פרסום ושיווק

מנדלבליט צפוי להמליץ להעמיד לדין את נתניהו בגין שוחד בתיק 4000

למרות חילוקי דעות בצמרת הפרקליטות שרצו להעמיד לדין את ראש הממשלה בגין שוחד על שלושת התיקים, היועמ"ש צפוי להמליץ אחרת
גיא עיני | 
הצהרת ראש הממשלה נתניהו (צילום פייסבוק ראש הממשלה)
החלטת היועץ המשפטי לממשלה צפויה להתפרסם ונראה כי אחת הפרשות הסבוכות ומורכבות בתולדות המדינה מתקרבת לרגעי ההכרעה שלה. מנדלבליט צפוי להודיע על החלטתו להעמיד לדין את ראש הממשלה, בנימין נתניהו בגין הפרת אמונים בתיק 1000 ובתיק 2000, ובשוחד בתיק 4000.
הליכוד, כצפוי כבר עתר לבג"ץ בדירשה למנוע את פרסום החלטת היועץ המשפטי, מנדלבליט.
תיק 1000
תיק 1000 הוא פרשה שבגינה נחשד נתניהו בקבלת טובות הנאה ומתנות מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, שווי המתנות מוערך בכמיליון שקל.
תיק 2000
בפרשת תיק 2000 נוהל נגד נתניהו חקירה פלילית בחשד לתיאום מהלכים, לכאורה, הגבלות על עיתון ישראל היום, זאת בתמורה לסיקור אוהד בעיתון ידיעות אחרונות ובאתר Ynet. במסגרת תיק זה נחשפו הקלטות של נתניהו והמוציא לאור והעורך הראשי של העיתון, נוני מוזס. ההקלטות בוצעו ביוזמת נתניהו.
תיק 4000
מכונה גם פרשת בזק-אלוביץ', במוקד החקריה היה עמד החשד שלפיו מנכ"ל משרד התקשורת דאז, שלמה פילבר והעוזרת האישית שלוף עדי קהאן, הדליפו מסמכים חסויים של משרד התקשרות לבזק. אחד המסמכים שהודלף עסק בביטול ההפרדה המבנית בבזק ועל פי החדש נשלח על מנת לקדם את האינטרס העסקי של בזק על חשבון קופת המדינה. עיתון הארץ פרסם תחקיר שטוען כי את וואלה מקובצת בזק מגלה העדפה כלפי ראש הממשלה. בהמשך, ברשות לניירות נחקר החשד כי לפיו אלוביץ' לחץ על מנכ"ל אתר וואלה שידאג  לסיקור אוהד של נתניהו בתמורה לקבלת החלטות שלטוניות לטובת בזק.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה