פרסום ושיווק

שיר שלמה נדל"ן פרסמה תוצאת כספיות עם רווח נקי של 117 מיליון שקל

הכנסות החברה באיחוד יחסי בשנה מייצגת מדמי שכירות על בסיס הסכמי שכירות חתומים עומדות על כ-125 מ'יליון שקל ו-NOI של כ-100 מיליון שקל
גיא עיני | 
ישראל רייף (צילום עזרא לוי)
ש.י.ר שלמה נדל"ן מקבוצת שלמה פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לשנת 2018 שהראו רווח נקי בסך 117 מיליון שקל ורווח נקי של 58 מיליון שקל  לרבעון האחרון של 2018.
הכנסות החברה באיחוד יחסי בשנה מייצגת מדמי שכירות על בסיס הסכמי שכירות חתומים עומדות על כ-125 מ'יליון שקל ו-NOI של כ-100 מיליון שקל. הכנסות החברה מדמי שכירות ודמי ניהול עומדות על כ-97 מיליון שקל לעומת כ-76 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. השינוי, הסבירה החברה, נובע מגידול במצבת הנכסים של החברה ומשינוי מודל ההפעלה של מלון הדגל בפרנקפורט – מתפעול עצמי לשכירות. 
החברה מציגה עליית ערך שווי הוגן נדל"ן להשקעה בהיקף 64 מיליון שקל הנובעת בעיקר  מעליית ערכם של הנכסים בישראל כתוצאה מירידה בשיעור ההיוון אשר עומד בממוצע על 7.5% וכן גידול בשווי הוגן של קרקעות
חלק החברה ברווחי חברות מוחזקות עומד על כ-66 מיליון שקל וכולל רווחים שוטפים וכן רווחי שערוך מחברות הקשורות לתחום הנדל"ן המניב באירופה, לרבות עליית ערך מלון הולידי אין ברלין אשר נמכר במהלך שנת 2018.
היקף המאזן של החברה הינו כ-2 מיליארד שקל, מתוכו כ-1.6 מיליון שקל הינם נכסי נדל"ן להשקעה בהשוואה לכ-1 מיליארד שקל אשתקד. עיקר הגידול נובע בעיקר מרכישות מבני משרדים בפרנקפורט בשטוטגרט, הצגת המלון בפרנקפורט כנדל"ן להשקעה חלף הצגתו כרכוש קבוע וכן עליית שווי הוגן של הנכסים.

ההון העצמי של החברה עומד על כ-600 מיליון שקל המהווה 30% מהיקף המאזן - גידול של כ-290 מיליון שקל ב-3 השנים האחרונות ויתרת הנזילות של החברה עומד על כ-200 מיליון שקל.
"החברה השלימה פיתוחם של הנכסים שנרכשו בשנים קודמות ויניבו תזרים יציב לטווח ארוך לחברה ועובדת כעת על השבחת הנכסים החדשים שנרכשו בשנה האחרונה. במהלך השנה האחרונה החלו כל בתי המלון להניב שכירות קבועה וכן אוכלסו לראשונה ומחדש נכסים של החברה בישראל.  אסטרטגיית החברה מוכיחה את עצמה כבר מספר שנים: בסיס יציב של נכסי נדל"ן מניב מגובה בתזרים קבוע ארוך טווח, התמקדות בנכסים הממוקמים במרכזי ערים (או עם דרכי גישה נוחות למרכז) עם פעילות עסקית ענפה, איתור נכסים עם שוכרים איכותיים המהווים "שוכרי עוגן" בנכס, איתור נכס עם פוטנציאל השבחה (בדרך של שיפוץ, הגדלת זכויות, הגדלת תפוסה, מקסום רווחיות תפעולית, איתור שוכר מתאים וכו'), שיתוף פעולה עם שותפים בעלי ערך מוסף דוגמת אשטרום, פתאל וגרנד סיטי, בחירת נכסים המאפשרים הנבה והצפת ערך תוך פרק זמן קצר. יתרות הנזילות של החברה בסך של כ-200 מ' ש"ח מאפשרות לחברה המשך פיתוח עסקי וניצול הזדמנויות עסקיות", אמר ישראל רייף, יו"ר החברה
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה