פרסום ושיווק

עליבאבא מחפשת את ההלוואה הדולרית הזולה ביותר שלה

בעקבות עלייה בהיקף חדלות הפירעון של חברות בסין, נותני האשראי מגבירים זהירות והחברות האיתנות מנצלות את פרופילי האשראי החזקים לשיפור תנאים
Bloomberg | 
Alibaba (צילום Bloomberg)
קבוצת עליבאבא אחזקות (Alibaba Group Holding) עשויה לקבל את ההלוואה הדולרית הזולה ביותר שלה אי פעם, כאשר החברה מנהלת משא ומתן עם הבנקים כדי לשפר את תנאי הלוואה קיימת שלה בהיקף של 4 מיליארד דולר.
ענקית האינטרנט הסינית מבקשת לקצץ את תנאי מרווח הריבית בהסכם ההלוואה שחתמה בחודש מאי 2016 ב-0.25%,  למרווח של 0.85% מעל הליבור, אמרו אנשים שמקורבים לעניין. זה יהיה המרווח הנמוך ביותר אי פעם עבור עליבאבא, כך על פי נתוני בלומברג. מדובר גם במרווח הנמוך ביותר ביחס להלוואות המרכזיות של המתחרות המקומיות Tencent ו-Baidu, כך על פי הנתונים.  בהודעת דואר אלקטרוני נמסר מעליבאבא כי החברה מסרבת להגיב.
קבוצות הטכנולוגיה הגדולות של סין משתמשות בפרופילי האשראי החזקים שלהן כדי לקצץ בעלויות המימון כאשר נותני האשראי מגבירים את זהירותם במתן אשראי לחברות חלשות יותר בעקבות עלייה בהיקף חדלות הפירעון של חברות בסין. גם Tencent שיפרה את תנאי הלוואות שלה ב-0.25% בעבר. חברות מובילות אחרות, כולל חברת New World Development, וקמעונאית הנעליים Belle International Holdings, קיצצו שיעור את הריבית והאריכו את מועד הפירעון על הלוואות קיימות שלהן בשנה שעברה.
עליבאבא מציעה למלווים תשלום חד פעמי של 0.25%, אשר יתורגם לתמחור כולל נמוך ב-0.9% מזה שהוצע בעסקה המקורית, אמרו האנשים שאינם מורשים לדבר בפומבי וביקשו לא להזדהות.
בין היתר, החברה גם מבקשת להאריך את מועד פירעון ההלוואה לחמש שנים נוספות החל מיום תיקון תנאי הסכם ההלוואה, אמרו האנשים. התנאים הסופיים עבור התיקונים וההארכה לא הושלמו עדיין, הם אמרו.
האשראי בהיקף של 4 מיליארד דולר היה במקור מיועד לפירעון בשנת 2021. לעליבאבא יש גם אשראי של 5.15 מיליארד דולר לפירעון בשנת 2022, עם מרווח של 0.95%, על פי נתונים של בלומברג.
כל הזכויות שמורות לבלומברג 2019
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה