פרסום ושיווק

תוכנית התשתיות: הקמת בניין בוולפסון, שבילי אופניים בתל אביב

תוכנית התשתיות של ישראל: אלו הפרויקטים המרכזיים אליהם יופנו מיליארדים בשנים הקרובות
ערן סוקול |  7
רכבת קלה (צילום אלי שמעוני)
משרד ראש הממשלה פרסם הבוקר (א') את פירוט תכניות ההשקעה בתשתיות - "תשתית לצמיחה לשנת 2019", הכוללת 207 פרויקטים בעלות כוללת של 196 מיליארד שקל, אשר הקמתם תחל או תסתיים בין השנים 2018-2022. בין היתר מתוכננת הקמת קווי רכבת קלה, הנחת מסילות רכבת נוספות, סלילת כבישים והקמת מחלפים, בניית כיתות לימוד וגני ילדים, הקמת בתי חולים ופרויקטי אנרגיה ירוקה.
מדובר בעדכון לתכנית הרב שנתית לפיתוח תשתיות של משרדי הממשלה השונים, הכולל את פרויקטי התשתיות הפיזיים בביצוע, בתקצוב או באישור משרדי הממשלה. עדכון התכנית כולל הרחבה של מספר הפרויקטים מהתכנית שפורסמה בספטמבר 2017, וכולל צירוף של פרויקטי התשתית ממשרדים נוספים: הביטחון, האוצר, העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, החינוך, התקשורת ורשות הספנות והנמלים
על בסיס דיווחי משרדי הממשלה נכנס לרשימה כל פרויקט תשתית שאומדן עלותו מעל 100 מיליון שקל, ובנוסף, עבר בדיקת כדאיות כלכלית או מופיע בהחלטת ממשלה או בסיכום תקציבי.
ראש הממשלה בנימין נתניהו: "חוללנו מהפך בתשתיות בישראל. אנו רואים זאת בכבישים, ברכבות, בהוצאת הגז מהים ועוד. תנופה זו תגבר עוד יותר בשנים הקרובות".
 
