פרסום ושיווק

היועץ המשפטי החליט: כתב אישום כנגד נתניהו בחשד לשוחד

דרמה במערכת הפוליטית בישראל, כאשר מנדלבליט הודיע הערב על הגשת כתבי אישום בתיק 4000, בתיק 2000 ובתיק 3000. נתניהו: "מדובר ברדיפה פוליטית שמטרתה לעלות את השמאל לשלטון"
עמית נעם טל |  24
הצהרת ראש הממשלה נתניהו (צילום פייסבוק ראש הממשלה)
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב כי החליט להגיש כתב אישום כנגד ראש הממשלה בנימין נתניו בגין שוחד בפרשת בזק-וואלה (תיק 4000), ובגין מרמה והפרת אמונים בתיק 2000 ובתיק 1000.
נתניהו טען הערב במסיבת עיתונאים כי " מבצעים נגדנו רדיפה פוליטית, מסע ציד חסר תקדים שמטרתו אחת - להפיל את ממשלת הימין בראשותי ולהעלות את מפלגת השמאל של לפיד וגנץ".
"קרה היום דבר חמור ביותר בדמוקרטיה הישראלית. בפעם הראשונה בתולדות המדינה פותחים בשימוע כמה שבועות, כמה ימים, לפני הבחירות".
נתניהו צריך להודיע כעת אם הוא מעוניין בשימוע, שבו יוכל לנסות לשכנע את היועץ המשפטי לסגת מהחלטתו, ולא להגיש כתב אישום. השימוע, אם וכאשר יאושר ע"י נתניהו, צפוי להתרחש רק לאחר הבחירות.
נזכיר כי פרשת 4000 מתייחסת לקשריו של נתניהו עם אתר "וואלה". ע"פ החשד, נתניהו ניסה לגרום לאתר לסקר אותו באופן חיובי במהלך 2012-2017. אילן ישועה, מנכ"ל האתר באותה נתן הוראה לפי החשד לדחוק ולהצניע כתבות לא נוחות לראש הממשלה. בתגובה, דאג ראש הממשלה להעניק הטבות רגולטוריות לחברת בזק ולבעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ.
להלן חלק מהעדויות בכתב האישור בנוגע לפרשת זו:
אלוביץ': "לא ירד כלום, הם איתי על הקו...הוא רותח!!! עובדים עלי!!! הכול נמצא בוואלה חדשות או פיננסים. הכתבה על הנרות והכתבה עם הכותרת של המים נמצאת בכתובת שקשורה לכתבה עם הכותרת של הנרות".
ישועה: "אף אחד לא רואה את זה שם. אבל אם אתה רוצה אתן הוראה, אחרת לא יילך מול ינון, אבל זה כבר על סף פיצוץ. אני מנסה שוב מולו".
אלוביץ': "שאול אני יורד מזה, הם באטרף. לא הורידו את הווידאו, לא הורידו אחת משתי כתבות, לא הורידו את הטוקבקים, זה עדיין בעמוד הראשון של החדשות".
ישועה: "הכול בביצוע, הוא עושה דווקא, אדבר איתו שוב. עוד כמה דקות וזה יורד, לילה טוב".
בתיק 2000 חשוד נתניהו כי הציע שוחד למו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס., בתמורה לסיקור אוהד בעיתון.
בתיק 1000 חשוד נתניהו כי קיבל שוחד מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, בדמות מתנות בשווי של 750 אלף שקל. בתמורה ע"פ החשד, ראש הממשלה פעל לקידום אינטרסים של איש העסקים. "לצד מערכת היחסים האישית שהתקיימה ביניכם, קיבלת טובות הנאה שונות, לעיתים כמענה לבקשתך, שעיקרן אספקת טובין באופן רציף ובהיקף כספי ניכר. בתקופה הרלוונטית טובות ההנאה ניתנו לך בזיקה לתפקידיך הציבוריים ולמעמדך כראש ממשלת ישראל", נטען הערב בכתב האישום.
ההחלטה שפורסמה הערב הגיעה לאחר ניסיונות רבים של מפלגת "הליכוד" למנוע את פרסום ההמלצות לפני הבחירות, אך בג"ץ דחה בקשה זו. "תחת הגשת עתירה עצמאית מוקדם ככל הניתן, הגישה תנועת הליכוד בקשת הצטרפות 'דחופה' לעתירה קיימת של עותר אשר לגביו כבר נקבע כי הוא נעדר זכות עמידה, וכל זאת ברגע האחרון ממש, הרבה מעבר ל'דקה ה-90'. די בכך כדי לדחות את הבקשה", טען הערב בית המשפט.
