פרסום ושיווק

פרטנר: רשות המסים פתחה בחקירה כנגד מספר עובדי החברה

מספר עובדי החברה בהווה ובעבר חשודים במכירת טלפונים סלולריים בהיקף של מיליוני שקלים, תוך ניצול לרעה של הפטור ממע"מ באילת
ערן סוקול |  3
מנכ"ל פרטנר איציק בנבנשיבתי (צילום עופר וקנין)
חברת התקשורת {פרטנר} דיווחה הבוקר (ד') כי רשות המסים בישראל מנהלת חקירה כנגד מספר עובדי החברה בהווה ובעבר בחשד להפרות של חוק איזור הסחר החופשי באילת, בנוגע לפטורים והנחות ממסים. על פי רשות המסים, העובדים חשודים במכירת טלפונים סלולריים בהיקף של מיליוני שקלים, תוך ניצול לרעה של הפטור ממע"מ באילת.
על פי הדיווח, החברה משתפת פעולה באופן מלא עם רשות המיסים, ובשלב זה פרטנר אינה יכולה להעריך את השפעת החקירה על החברה, על תוצאותיה ועל מצבה, אם בכלל.
רשות המסים עידכנה כי נחקר חשד למכירת טלפונים סלולריים בהיקף של מיליוני שקלים, תוך ניצול לרעה של הפטור ממע"מ באילת ולא בפעם הראשונה.
בשבוע שעבר הובא לבית משפט השלום בחיפה, איתי אבנהיימר, מנהל מרחב בחברת פרטנר בחשד למעורבות בפרשת מכירת הטלפונים הסלולריים בהיקף של מיליוני שקלים לאנשים שאינם תושבי אילת. בנוסף, הובאו לבתי משפט השלום באילת ובחיפה האחים פאדי ושאדי נאפע, החשודים גם הם במעורבות בפרשה. כל החשודים שוחררו בתנאים מגבילים.
 
מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה ויחידת יס"מ אילת, מנהלות מזה מספר חודשים חקירה סמויה נגד חברות תקשורת המנצלות לרעה את הפטור ממע"מ באילת למכירת טלפונים למי שאינם עומדים בתנאי הפטור ונגד מבריחי טלפונים מאילת לתחומי הארץ, אחת החברות שנחקרה היא חברת פרטנר תקשורת אילת. ביום שני ה-11 במרץ הפכה החקירה לגלויה, בוצעו חיפושים ותפיסת מסמכים במשרדי חברת פרטנר ובדוכני פרטנר באילת, ונחקרו עשרות עובדים ומעורבים נוספים.  
 
איתי אבנהיימר, מנהל מרחב דרום לשעבר בחברת פרטנר חשוד כי סייע למכור טלפונים בדוכני החברה באילת לא לפי חוק אס"ח אילת, מכירות שאיפשרו לחברה למכור טלפונים מבלי ששולם בגינם מע"מ. 
 
כאמור, הובאו לבימ"ש השלום באילת ובחיפה האחים שאדי ופאדי נאפע. כמצוין בבקשות בעניינם, שאדי הוא תושב אילת, שפתח באוגוסט 2018 תיק עוסק מורשה בתחום מכירת טלפונים סלולריים ואביזרים ואחיו פאדי הוא תושב שפרעם שפתח גם הוא תיק עוסק מורשה בתחום מכירת טלפונים סלולריים ואביזרים. לפי החשד, נאפע רכש בשנים 2017 -2018 מאות מכשירי טלפון סלולריים בפטור מחברת "פרטנר" ומעוד חברות באילת והבריח את הטלפונים הסלולריים הללו מחוץ לאילת, מבלי לשלם עליהם את המס שהיה אמור להיות משולם אם המכשירים היו נרכשים לא באילת ואחיו פאדי חשוד את מכר מאות מכשירי טלפון סלולריים שנרכשו ע"י שאדי.
 
כדי ליהנות מהפטור ממע"מ במכירת טלפון נייד לאדם שאינו תושב אילת נדרש כי יימכר מכשיר בודד לרוכש בודד. כפי שעולה מהחקירה, החברה, באמצעות עובדיה, מכרה טלפונים סלולריים בפטור ממע"מ בהיקף של מיליוני שקלים גם ללא עמידה בתנאי חוק אס"ח אילת.
לפי הממצאים עד כה, משנת 2017 ועד היום, באופן שיטתי ומתמשך, נמכרו מספר רב של טלפונים סלולריים באותו יום, למספר אנשים קבועים שאינם תושבי אילת, במטרה להבריח אותם מתחומי אילת, והמכירות אלו שלא היו זכאיות לפטור ממע"מ נמכרו בפטור. כמו-כן, על מנת להסוות את המכירות הללו ולאפשר את הברחתם של הטלפונים הניידים למרכז ולצפון הארץ, נרשמו המכירות והוצאו חשבוניות מס כוזבות על שמות עובדי "פרטנר" בדוכנים, או על שמות אנשים מזדמנים,  או תושבי אילת שלא היו צד בעסקה וכן על שמות אנשים שכלל לא היו מודעים שנרשמו על שמם קניות אלו.
ההודעה פרטנר הבוקר, מגיעה על רקע התחרות הקשה השוררת בשוק התקשורת בישראל, כאשר מניית החברה איבדה כ-21% מתחילת השנה, בזמן שהמדדים במובילים בתל אביב עלו בשיעור של כ-10%-6%.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ערן יעקב מנהל רשות המסים??...........
  אמא של משה 23/03/2019 17:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ערן יעקב המנהל הבדחן של רשות המסים בעוד כותרת עיתון כשאין יכולת יוצאים בכותרות חרפת רשות המסים בראשות חובבן חסר כישורים בסיסיים!!!בזבז 40 מליון שקל כספי מדינה על חברת הייעוץ ״מקינזי״,בתכנית ״ליעול" העובדים, הפרויקט נכשל! תוקם ועדת חקירה !!!! עצות גרועות היו לערן יעקב מנהל רשות המסים לאורך כל התקופה לא בכדי קיים נתק מוחלט בינו לבין השר הממונה עליו שר האוצר כחלון , זה הבין זאת מאוחר מידי לאחר שהכשילו מספר פעמים. עכשיו שהמשטרה תבדוק את הפירמות שעבדו מולו בעסקאות ענק אייפקס , קוקה קולה, טבע, כיל לא יאמן כי יסופר עבריין בשירות המדינה!!!
  סגור
 • 2.
  בסימן טוב ומזל טוב
  בועז 21/03/2019 18:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא סתם היה להם יום כתום, שנגמר.
  סגור
 • 1.
  היום אנשים צרכים גם, מעל 50 שנה לשכור דירה.............
  היום אנשים צרכים 20/03/2019 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היום אנשים צרכים גם, מעל 50 שנה לשכור דירה. ... תעשו את החשבון .... מאיזה גיל, מתחילים לשכור דירה.
  סגור