פרסום ושיווק

ארה"ב חותכת את תחזית הפקת הנפט לראשונה מזה 6 חודשים

מינהל המידע האנרגטי קיצץ הבוקר את תחזיתו ל-2019 ל -12.3 מיליון חביות ביום. בשנת 2020 צפוי הייצור להגיע ל-13 מיליון חביות ביום
Bloomberg | 
קידוח נפט (צילום בלומברג)
בעוד שהנפט הגולמי עדיין צפוי להגיע לרמות שיא, מינהל המידע האנרגטי (EIA) קיצץ הבוקר את תחזיתו ל -2019 ל -12.3 מיליון חביות ביום - 110 אלף חביות ביום פחות ממה שחזה בעבר, וזאת לראשונה מזה שישה חודשים. על פי התחזית החדשה, בשנת 2020 צפוי הייצור להגיע ל-13.03 מיליון חביות ביום –נמוך בכ-170 אלף חביות ביום בהשוואה להערכת החודש שעבר.
"זו רק ההתחלה", אמר פיל פלין, אנליסט בכיר בשוק בחברת פרייס פוט'רס גרופ בשיקגו. "המציאות של המצב היא כי הרבה מהגופים לא עושים כסף ומתקשים לשמור על רמות הייצור. כל נסיגה הולכת לעשות את זה הרבה יותר קשה יותר לשמור על תחזיות גבוהות של ייצור נפט".
מספר החביות בארה"ב ירד לרמה הנמוכה ביותר מזה 10 חודשים, דבר המצביע על כך ששיעור צמיחת הייצור עלול להאט, אמר ה- EIA. רוב הצמיחה הצפויה עד 2020 תגיע מאגן פרמיאן של טקסס וניו מקסיקו, ולא על ידי קידוחים קטנים יותר.
"אחד הנושאים השכיחים ביותר היה 'בואו לא נקדח את החלל הזה ככל האפשר, וננסה להחזיר מזומנים לבעלי המניות במקום'", אמר בוב יוגר, מנהל חטיבת החוזים העתידיים במיזוהו סקיוריטיס ארה"ב בניו יורק. "אני חושב שאולי המסר הזה הוא מה שדיבר ל- EIA והם חותכים פה את המספרים".
הדו"ח של ה-EIA מגיע על רקע פגישתו הצפויה של שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו עם בכירים אמריקנים בסקטור הנפט בכנס ביוסטון וזאת על מנת כדי לדון בהגברת היצוא הגולמי וקידום עמדתה של אמריקה כמעצמה אנרגיה עולמית.
מוקדם יותר אתמול הזהיר חלוץ הקידוחים, מארק פאפא, כי התעשייה שעזר לבנות עומדת בפני מכשולים בסיסיים שיאטו את צמיחת הנפט של ארה"ב. בעוד שההתקדמות הטכנולוגית תסייע בשיפור העלויות הנחוצות בקידוח נפט, הצמיחה הזו תתקזז על ידי אתגרים של ריווח טוב וירידה באיכות הסלעים, אמר פאפא, מנכ"ל קנטנניאל ריסורס.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה