פרסום ושיווק

ה-OECD שוב חותך את תחזיותיו ומזהיר מפני המצב בשווקים

הכלכלה העולמית סובלת יותר מהצפוי מהמתח סביב מלחמת הסחר ואי-הוודאות הפוליטית, כך על פי דו"ח קודר במיוחד אותו מפרסם ארגון OECD הבוקר
Bloomberg |  1
oecd (צילום oecd)
הכלכלה העולמית סובלת יותר מהצפוי מהמתח סביב מלחמת הסחר ואי-הוודאות הפוליטית, כך על פי דו"ח קודר במיוחד אותו מפרסם ה-OECD הבוקר.
מאז שהארגון הנמיך את תחזיותיו בנובמבר, מעט מאוד דברים הלכו לכיוון הנכון בכלכלות הגדולות בעולם. החולשה בגוש האירו ובסין מתמשכת, הצמיחה הואטה בחדות ואי הוודאות סביב נושא הברקזיט נמשכת.
הדברים אף יכולים להיות יותר גרועים יותר כאשר הסיכונים לשווקים נערמים, בצורת מחסומי סחר נוספים, יציאה לא טובה של בריטניה מהאיחוד האירופי, והחמרת המצב בכלכלת איטליה, שעשויה לרשום את ההתכווצות הראשונה שלה מאז שנת 2013.
"ההתרחבות הגלובלית ממשיכה לאבד את המומנטום", אמר הארגון, כשהוא מוריד תחזיות של כמעט כל קבוצה של 20 מדינות. "תוצאות הצמיחה עשויות להיות חלשות יותר אם הסיכונים יתממשו".
הבנקים מרכזיים, כולל הפדרל ריזרב, כבר הגיבו על הנסיבות שהשתנו, והבנק המרכזי של אירופה צפוי להגיב גם הוא בקרוב. סין, שנאלצה להוריד את יעדיה לצמיחה כלכלית השבוע, יצרה קיצוצים במס כדי לעורר את כלכלתה.
התחזית של ה- OECD מנוגדת למעשה לתקוות שנקודות החולשה של סוף 2018, היו דבר זמני. המצב הנוכחי יוצר כאב ראש לא קטן עבור קובעי המדיניות, אשר יצטרכו עכשיו למצוא פתרונות עם מרחב מוגבל ביותר לתמרון בצעדיים המוניטריים.
המצב חריף במיוחד בגוש האירו, שם ה- OECD הפחית את תחזית הצמיחה שלו השנה ל -1% מ -1.8%. קובעי המדיניות של הבנק המרכזי של אירופה יפגשו בפרנקפורט השבוע, וה- OECD מסמן להם ​​כי עליהם לעכב כל העלאות ריבית אפשריות ואולי אף לבחון צעדים חדשים לשיפור המימון לבנקים.
בחלוקה למדינות, אירופה כאמור ספגה את הורדת התחזיות החדה ביותר, התחזית ל-2019 לבריטניה נחתכה ל-0.8% מ-01.4% והתחזית לגרמניה נחתכה ל-0.7% מתחזית קודמת של 1.6%.
ב-OECD ציינו את נושא הברקזיט כאחד האיומים המתמשכים ביותר. אם בריטניה לא תבטיח עסקה, ב-OECD  צופים סיכון למיתון בטווח הקרוב, עם "גלישה שלילית ניכרת" במדינות אחרות.
סין היא דאגה נוספת מבחינת ה-OECD, שמסביר כי להאטה חדה יותר במדינה תהיה "השלכות שליליות משמעותיות על הצמיחה העולמית ועל הסחר". יש לציין כי דו"ח ה- OECD הוכן לפני שסין הודיעה על יעד הצמיחה החדש של 6% -6.5%, וה-OECD צופה שהצמיחה במדינה צפויה לרדת ל -6% בשנה הבאה מ-6.2% ב -2019.
כל הזכויות שמורות לבלומברג 2019.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא תהיה לזה כל השפעה
  אבל 06/03/2019 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  על השווקים כל עוד לא יפסיקו עם בזבוז הכספים האין סופי שמטרתו להראות עד כמה טראמפ מוצלח...
  סגור