פרסום ושיווק

בזק עושה צעד לקראת ניצול ההפסדים של yes

הפיכת חברת הלווין לשותפות עשויה לאפשר לבזק לנצל בעתיד הפסדים צבורים של 1.17 מיליארד שקל. בנוסף, תגיש עתירה לבג"צ לביטול ההפרדה המבנית
ערן סוקול | 
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק (צילום רונן טופלברג)
חברת התקשורת {בזק} דיווחה הבוקר (ה') כל אחת מהחברות הבנות: פלאפון, בזק בינלאומי ודי.בי.אס (Yes) יגישו פניה למשרד התקשורת לקבלת אישור לשינוי מבני-תאגידי, לפיו פעילותה ונכסיה של כל אחת מהחברות הבנות יועברו לשותפות מוגבלת נפרדת בבעלותה המלאה של בזק, במטרה לאפשר ניצול נכס מס של Yes בהיקף של כ-1.17 מיליארד שקל.
הסיבה: ניצול הפסדים צבורים של Yes
לצורך כך, אישר דירקטוריון בזק פנייה במקביל לרשות המיסים בבקשה לקבלת אישור להעברת פעילות החברות הבנות לשותפויות המוגבלות כהעברה פטורה ממס, ובקשה שהסדר השומה מחודש ספטמבר 2015 בעניין פריסת הפסדים של Yes, בהיקף של כ-1.17 מיליארד שקל (נכון לסוף הרבעון השלישי של 2018) יחול גם ביחס לשותפות שאליה היא תמוזג.
בעבר הגישה בזק בקשה דומה להפיכת כל החברות הבנות לשותפות מוגבלת אחת, אולם הבקשה היתה כרוכה בהליך סבוך מול משרד התקשורת ועל כן נמשכה. כעת, כאמור מבקשת בזק להפוך כאמור את כל החברות הבנות לשותפויות מוגבלות (נפרדות).
אין קשר להפרדה המבנית. היום תוגש עתירה לבג"צ
החברה מבהירה כי אין לראות בדיווח זה כשינוי בעמדתה ביחס לביטול ההפרדה המבנית, לפיה התקיימו לפני חודשים רבים התנאים לביטול ההפרדה המבנית, בין היתר, מאחר שבתחום שירותי הטלויזיה פועלות חברות המספקות שירותי טלויזיה על גבי רשת האינטרנט, לאחר שהחל מפברואר 2015 פועל בישראל שוק סיטונאי בתחום הפס הרחב ובו מגוון ספקים מעניקים שירות פס רחב על גבי תשתית בזק ללמעלה מחצי מיליון לקוחות, וכן לאור העובדה שקיימת תחרות עזה בשירותים הסלולריים.
בעניין זה, דיווחה הבוקר בזק כי בכוונתה להגיש עתירה לבג"צ כנגד משרד התקשורת לביטול מיידי של ההפרדה המבנית בקבוצה, וזאת לאחר שהמשרד לא נענה לפניות החברה בנושא על אף שהתקיימו, לדעתה של החברה, כל התנאים המצדיקים את ביטול ההפרדה המבנית בהתאם למסמך המדיניות מחודש מאי 2012 בנושא "הרחבת התחרות בתחום התקשורת הנייחת - שוק סיטונאי" אשר פורסם על ידי משרד התקשורת. 
כרגע בזק בעמדת נחיתות
נזכיר, כי על פי רישיון הפעילות של בזק, נדרשת החברה לקיים הפרדה מבנית בינה לבין החברות הבנות, המצריכה, בין היתר, הפרדה מלאה בין הנהלות החברות. בחברה מציינים כי מגבלות ההפרדה המבנית מציבות את בזק בעמדת נחיתות תחרותית אשר הולכת ומחריפה עם הזמן מול קבוצות התקשורת האחרות אשר אינן כפופות למגבלות בהיקף דומה, ואל מול אפשרות המפעילים לספק למנויים שירותי קצה לקצה, תוך שימוש בשירותים הסיטונאיים. בנוסף לכך, גוררות מגבלות ההפרדה המבנית הוצאות ניהול גבוהות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה