פרסום ושיווק

השותפות בפרויקט תמר נלחמות על מכרז הגז

לאחר הודעת חברת חשמל על זכיית שותפות לוויתן במכרז הגז, שותפות תמר דורשות להקפיא את תוצאות המכרז לכל הפחות לתקופה של 14 ימים
ירדן סמדר |  1
אסדת גז קידוח תמר (צילום אלבטרוס)
שותפות פרויקט "תמר" לא מרימות ידיים לאחר פרסום חברת חשמל כי שותפות פרויקט לוויתן זכו במרכז לרכישת גז קצר טווח. השותפת בפרויקט "תמר" פנו לחברת החשמל עם דרישה לקבל מסמכי המכרז ובדרישה נוספת להקפיא את תוצאות המכרז.
{ישראמקו יהש}
{תמר פטרוליום}
בהודעת השותפות במפרויקט תמר נכתב כי "השותפות ביחד עם שותפים אחרים בפרויקט תמר פנו לחברת החשמל בבקשה לקבלת כלל המסמכים הנוגעים למכרז על מנת לבחון את המשך צעדיהם, וכן בדרישה להקפיא את תוצאות המכרז לכל הפחות לתקופה של 14 ימים לאחר העברת מלוא המסמכים כאמור".
נזכיר כי בהסגרת ההסכם מחויבת חברת החשמל לפנות לשותפות לוויתן על בסיס חודשי לצורך רכישת כמויות גז שהיא איננה רוכשת מהשותפים בפרויקט תמר. השותפים בפרויקט לוויתן רשאים לסרב לפניית החברה, וזאת כאשר אין ביכולתם לספק גז בנוסף חברת החשמל רשאית לרכוש בשוק החופשי כל כמות גז שהחברה הזמינה והשותפים בפרויקט לוויתן סירבו לספק.
שותפות מאגר תמר הן: נובל אנרג'י (25%), ישראמקו נגב (28.75%), דלק קידוחים (22%), תמר פטרוליום (16.75%), דור חיפושי גז (4%) ואוורסט תשתיות (3.5%).
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לדלק ולנובל יש רווח גדול יותר מלווייתן
  לילי 07/04/2019 12:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאגר תמר מבוסס ולווייתן צריך להתבסס לכן דרוש להגדיל את הבסיס של לווייתן כדי שימש פלטפורמה לייצוא
  סגור