פרסום ושיווק

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב יסתפקו בכ-73% מהחוב?

ההצעה של קרן סרצ'לייט צפויה לייצר למחזיקי סדרות האג"ח ג' ו-ד' של אינטרנט זהב כ-530 מיליון שקל - פרמיה של כ-27% על מחיר השוק הנוכחי, אך לספר את החוב 
נועם בראל | 
דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב (צילום יח"צ)
לבקשת מחזיקי האג"ח של {אינטרנט זהב}, החברה פרסמה היום (א') את ההצעה המחודשת של קרן סרצ'לייט לרכישת מלוא אחזקתה של אינטרנט זהב בביקום (64.8%), תמורת כ-390 מיליון שקל. 
על פי ההצעה המחודשת של קרן סרצ'לייט, במידה ואינטרנט זהב תקבל את הצעתה, מחזיקי סדרות אג"ח ג' ו-ד' של אינטרנט זהב יקבלו כ-530 מיליון שקל, המשקף פרמיה של כ-27% על המחיר הנוכחי, אך משמעותו גם החזר של 73% בלבד מהחוב שהסתכם בסוף סמפטמבר בכ-728 מיליון שקל. 
נזכיר כי ביום חמישי האחרון הורידה חברת דירוג האשראי מידרוג את דירוג האשראי של אג"ח החברה לדירוג Ca, הדירוג הנמוך ביותר הקיים, המשקף את כושר החזר האשראי החלש ביותר, וזאת כאשר במידרוג העריכו כי החברה תצליח לשלם רק 60%-45% מהחוב לבעלי האג"ח, כך שבמידה ואכן תתקבל הצעתה של סרצ'לייט, תהיה זו גבוהה יחסית להערכות מידרוג.
בהודעת הדירוג ציינה חברת דירוג האשראי כי היא מורידה את דירוג אגרות החוב של אינטרנט זהב מרמה של Ba2 בשמונה דרגות לרמה של Ca אשר בדרך כלל ניתן לחברות במצב של כשל פירעון עם סיכויים קלושים להחזר קרן וריבית. בנוסף, מידרוג הותירה את הדירוג תחת בחינה (Credit Review) עם השלכות לא וודאיות וציינה כי "הורדת הדירוג משקפת את הערכת מידרוג לכשל פרעון צפוי ברמת וודאות גבוהה".
נזכיר כי אינטרנט זהב דיווחה בשבוע שעבר כי דירקטוריון החברה החליט לעצור את התשלומים למחזיקי האג"ח של החברה ולהיכנס למו"מ על הסדר חוב. בי קומיוניקיישנס היא כאמור בעלת השליטה בבזק, והיא הנכס העיקרי של אינטרנט זהב שחייבת למכור את החזקתה על מנת להחזיר את החוב לבעלי האג"ח.
במצב הנוכחי, במידה והבנקים לא יילכו לקראת אינטרנט זהב, בעלי האג"ח צפויים להגיש נגד הבנקים תביעה על הנזקים שנגרמו להם בעקבות הסירוב למכור את ביקום במהלך השנה האחרונה כאשר לטענתם ניתן היה לקבל הצעות גבוהות הרבה יותר מאשר אלו אשר שנמצאות כעת על הפרק.
ברקע לדברים, ביקום פרסמה הבוקר תשקיף מדף לפיו תציע 8 מיליון מניות במכרז פרטי למשקיעים מוסדיים וזאת על מנת לשפר את מצבה לאחר הירידה במחיר מניית בזק שגררה עלייה בתשואות האג"ח שלה. במידה ויצלח המכרז, תוכל ביקום להזרים לקופתה כ-150 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה