פרסום ושיווק

פייסבוק קופצת 7.7% לאחר הדו"חות

החברה מצליחה להכות את התחזיות בהכנסות וברווח. ההכנסה הממוצעת למשתמש עלתה. מספר המשתמשים הפעילים עלתה ב-1.8% ברבעון האחרון וב-9% בחישוב שנתי
עמית נעם טל |  1
ענקית הרשת החברתית פייסבוק (סימול:FB) מזנקת במסחר המאוחר ב-7.7%  ברקע לפרסום הדו"חות לרבעון האחרון. נזכיר כי מניית החברה עלתה הערב 4.3% ברקע למגמה החיובית בשווקים.
החברה דיווחה הערב על הכנסות של 16.91 מיליארד דולר ברבעון האחרון, גבוה מהתחזית שעמדה על הכנסות של 16.31 מיליארד דולר. הפרסום במובייל ממשיך להיות מקור ההכנסות הגדול של החברה, והוא היווה כ-93% מכלל ההכנסות מפרסום ברבעון האחרון. ההכנסה הממוצעת למשתמש עלתה לרמה של 7.37 דולרים, גבוה מהצפי שעמד על רמה של 7.1 דולרים למשתמש.
בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח של 6.9 מיליארד דולר, או 2.38 דולרים למניה, גבוה מהצפי שעמד על רווח של 2.19 דולרים למניה.
מספר המשתמשים היומיים עמד ברבעון האחרון על 1.52 מיליארד משתמשים, בהתאם לציפיות. מספר המשתמשים החודשיים עמד על 2.3 מיליארד איש. מדובר בנתונים המציגים עלייה של 1.8% ביחס לרבעון הקודם, ועלייה של 9% בחישוב שנתי. בחלוקה גיאוגרפית, פייסבוק חוותה צמיחה בכל אזורי הפעילות, ונראה כי פרשת קיימברידג' אנליטיקה נמצאת מאחוריה.
מספר העובדים בחברה עלה בשנה החולפת ב-42% לרמה של 35,587 איש.
"הקהילה והפעילות העסקית שלנו ממשיכה לגדול. שינינו באופן יסודי את האופן שבו אנו מנהלים את החברה שלנו כדי להתמקד בנושאים חברתיים הגדולים ביותר, ואנחנו משקיעים עוד כדי לבנות דרכים חדשות ומעוררות השראה שיאפשרו לאנשים להתחבר". טען הערב מארק צוקרברג, מייסד החברה ויו"ר החברה.
נזכיר
הרחבה מיד
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הרשת בדעיכה
  עמי 31/01/2019 09:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בכל מקום מתפרסמות כתבות על כמות המשתמשים והחברים שלמעשה אינה אמיתית כמו גם רבים עוברים לפלטפורמות חברתיות אחרות. פייסבוק בדרך לדעיכה וכך גם יהיה עם מחיר מניותיה
  סגור