מהליכוד נמסר בתגובה:
"איש לא מופתע מהודעת היועץ שהגיעה אחרי שלוש שנים של מכבש לחצים אדיר שהופעל עליו על ידי התקשורת, השמאל והפקידות המשפטית כדי שיגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום בכל מחיר – גם כשאין כלום. העיקר שזה יהיה לפני הבחירות.
"מדובר ברדיפה פוליטית. מסע הציד נגד ראש הממשלה התחיל בניסיון להדביק לו ארבעה תיקי שוחד. כבר עכשיו, עוד לפני השימוע, שלושה מהם קרסו. גם שאר הטענות יקרסו כמו מגדל קלפים כשראש הממשלה יתעמת עם עדי המדינה, יביא עשרות עדים שבאופן תמוה לא נחקרו ויציג את המסמכים והפרוטוקולים שמוכיחים שכל פעולותיו והחלטותיו של ראש הממשלה נעשו כדין.
"פרסום חד צדדי של הודעת היועץ כחודש בלבד לפני הבחירות, מבלי שניתנת לראש הממשלה הזדמנות להפריך את האשמות השווא הללו, היא התערבות בוטה וחסרת תקדים בבחירות. מטרתה אחת: הפלת ממשלת הימין בראשות נתניהו והעלאת ממשלת שמאל בראשות לפיד-גנץ. אסור לתת לזה לקרות".
תגובות לכתבה(24):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 19.
  שרי וח"כי הליכוד חוגגים, נפתח להם אופק חדש ללא נתניהו
  ליכוד אמיתי 01/03/2019 14:18
  הגב לתגובה זו
  0 2
  לא עוד הפודלים של נתניהו. פעם שנסגרה רשימת הליכוד לבחירות, ואין עוד סכנה למיקומם ברימה, ח"כי הליכוד יתנו לנתניהו לנהל את מערכת הבחירות ולהצהיר את עצמו לדעת. בסוף מערכת הבחירות חברי הליכוד יאמצו את התכנית שנתניהו עצמו רקח וחשף בפניהם: בהנחה שהליכוד יקבל 30 מנדטים וכחול ולבן יקבלו 36 מנדטים, כל חברי הליכוד, מלבד נתניהו, ימליצו לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על בני גנץ, על מנת להקים קואליציה ראשונית, של לפחות 61 מנדטים (אולי לא כל ח"כי הליכוד ירתמו למהלך). בסה"כ אין הבדלים גדולים ביניהם. בהמשך הם יצרפו מפלגות מרכז נוספות, כמו החרדים, כחלון, והעבודה. למהלך זה יש רק מנצחים: כחול ולבן: מנהיגה את השלטון, הליכוד לא מתרסק בעקבות המערכת המשפטית של נתניהו והרשעתו הצפויה, הליכוד: לא יורד לאופוזיציה וסוף סוף כל שרי הליכוד , נפטרים מנתניהו וההשפלות הבלתי פוסקות שלו, יוצאים לעצמאות, ומתחילים את ההתמודדות על היום שאחרי כולל מנהיגות חדשה לתנועה, וללא ויתור על מצע הליכוד. במהלך הזה המנצח הגדול הוא עם ישראל שיקבל ראש ממשלה חדש, מלא, מלא, ויישר דרך. במקום השני תנועת הליכוד, שתחסוך מעצמה את התרסקות ביום שלאחר
  סגור
 • 18.
  ח"כי הליכוד חוגגים,נפתח בפניהם אופק חדש ללא נתניהו
  אור לגויים 01/03/2019 13:01
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ח"כי הליכוד יתנו לנתניהו לנהל את מערכת הבחירות ולהצהיר את עצמו לדעת. בסוף מערכת הבחירות חברי הליכוד יאמצו את התכנית שנתניהו עצמו רקח וחשף בפניהם: בהנחה שהליכוד יקבל 30 מנדטים וכחול לבן יקבלו 36 מנדטים, כל חברי הליכוד מלבד נתניהו ימליצו לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על בני גנץ על מנת להקים קואליציה ראשונית, של לפחות 61 מנדטים (אולי לא כל ח"כי הליכוד ירתמו למהלך) ובהמשך יצרפו מפלגות מרכז נוספות, כמו החרדים, כחלון, והעבודה. למהלך זה יש רק מנצחים: כוחן לבן מנהיגה את השלטון, הליכוד לא מתרסק בעקבות המערכת המשפטית של נתניהו והרשעתו הצפויה, הליכוד לא יורד לאופוזיציה וסוף סוף כל שרי הליכוד , נפטרים מנתניהו וההשפלות הבלתי פוסקות שלו, יוצאים לעצמאות ויכולים להתחיל את ההתמודדות על שיקום הליכוד והנהגת ליכוד החדשה ללא אבן הריחיים המחניקה של נתניהו. במהלך הזה המנצח הגדול הוא עם ישראל, במקום השני תנועת הליכוד שעומדת בפני התרסקות ביום שלאחר נתניהו, נתניהו עצמו, שבתרחיש הזה לא יישאר לשרת כח"כ מן השורה בכנסת, אלא יתפטר ויוכל לנהל את משפטו בראש שקט, כולל קבלת תרומות ללא מגבלות ובכל סכום שרק יוכל לגייס
  סגור
 • 17.
