פרסום ושיווק

אזהרת רווח בבזק: הרווח הנקי צפוי להיות נמוך בכ-15% מהתחזית

החברה מייחסת את השינוי בצפי לאירועים חד פעמיים ולא להרעה בפעילות השוטפת. בנוסף, צפוי שיפור של 12% בתזרים החופשי ולא צפוי שינוי מהותי ב-EBITDA
נועם בראל |  2
שלמה רודב (צילום דוברות בזק)
{בזק} פרסמה הבוקר אזהרת רווח לקראת פרסום דוחות הרבעון הרביעי ובה הודיעה כי הרווח הנקי לבעלי מניות בשנת 2018 צפוי להיות נמוך בכ-15% מהרווח הנקי אותו צפתה החברה, זאת לפני ירידת ערך אפשרית של החברות הבנות.
החברה מייחסת את השינוי בצפי לאירועים חד פעמיים שקרו בחברה ולא לירידה בפעילות השוטפת ומסבירה כי תזרים המזומנים החופשי צפוי להיות גבוה בכ-12% לעומת זה שפורסם בתחזית, בעיקר כתוצאה משינוי חיובי בהון החוזר. כמו כן, החברה לא צופה שינוי מהותי ב-EBITDA לעומת התחזית.
תיתכן מחיקה נוספת בשל ירידת ערך של החברות הבנות
עם זאת, בזק מציינת כי הנתונים העדכניים של התחזית אינם כוללים ירידת ערך אפשרית נוספת של נכסים נוספים של החברה בעיקר בשווי של חברות בת שלה, מעבר לירידה שנכללה בנתונים.
נזכיר כי התחזית המקורית של בזק לשנת 2018 הייתה אף היא מאכזבת, כשהחברה הודיעה כי היא צופה רווח נקי של מיליארד שקל לעומת רווח נקי של 1.23 מיליארד שקל ב-2017. על רקע הדיווח, מניות קבוצת בזק נכנסו כעת להפסקה טכנית, עד השעה 10:18.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בזק - רודב מה אתה רוצה?
  משקיע 24/02/2019 13:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התזרים החופשי גדל והרווח הנקי קטן. אני רו"ח וזה מקום לשאול - רודב - מה אתה רוצה? שבי קום תפשוט את הרגל? תגיד פשוט מה אתה רוצה?
  סגור
 • אני אענה לך בשמו- כן
  סאקו 25/02/2019 07:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם לא יהיה בעל בית חזק לבזק שיסביר לרודב מי הבוס (או פשוט יחליף אותו) רודב ידרדר את בזק עד להשמדת ביקום והפיכת בזק לחברה ללא גרעין שליטה
  סגור