רכבת קלה בגוש דן
על פי התכנית הרב שנתית העדכנית, יושקעו כ-44.7 מיליארד שקל בתשתיות הרכבת הקלה בגוש דן, לצורך הקמת קווים המחברים את חולון ושולי העיר ראשון לציון מדרום ואת הרצליה מצפון, וכן קווים המחברים את פתח תקווה, בני ברק, רמת גן ובת ים עם מטרופולין תל-אביב.
רכבת קלה בירושלים
על פי התכנית הרב שנתית העדכנית, יושקעו כ-21 מיליארד שקל בתשתיות הרכבת הקלה, לצורך הארכת הקו האדום בירושלים עד נווה יעקב בצפון ועד בי"ח "הדסה" עין כרם בדרום והארכת הקו הירוק בעיר מהר הצופים עד שכונת גילה, כולל שלוחות לגבעת רם, לגבעת שאול ולמלחה.
רכבת קלה בחיפה
על פי התכנית יושקעו כ-5.9 מיליארד שקל בהקמת קו חיפה-נצרת. 
רכבת ישראל
ההרחבת פעילות רכבת ישראל יושקעו כ-17 מיליארד שקל לצורך הקמת מסילה מזרחית לכביש 6, הוספת מסילה נוספת (רביעית) באיזור איילון, והנחת מסילה מקשרת בין תחנת ראשונים בראשון לציון לענבה, לטובת חיבור למודיעין ולירושלים.
שדרוג תשתיות התחבורה הציבורית
השקעה של כ-13 מיליארד שקל מתוכננת בהרחבה וסלילה של נתיבי תחבורה ציבורית לאורך כביש 40, בכביש 4 (פרדסיה-בר אילן), הקמת נתיבים על כביש 20 וכביש 2, מראשון לציון בדרום ועד נתניה בצפון, כביש 5, כביש 57 בקטע נתניה-כפר יונה מערב, דרך הטייסים (2 ק"מ), פרויקט תחבורה ציבורית מטרונית על רכס הכרמל, ממרכז הכרמל ועד אוניברסיטת חיפה, סלילת מסלול תחבורה ציבורית עד טירת הכרמל כהארכה למטרונית, יצירת מסלול לתחבורה ציבורית בשכונת נווה שאנן בחיפה, הארכת קו המטרונית מחיפה עד עכו ויצירת מסלול תחבורה ציבורית בציר בר יהודה, חיפה ונשר..
כבישים ומחלפים
על פי התכנית הרב שנתית העדכנית מתוכננת השקעה של כ-16.5 מיליארד שקל בסלילת והרחבת כבישים, השקעה של כ-3.4 מיליארד שקל בהקמת מחלפים והשקעה של כחצי מיליארד שקל בהקמת רשת של שבילי אופניים במטרופולין תל אביב.
בניית כיתות לימוד וגני ילדים
במסגרת תכניות ההשקעה של משרד החינוך מתוכננת השקעה שנתית של כ-3 מיליארד שקל בבניית כיתות לימוד וגני ילדים, חיזוק מבנים, חידוש מבנים והנגשת בתי ספר.
הקמת בתי חולים
במסגרת תכניות ההשקעה העדכנית של משרד הבריאות מתוכננת הקמת בית חולים חדש באזור הנגב, הקמת מרכז שיקומי בפוריה (טבריה), העתקת מרכזים רפואיים לבריאות הנפש באר יעקב ונס ציונה למתחם של "אסף הרופא", חיזוק מערך האישפוז הפסיכיאטרי והקמת בניין קרדיולוגיה בבית חולים וולפסון.
אנרגיה ואנרגיה ירוקה
במסגרת תכניות ההשקעה של משרד האנרגיה מתוכננת, בין היתר, הקמת כ-17 תחנות כוח לייצור חשמל קונבנציונלי, באמצעות גז, אנרגיית שמש ואנרגיית רוח וכן פרויקטי אגירה שאובה, בעלות כוללת של כ-16.5 מיליארד שקל ובהספק כולל של כ-4150 מגה-ואט.
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  לידיעה... היום אנשים צרכים גם, מעל 50 שנה לשכור דירה...
  לידיעה 10/02/2019 13:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לידיעה ... היום אנשים צרכים גם, מעל 50 שנה לשכור דירה.. תעשו את החשבון ... מאיזה גיל, מתחילים לשכור דירה .
  סגור
 • 5.
  נהדר, כמה מזה ימומש וכמה ילך לכיסים פרטיים? (ל"ת)
  תוהה 04/02/2019 18:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  תעמולת בחירות של ביבי. כל ראש ממשלה סביר היה משקיע
  שט 03/02/2019 16:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בתחבורה ציבורית ופרטים בכפיפות לזמינות הכסף לשם כך. אין חידוש בתוכניות הרכבת הקלה, כבר לפני שנתיים כאשר התחילו הח]ירות של רכבת קלה בגוש דן -- דובר על תקציב של כ- 50 מיליון דולר לכך. כמו כן זה שביבי מבטיח לא אומר שהוא מבטיח לקיים.
  סגור
 • 3.
  הליכוד ביצעו את מה שתכננו ימין עושה חיל (ל"ת)
  יעקב 03/02/2019 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • כל ראש ממשלה נורמלי היה עושה הרבה יותר מהליכוד
  שט 03/02/2019 16:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הליכוד כבר עשה פשלה של ביזבוז עשר שנים ברכבת קלה בתל אביב שמסר לחברה כושלת שתקעה את הפרוייקט. פחות עשרה מטוסי F35 היו מאפשרים תקציב לתחבורה מודרנית
  סגור
 • 2.
  מבטיחים הכל לפני בחירות למה לא לפני חודש למה היום
  אשר 03/02/2019 15:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חושבים שהעם הוא מטומטם ואפשר למכור לו כתבות והבטחות בומבסטיות הרי מי יבדוק בעוד שנה שנתיים מה בוצע ומה לא בוצע
  סגור
 • 1.
  כמה קל להבטיח
  לרון 03/02/2019 13:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וקשה לקיים !!! מספיק שלא יישרף הדרום אדוני שר הביטחון נתניהו
  סגור