  שילך כבר לכלא (ל"ת)
  קוקו 01/03/2019 12:32
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 16.
  מסתבר שהיינו צריכים את הצוללות
  רפי 01/03/2019 11:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם לא יהנו מקורבים אז מי ייהנה אחרים?תמיד מישהו נהנה עדיף שיהיה קרוב לביבי זה משרת את האינטרסים של המדינה בפוליטיקה זה תן וקח
  סגור
 • 15.
  האיש האמון על הרגולציה בגד בציבור.
  אבי 01/03/2019 09:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  למען סיקור תקשורתי אוהד, ביבי מכר את עם ישראל לטייקונים.
  סגור
 • 14.
  תראו כיצד בית המשפט
  תיק 4000 01/03/2019 09:22
  הגב לתגובה זו
  2 1
  זרק את הפרקליטות מכל המדרגות מתיק ויינרוט ז.ל תיק השר נאמן ז.ל מתיק קהלני גיבור ישראל מלחמת יים כיפור מתיק ראפול ז.ל ועוד הרבה... גם תיק 4000 הבלוף זה לא בלוף הבלוף יזרק לפח אשפה אין בו כלום נגד ביבי
  סגור
 • תיק 4000 - 11
  דב 01/03/2019 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמובן שאין כלום. אלא הסיפור יכול להסתבך. יבחרו-ימנו שופט שיש לו שאיפות להגיע לבג"ץ ולכן הוא מבקש להשיג קידום. איזה קידום טוב יותר מאשר להצטרף למדינת ג'י אדגר הובר וחבר מרעיו. והנה יש הרשעה מופרעת כמו ההאשמה המרושעת.
  סגור
 • 13.
  את הדילמה
  היועץ פטר לי 01/03/2019 09:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אצביע נתניהו מקסימום ייכנס לכלא יבוא ברקת-מעולה...
  סגור
 • 12.
  זה בלוף
  תיק 4000 01/03/2019 09:17
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הגדול ביותר עורך דען מתחיל יפיל את זה בקלות מיכוון לא היה שוחד הכל נעשה בצורה מסודרת עם אישורים של הרגולטורים ובהתאם לחוק. יש מסמכים. לעניין אתר וואלה המפורסם הוא ידוע כאתר שמאלני שתקף ללא הרף את ביבי ערב הבחירות לא ראיתי אפילט כתבה חיובית נוסף אליו האתר" הכלכלי" גלובס עאלק כלכלה . האתר נטו כלכלה זה ביזפורטאל מצויין מעולה עזבתי מזמן את גלובס ביזפורטאל מספק לי אינפורמציה כלכלית מעולה וזה מה שאני צריך מאתר כלכלי.
  סגור
 • 11.
  גם נגד עורך ויינרוטז.ל
  כן כן 01/03/2019 09:07
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נגד השר נאמן ז.ל נגד קהלני נגד ראפול מה הדימיון? כולם ימנים כולל קהלני כולם יצאו נקיים במשפט זוהי שיטת המאפייה השמאלנית הניזונה מכספים של ממשלות אנטיישראליות שכחנוv15 לא שכחנו . לא נשכח גם לא שכחנו רות דוד מהפרקליטות עורך דין פישר בסה מאפייה של עורכי דין פרקליטים בתחת רודפי בצע כסף ורודפי אנשים חפים מפשע ראה רשימה ארוכה כתבי אישום 0 תוצאות לפרקליטות מקבלים זאפטה בבית המשפט.
  סגור
 • טען עוד
 • 10.
  להב 443 + פרקליטות+תקשורת+מערכת המשפט=מרכז חוסר הצדק.
  שלמה 28/02/2019 23:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את יקיריהם עזבו: עזר ויצמן ,אהוד ברק,הרצוג ציפי ליבני ועוד ועוד.חידלו, היתנתקתם מרוב העם.
  סגור
 • 9.
  היועץ נתן לBB ואשתו את ההנחה המקסימלית שהוא יכל
  הנחת VIP ענקית 28/02/2019 23:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היועץ ביטל את כל 7 החשדות נגד "הגברת", אולי מחשש לבריאותה הנפשית. גם לBB נתן הנחה ענקית שהאשים אותו רק בפרשה אחת בשוחד, ולא בשלוש. ועדיין נשאר לנו השימוע...וההחלטה הסופית ב-2020
  סגור
 • 8.
