פרסום ושיווק

איך תשפיע השבתת הממשל בארה"ב על חברות הנדל"ן האמריקאיות בבורסה?

בחברת דירוג האשראי מידרוג מסמנים חברות הפועלות בתחום הדיור להשכרה בתמיכה ממשלתית, וספקי סחורות ושירותים, לרבות השכרת נכסים, לרשויות פדרליות
ערן סוקול | 
"מעבר להשפעות הרוחביות של הקפאת התקציב הפדרלי על הכלכלה האמריקאית, בהינתן תנאים מסויימים, להקפאה התקציבית עלולה להיות השפעה ישירה ומיידית על ההכנסות והפעילות של מנפיקי חוב", כך מציינים הבוקר (ב') בחברת דירוג האשראי מידרוג. חברת דירוג האשראי הוציאה דו"ח מיוחד העוסק בהשלכות אי-אישור התקציב הפדרלי של ארה"ב לשנה הפיסקלית 2019, עקב המחלוקת בין הקונגרס לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, אשר הוביל להקפאת תקציב הממשל הפדרלי - US Government Shutdown.
במידרוג מעריכים כי חברות הפועלות בתחום הדיור להשכרה בתמיכה ממשלתית עשויות להיפגע במקרה של התארכות השבתת הממשל, כמו גם ספקי סחורות ושירותים, לרבות השכרת נכסים לרשויות פדרליות. מנגד, חברות הפועלות בתחום הדיור המוגן אינן צפויות לפגיעה כלשי בשל תקצובם על ידי תוכניות הבריאות Medicare ו-Medicaid, מאחר ותקציב הבריאות אושר ע"י הקונגרס ואינו נכלל בהקפאה. עם זאת, בשורה התחתונה מציינים במידרוג כי "נכון לימים אלו, טרם קיימת השלכה תזרימית מהותית כלשהי, שהובחנה על ידי מידרוג בחברות המדורגות על ידה".
עקב מחלוקות בין נשיא ארה"ב לקונגרס האמריקאי בכל הקשור לסוגיית המהגרים ולמימון בניית החומה בגבול ארה"ב ען מקסיקו טרם אושר התקציב למרבית רשויות הממשל הפדראלי. כבר חלפו כארבעה שבועות מתום שנת התקציב 2018, כאשר הקונגרס האמריקאי טרם אישר תקציב לשנת 2019. "אי אישור התקציב פוגע בכלכלה האמריקאית, בעיקר עקב קיטון בהיקף התוצר ופגיעה בצמיחה, ובכך משליך לשלילה על פרופיל הסיכון של ממשלת ארה"ב", מציינים במידרוג.
להערכת חברת דירוג האשראי הבינלאומית מוד'יס (Moody's) בשלב זה אין לאירוע השלכות מיידיות על דירוג המדינה, אולם ככל שתהליכי אישור התקציב יתמשכו, יתרחבו השפעות האירוע על כלכלת ארה"ב, בעיקר בכל הקשור לממשל המקומי, חברות מוטות צריכה פרטית וכנגזר מכך – ני"ע המגובים בנכסי פעילות צרכנית.
במידרוג מציינים כי הליך נוסף בעל קשר הדוק לתקציב הממשל הפדרלי הינו אישור תקרת החוב של הממשל אשר תוקפה יפוג בתחילת חודש מרץ, באופן אשר לא יאפשר לממשל הפדרלי להמשיך ללוות כספים למימון פעילותו. "ככל שדיוני התקציב יגלשו לתוך חודש פברואר, הרי שהם ישליכו גם על המו"מ לקביעת תקרת החוב, כאשר ההשפעה המצרפית של אי-אישור התקציב לשנת 2019 ופקיעת אישור תקרת החוב עשויים להוביל לקשיי נזילות של הממשל הפדרלי", מציינים במידרוג.
"השלכות נוספות על כלכלת ארה"ב כוללות אי תשלום (או דחיית תשלום) שכר לכ-800 אלף עובדי הממשל הפדרלי אשר יוביל לצמצום הצריכה הפרטית ולקיטון בגביית מסים ישירים ועקיפים באזורים בעלי ריכוז גבוה של עובדי ממשל", מציינים במידרוג.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה