פרסום ושיווק

סמסונג מפרסמת אזהרת רווח בשל צניחת מחיר כרטיסי הזיכרון

יצרנית השבבים הגדולה בעולם מסמנת צניחה חדה מהצפוי במחירי רכיבי הסמארטפונים. מגמה שהוחרפה נוכח ההאטה הכלכלית העולמית ומלחמת הסחר
Bloomberg | 
Samsung MicroSD Cards And Memory (צילום Bloomberg)
סמסונג דיווחה כי תוצאות הרבעון הראשון שלה לא יעמדו בציפיות השוק, כאשר הביקוש לכרטיסי זיכרון נחלש, ופרסמה אזהרת רווח פתאומית לקראת פרסום התוצאות המקדמיות בחודש הבא.
מחירי כרטיסי זיכרון ותצוגה ירדו יותר מהצפוי, מה שהוביל לנפילה, מסרה חברת סוואן (Suwon) הדרום קוריאנית בהצהרה שפורסמה היום. החברה, אשר הודיעה כי היא צופה כי הביקוש יעלה במחצית השנייה לאחר שהלקוחות ישתמשו במלאי שלהם, אמרו כי ישתמשו במשאבי החברה כדי לשמור על המחירים תחרותיים. אפל (Apple), אשר רוכשת מסכי סמארטפון מסמסונג, חתכה את תחזית ההכנסות שלה בינואר לראשונה מזה כמעט שני עשורים.
אזהרת הרווח מיצרנית השבבים הגדולה בעולם מסמנת צניחה חדה מהצפוי במחירים בשוק רכיבי הסמארטפונים. מגמה שהוחרפה נוכח האטה כלכלית עולמית ומתחים מסחריים בין ארה"ב לסין, אשר פגעו בביקוש למוליכים למחצה המהווים את מרבית רווחי סמסונג.
מניית סמסונג ירדה בפחות מ-1% במסחר בסיאול. המניה עלתה 18% השנה עד לנעילת המסחר ביום שני. 
"סמסונג מנסה לפזר את הזעזוע הצפוי מתוצאותיה", אמר סונג מיונג-סופ, אנליסט בחברת HI Investment & Securities. "הפעילים בשוק מצפים לסיטואציה קשה".
המחירים של זיכרון בגישה אקראית-דינמית ירדו בכמעט 30% מהירידה החזויה במקור של 25% ברבעון הראשון, "כתוצאה מכך נרשמה הירידה החדה ביותר בעונה בודדת" מאז 2011, נמסר מ-TrendForce ב-5 במרץ. על פי חברת המחקר, רמות המלאי המשיכו לעלות ברבעון הרביעי לאחר שמחירי החוזים ירדו.
מחירי הזיכרון למחשבים נפגעו בשל הזמנות בהיקף נמוך יותר מבעלי מערכות מידע, כגון אמזון (Amazon) וגוגל (Google), אשר צברו מלאי של חלקים שאינם בשימוש. משלוחי מחשבים אישיים, עוד שימוש קצה גדול של שבבי זיכרון, היו גם חלשים בשל מחסור של מעבדים של אינטל (Intel).
"רוב ספקי ה-DRAM מחזיקים כיום במלאי עצום של שישה שבועות", אמרו ב-TrendForce. "המלאי גבוה ימשיך לגרום לירידה במחירים השנה אלא אם הביקוש יעלה שוב בצורה חזקה".
המתחרים של סמסונג כגון מיקרון טכנולוגיה (Micron Technology) אמרו כי החולשה הנוכחית היא נקודת שפל עבור תעשיית הזיכרון, כי לאחר שיעשה שימוש במלאי, הביקוש והתמחור ישתפרו במחצית השנייה של 2019.
יחד עם SK Hynix ומיקרון, סמסונג שולטת ברוב שוק שבבי ה-DRAM, המשמשים לאחסון נתונים על מחשבים אישיים ושרתים. סמסונג אמרה בחודש ינואר כי היא צמצמה את ההוצאות השנה כדי להתמקד ברווחיות של פעילות הזיכרון שלה לאחר שההכנסה נטו שלה רשמה את הנפילה הגדולה ביותר מזה שנתיים.
סמסונג מספקת בדרך כלל אומדן להכנסותיה ולרווחים התפעוליים שלה ימים ספורים לאחר כל רבעון. מאוחר יותר באותו החודש, החברה מספקת פירוט מלא של הביצועים שלה, ומקיימת שיחת ועידה עם משקיעים.
"בטווח הקצר, החברה תחזק את הבידול של מוצריה בהתבסס על המובילות הטכנולוגית שלה כדי לשפר את התנאים העסקיים הקשים, תוך שאיפה לשפר את התחרותיות במחירים באמצעות שימוש יעיל במשאבים", נמסר מהחברה.
מלבד הקשיים בתחום שבבי הזיכרון שלה, סמסונג נאבקת לבלום ירידה במכירות הסמארטפונים שלה כאשר הצרכנים מחכים זמן רב יותר עד לשדרוג המכשירים שלהם. פעילות חטיבת התצוגה שלה, אשר מספקת לאפל, נפגעה גם על ידי מכירות נמוכות מהצפוי של מכשירי iPhone ותחרות מצד יצרנים סיניים של מסים וטלוויזיות.
כל הזכויות שמורות לבלומברג 2019
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה