצוע הערכות שווי עדכניות לצורך בחינת ירידת ערך (Impairment) המבוצעת במסגרת הדו"חות הכספיים השנתיים של בזק, תביא לירידה מהותית מאוד בשווי הפעילויות.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חבורת אפסים שאין להם מושג הכלום ושום דבר
  אחד שיודע 10/01/2019 11:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתי שבזק יורדת הם מורידים את הדירוג מתי שהיא עולה אז לא אומרים כלום הם לא מבינים שמחיר של בזק לא תואם את השווי הכלכלי כי בבורסה יושבים גנבים ופושעיפ
  סגור
 • יש ניירות מעוף יותר אטרקטיביים מ-בזק (ל"ת)
  dw 10/01/2019 20:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מדרוג יא חבורה
  מדרוג חח 10/01/2019 11:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  של מושחתים עלובים. כמה קיבלתם מתחת לשולחן? תתביישו לכם אפסים
  סגור
 • אם תבדוק תגלה שמידרוג אפילו היו עדינים
  dw 10/01/2019 20:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוכנות דירוג פחות נחמדה היתה מורידה עוד יותר את הדירוג. הורדה הדירוג ל (-A) ממשיכה להניח שבזק תמשיך להרוויח כמיליארד שקל לשנה. הרווחיות עלולה לרדת באם אנשים לא יסכימו יותר לשלם כ"כ הרבה כסף על הטלפון הקווי של בזק. קו קל צריך לרדת ל 5 שקלים ודבר חופשי ל 10 שקלים. זה 80% פחות מהיום וזה לא יהיה זול אלא רק סביר יחסית לתעריפי הסלולר ההוגנים המקובלים. בזק מבקשים אקסטרה 5 שקלים על תא קולי ועל שיחה מזוהה. למה? חברות סלולר מספקות את השירות הזה על חשבון הבית.
  סגור