  מנדלבליט
  שי 28/02/2019 23:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אמרו שמנדלבליט חכם והאמת חשובה לו מאוד ויחקור עד מציאת האמת והצדק... לא חכם, לא אמת ולא צדק. סתם עלה נידף ברוח. מאכזב ועלוב.
  סגור
 • 7.
  משפט דרייפוס הישראלי ותיקשורת רעילה
  הנביא 28/02/2019 20:56
  הגב לתגובה זו
  12 4
  תפירת תיקים לראש ממשלה נבחר הינה הליך פלילי ועוד עי הפרקליטות ורבדים במשטרה שחברו יחד ובעידוד תיקשורת רעילה וארסית ביותר ...הליך זה הורס את הדמוקרטיה לחלוטין ויהיו אנשים שיצטרכו ליתן הדין על כך ....מזה כ4 שנים מתנהל קמפיין תיקשורתי ענק בממדיו נגד מר בינימין נתניהו ומשפחתו
  סגור
 • נגד האספסוף
  מלחמת המכבים 01/03/2019 09:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמיד היה בהיסטוריה אספסוך נקרא גם ערב רב מיתוונים ועוד ועוד.. אין חדש תחת השמש
  סגור
 • 6.
  מנדלבליייט -את העור נגלח לו
  MeSsya 28/02/2019 20:36
  הגב לתגובה זו
  1 2
  לא רק את הזקן ואת הכותל וכל הטאאמבל מאונט נשטח עם בול דוזר בעזרת השם ..גיא פלד- אתה תהפוך למוזלמן במחנה ההשמדה הנוצץ ברוטשילדס בתל אביב ואחרי זה כדור בראש לתוך גיא הריגה .!!
  סגור
 • 5.
  רדיפה פוליטית מובהקת
  שימקה 28/02/2019 19:45
  הגב לתגובה זו
  6 5
  על ידי השמאל שרוצה להפיל שלטון בישראל ולמכור את המדינה לערבים חרדים.
  סגור
 • איפה המקוריות?
  שמואל 28/02/2019 23:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שמעתיק השמצות של אחרים שיתבייש, זאת תגובה של אדם שלא חושב, לא עצמאי, נסחף עם הזרם העכור
  סגור
 • 4.
  השמאל הדקטטורי.גונבים שלטון (ל"ת)
  איילת 28/02/2019 19:45
  הגב לתגובה זו
  8 3
  סגור
 • 3.
  מנדלבליט
  דב 28/02/2019 18:57
  הגב לתגובה זו
  5 2
  במדינת ג'י אדגר הובר, ושנים של לחצים מופרעים והיסטריים ללא תקדים - מנדלבליט לא יכול לעשות דבר, אלא להשביע את רצון הפרקליטות וזה שעומד בראשה. חוששני כי ישראל פסקה מלהיות דמוקרטיה, והחירויות שלנו, בעיקר חופש הדיבור, נמצאות בסכנה עמוקה. הוא יודע כי הכלל שיתקיים הוא: "ככל שיענו אותו - כן ירבה וכן יפרוץ," ולכן הציבור יאמר דברו בגדול. "למינים ולמלשינים אל תהי תקווה."
  סגור
 • 2.
  מסע האיוולת התחיל (ל"ת)
  זיו 28/02/2019 18:54
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 1.
  זו הבעיה? מינוי מקורבים לטפל בעסקת הצוללות זה יותר גרוע
  יוסי 28/02/2019 18:51
  הגב לתגובה זו
  7 7
  הבעיה העיקרית היא בתיק שבו הוא לא נאשם. נתניהו פגע בבטחון המדינה בכך שמינה מקורבים לטפל בעיסקת ענק, במקום שיעשו את זה אנשי המקצוע. הם, כמובן, דאגו ליהנות עד הסוף מהצ'ופר שנתן להם...
  סגור
 • איש הבריחה
  טמבל ברק 01/03/2019 09:11
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מלבנון עושה עיסקאות אפלות עמותות ברק וקשרים אפלים עם הפרקליטות סגירת תיק העמותת עי הפרקליטה המושחתת רות דוד שנעלמה הועלמה זוהי הםרקליטות היום בושה למדינת ישראל מצעד כתבי האישום נגד אישים בימין וקריסתם בבית המשפט תיק 4000 זה חארטה בארטה כל עורך דין מדבר על כך.
  סגור
 • לBB אינטרסים כלכלים בטיסנקרופ, ולכן לחץ לרכש ענק
  הרבה יותר גרוע 28/02/2019 23:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מסתבר שBB היה שותף של בן דודו בחברה שמכרה לטיסנקרופ תוספים לפלדה. ככל שטיסנקרופ תרוויח יותר, כך בן דודו (=והוא.) ירוויחו יותר...
  סגור