פרסום ושיווק

מלחמת הסחר מכאיבה לכל כלכלות העולם - מיפן ועד גרמניה

באסיה, דרום קוריאה ויפן דיווחו על ירידה ביצוא, בעוד ש"תחנת הכוח" האירופית בגרמניה רואה את תעשיית הייצור שלה מתכווצת בקצב המהיר ביותר מזה שש שנים
Bloomberg | 
תעשיית הרכב בגרמניה (צילום בלומברג)
מיפן לגרמניה, ממספרים כלכליים ועד לאזהרות רווח, אין מחסור בראיות לכך שהעולם מרגיש את השפל בנתוני הסחר.
באסיה, דרום קוריאה ויפן דיווחו על ירידה ביצוא, בעוד ש"תחנת הכוח" האירופית בגרמניה רואה את תעשיית הייצור שלה מתכווצת בקצב המהיר ביותר מזה שש שנים. ענקית המשלוחים מארסק הודיעה כי הרווח צפוי להיות נמוך מהתחזיות, ומנכ"ל החברה, סורן סקואו, אמר כי התחזית לשנה זו קודרת.
על פי נתונים שמגיעים מ-UBS, הצמיחה העולמית נמצאת ברמה החלשה ביותר מזה עשור, והדאגות משפיעות על בנקאים מרכזיים, שהכריזו על מדיניות מתהדקת. ביום רביעי, למשך דקות האחרונות, הפדרל ריזרב הדגיש את ההאטה בצמיחה בסין ובאירופה, והסביר אותה בסכסוכים המתמשכים בסחר ובסיבוכים בתהליך הברקזיט בבריטניה.
הבנק המרכזי האירופי צפוי לפרסם את פרוטוקול הפגישה שלו מינואר מאוחר יותר ביום חמישי, כשבכירי הארגון כבר הניחו את היסודות למדיניות בחודש מרץ. התגובה צפויה לכלול הלוואות חדשות לטווח ארוך לבנקים ושינוי התחזית למתווה הריבית.
"אי הוודאות היא מילת המפתח הגדולה ביותר של הבנקים המרכזיים", אמרה קרסטן ברגסקי, הכלכלנית של אינג דיבה, בלומברג. "אולי אם כל הסיכונים החיצוניים האלה יהיו שפירים, ייתכן שנראה מהלך נוסף של הפד ועוד ניסיון של הבנק המרכזי של אירופה לנרמל. אבל אם לשפוט לפי היום, ההסתברות של כל הסיכונים האלה תהיה השקפה שפירה היא די נמוכה".
בגוש היורו ירד מדד מנהלי הרכש היצרני לרמה העולה בקנה אחד עם התכווצות. חברת IHS Markit, היוצרת את הדו"ח, אמרה כי כלכלת 19 המדינות בגוש האירו תתקשה לרשום צמיחה של מעל 0.1% ברבעון הנוכחי.
עם זאת, ישנם כמה צדדים חיוביים. מגזר השירותים הראה נתונים טובים ודחף את מדד מנהלי הרכש הכולל לרמת שיא של שלושה חודשים. נתונים טובים מכיוון צרפת גם תרמו לתמיכה מסוימת, כאשר מדד מנהלי הרכש במדינה הציג נתונים טובים מהתחזיות - באופן אשר עלול לרמוז על התייצבות לאחר שורה של נתונים כלכליים מאכזבים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה