פרסום ושיווק

מהטוב ביותר לרע ביותר - שוק המניות בהודו מניף דגלי אזהרה

לאחר שהמדינה הוכתרה כ"מלכת ההון" האזורי ב-2018, שוק המניות בהודו מחק השנה שווי של 113 מיליארד דולר והמשקיעים מתנערים ממנו. האנליסטים דווקא אופטימיים
Bloomberg | 
בית RBI הודו (צילום בלומברג)
עד לפני חודשיים, שוק המניות בהודו היה שוק המניות החם ביותר של אסיה ועכשיו - המשקיעים מתנערים ממנו.
לאחר שהמדינה הוכתרה כ"מלכת ההון" האזורי ב-2018, שוק המניות בהודו מחק השנה שווי של 113 מיליארד דולר, וזאת כאשר אי הוודאות סביב הבחירות הקרובות, נושא החוב המתמשך, ממשלה שמגדילה את דרישותיה מול הבנק המרכזי והערכות השווי הגבוהות הרחיקו את המשקיעים.
"התחזית היא לא כל כך בהירה בפנים, וכל השמש כבר בחוץ", כך לדבריו של ג'יאנט מנגליק, נשיא חברת רליגאר ברוקינג, מניו דלהי.
על פי הנתונים, קרנות המניות במדינה הרוויחו בחודש ינואר 61.6 מיליארד רופי נטו (כ-866 מיליון דולר) – הסכום הנמוך ביותר מזה שנתיים ו-7% פחות לעומת החודש הקודם. ואם זה לא מספיק, אם מוציאים מהמשוואה את הסכומים שהוכנסו בינואר, נראה כי המשקיעים הזרימו לקרנות כ-117 מיליון דולר בלבד בחודש פברואר, כך לפי נתוני בלומברג.
השתתפות המשקיעים בשוק ההון המקומי "האטה בצורה חדה" ו"נחתכה בפתאומיות השנה", כך על פי ראג'ש צ'רובו, מנהל ההשקעות הראשי של WGC Wealth. ההשקעות בתיק ניירות ערך זרים בהודו היו שליליות בהשוואה לשווקים מתעוררים אחרים, וזאת כשברקע החששות מפני הבחירות הקרובות, שרחוקות מלהיות "בטוחות" עבור ראש הממשלה נרנדרה, ציננו גם הן גם תיאבון הסיכון של המשקיעים, הוסיף צ'רובו.
מדד ה-VIX של הודו נותר מעל הממוצע לשלוש השנים האחרונות, ורשם עלייה חדה במתח חוצה גבולות, על רקע אי-הוודאות הפוליטית. מחירי הנפט הגולמי הגבוהים פעלו גם כנגד המניות ההודיות והמטבע המקומי, מה שהוביל למכירת מהותיות בנכסי המדינה. ככלל, הרופי הוא המטבע הגרוע ביותר של אסיה השנה, כשהוא רושם צניחה של 1.9% מתחילת השנה.
 
סיפור עם שני חלקים
עם זאת, לדברי מחלקת ניהול ההון של קרדיט סוויס, הרווחים עשויים להשתפר ב--2020, כאשר השינויים במדיניות יתחילו לשאת פרי. ICICI Securities, חברת הברוקראז' הגדולה במדינה, אמרה כי המניות ההודיות יראו צמיחה דו-ספרתית ברווח בשלוש השנים הקרובות, וחברת ניהול הנכסים BNP Paribas צופה שיעור צמיחה שנתי של 18.9% בין השנים 2019-2021 עבור מדד MSCI India Index.
"בהתחשב בכך ש-2019 תהיה שנת בחירות, אנחנו לא יכולים לצפות שלא תהיה תנודתיות; עם זאת, אנו מאמינים כי התאוששות הרווחים, אם כי בעיכוב, תיכנס למרכז הבמה לאחר הבחירות", לדברי האנליסטים של BNP Paribas Asset Management בדו"ח שפורסם בינואר, כשאת המצב הם תיארו כ"סיפור עם שני חצאים". להודו היה תמיד קצב צמיחה גבוה יותר בהשוואה לשווקים מתעוררים אחרים, והמשקיעים רואים פחות הפרעות ופוטנציאל להמשכיות ארוכת טווח ברווחים כיום מאשר בארבע השנים האחרונות, לדבריו.
רוקשד שרוף, מנהל תיקים בקרן JPMorgan הודו, גם כן אופטימי. "בחודשים הקרובים תהיה מידה מסוימת של תנודתיות, שכן הבוחרים של הודו ישתתפו במה שמכונה 'הבחירות הכלליות הגדולות ביותר בעולם' ", אמר. "המשקיעים עשויים לקבל את ההזדמנות להזכיר לעצמם כי החברות הטובות ביותר יכולות להצליח גם בסביבה מאתגרת בדרך כלל. לאלו אשר מסתכלים לטווח הארוך - הודו עדיין קוסמת".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה