פרסום ושיווק

לקראת הפתיחה בוול סטריט: הנה מה שמצפה לנו השבוע

המדדים בארה"ב יפתחו את פברואר לאחר שינואר האחרון היה הטוב ביותר מאז 1987. עונת הדו"חות נמשכת. השבוע: אלפאבית (גוגל), טוויטר, ג'נרל מוטורס, אלי לילי וסנאפצ'ט
נועם בראל |  1
השור מוול סטריט (צילום Istock)
שבוע המסחר בוול סטריט ייפתח הערב על רקע הסגירה המעורבת ביום המסחר האחרון, כאשר לאחר שבוע סוער במיוחד שאיגד לתוכו את מרבית דוחו"תיהן של החברות הגדולות במשק האמריקאי, גם השבוע תעמוד עונת הדו"חות במוקד, כאשר בין היתר תפרסמנה בימים הקרובים קבוצת אלפאבית (גוגל), טוויטר, ג'נרל מוטורס, לילי וסנאפצ'ט.
לאחר דצמבר הגרוע במיוחד, המדדים בוול סטריט השלימו בסוף השבוע את חודש ינואר הטוב ביותר מאז 1987, כאשר מדד ה-S&P500 השלים עלייה של  לא פחות מ-8% בחודש האחרון. התיקון החד בשווקים מיוחס בעיקר לצעדים מהירים שביצעו הבנקים המרכזיים. החותם לשינוי המדיניות של הבנקים המרכזיים הגיע ביום רביעי האחרון, כאשר הפד' יישר קו עם הצפי של המשקיעים בחודשים האחרונים. לאחר שהבנק צפה 3 העלאות ריבית במהלך 2019 במהלך פגישתו בספטמבר האחרון, הפד' צופה כעת 0 העלאות ריבית בשנה הקרובה. בנוסף, הבנק רמז כי הוא מתכוון לבצע התאמות בתהליך צמצום המאזן בפגישות הבאות.
הכלכלן והאסטרטג הראשי של בית ההשקעות פסגות, אורי גרינפלד: "התחושה שהעלאות הריבית של הפד הגיעו לסיומן היא ברורה ומובנת, אבל גם לא יותר מתחושה. נכון, שוק האג"ח מתמחר שהריבית לא תעלה יותר ואף תרד בשנת 2020 אבל קרה לא פעם ששוק האג"ח טעה. במידה והמגמה החיובית בשווקים שאפיינה את ינואר תימשך בחודשים הקרובים, מדיניות הפד תחזור להיות תלויה בעיקר בסביבה הכלכלית וזו עדיין נראית טוב. לכן, עוד מוקדם להערכתנו לשלול לגמרי העלאת ריבית נוספת ואפילו שתיים עוד השנה".
"שנית, גם אם הפד אכן סיים עם העלאות הריבית, המשק האמריקאי לא יצליח להתחמק מהאטה שכן הריבית הגיעה כבר לרמה גבוהה מדי. הנתונים שמגיעים משוקי הנדל"ן והאשראי מלמדים שהעלאות הריבית שכבר היו מתחילות לתת אותותיהן וצפויות לגרוע לבדן כ-0.7% מהצמיחה במחצית השנייה של 2019. אם נוסיף לכך את ההשפעה של היעדר מדיניות פיסקאלית מרחיבה (שתרמה לא מעט לצמיחה ב-2018) ואת השתטחות עקום התשואות והשפעתה על היצע האשראי, הרי שבכל מקרה שיעור הצמיחה בארה"ב צפוי לרדת ביותר מנקודת אחוז שלמה. העלאות ריבית נוספות של הפד, במידה ויהיו, רק יחריפו את ההאטה".
האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות, יניב חברון: "בארה"ב צפויים שלל נתוני מאקרו ביניהם מדד מחירי הצריכה PCE ליבה שנחשב לנתון האינפלציה החשוב יותר עבור הפד.  אחרי הטון היוני שהוצג במסיבת העיתונאים ודוח התעסוקה החזק, יהי מעניין לראות האם האינפלציה אכן יציבה כפי שהפד מעריך. בנוסף צפויים להתפרסם מדד מנהלי הרכש הלא יצרני ומכירות קמעונאיות לחודש דצמבר".
 
"בנוסף, בשבוע הקרוב צפויות התפתחויות נוספות בשיחות בין ארה"ב לסין אחרי דיווחים להתפתחויות חיוביות בסוף השבוע. דיווחים חיוביים יעודדו את המשקיעים אבל המקביל עשויים להרים את התשואות בארה"ב בעקבות התמתנות חששות לחולשה בכלכלה בעקבות מלחמת הסחר. בגזרת הדוחות ירכזו עניים דוחות של גוגל וטוויטר אחרי דוחות טובים של פייסבוק. בנוסף GM תרכז עניין אחרי המלצות חיוביות בשבועות האחרונים".
יונתן כץ וכלכלני לידר שוקי הון: "בשבוע האחרון פורסמו שורה של נתונים חיוביים לגבי התעסוקה, התעשייה, אמון צרכני, והבניה . בשלב זה הפד מרגיע את השווקים, מדגיש שהוא יהיה "סובלני" ומאותת שהסיכוי להעלאת ריבית זהה לסיכוי להורדה. בנוסף, הפד רמז שהוא עשוי לסיים את תוכנית הקטנת המאזן שלו לפני הזמן המתוכנן. יחד עם זאת, במידה והשווקים ימשיכו לתקן כלפי מעלה והנתונים הכלכליים יהיו חיוביים, אין לפסול העלאת ריבית נוספת במחצית השנייה של השנה"
נתונים שיפורסמו השבוע:
בארה"ב - שני: הזמנות בתעשייה, שלישי - מדד מנהלי הרכש ISM בשירותים.
באירופה - שלישי: המסחר הקמעונאי ומדד מנהלי הרכש תעשייה + שירותים.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכל מניפולציות של מנפחי הבועות (ל"ת)
  זהירות וחשדנות 03/02/2019 21:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור