פרסום ושיווק

נזקי הטרמיטים: כך תתמודדו

הטרמיטים הם אמנם יצורים קטנים, אך הנזק שהם עלולים להסב הוא גדול. הטרמיטים פועלים יחד כקבוצה כדי להגן על המושבה שלהם, וכמובן לאכול

כתיבת מומחים | 
קן טרמיטים (צילום Pixabay)
הטרמיטים הם אמנם יצורים קטנים, אך הנזק שהם עלולים להסב הוא גדול. הטרמיטים פועלים יחד כקבוצה כדי להגן על המושבה שלהם, וכמובן לאכול. הם אוהבים במיוחד עצים מתים, ולכן הם מאיימים לא פעם על רהיטי עץ של תושבים תמימים. כאשר הטרמיטים חודרים אל הבית, הם עלולים להסב נזק לא רק לרהיטים, אלא גם למשקופי דלתות, מדפים וספרים. במקרים מסוימים הטרמיטים יכולים להסב נזק גם לעמודי חשמל ולגרום לקריסתם.
לזהות את הסימנים המקדימים
איך תדעו אם לקרוא לשירותי הדברת טרמיטים? ובכן, אם אתם שמים לב לסימנים הבאים, כדאי לקרוא לשירותי הדברה במהירות:
  • ערימות של נסורת – אם אתם שמים לב שיש ערימה של נסורת מתחת לרהיטי עץ כמו כיסאות או שולחנות, ייתכן שמדובר במתקפת טרמיטים, בייחוד אם התופעה חוזרת על עצמה יותר מפעם אחת.
  • שבילי בוץ – מעל משקופי הדלתות או ארונות העץ אתם יכולים להבחין בשבילים של בוץ הדומים לשבילים של חילזון. אלה הם הטרמיטים המפלסים את דרכם אל רהיטי העץ שלכם.
  • חרקים מסתוריים בבית – אם לאחרונה הבחנתם בחרקים שונים במקצת אשר נוכחים בביתכם, ייתכן שמדובר בטרמיטים.
  • פעילות בתוך העץ – המשקוף של הדלת שלכם יכול להעיד על חדירת טרמיטים. אם תקישו עליו ויתקבל צליל חלול, ייתכן בהחלט שמתרחשת בביתכם פעילות מתחת לפני השטח.
בודקים את הבית
לפני שמחליטים אם לבצע את ההדברה או לא, יש צורך לבדוק את הבית. צוות מקצועי של חברה איכותית מגיע אל ביתכם כדי לערוך את הבדיקה. בשלב הראשון, המדביר מכניס מברג אל המשקוף כדי לראות אם יתקבלו סימני התפוררות. אם המברג חודר דרך המשקוף ללא כל קושי, סביר להניח שמדובר בטרמיטים שהתחילו כבר לפגוע בו. השלב הבא הוא טיפול היקפי. חשוב לבצע טיפול נרחב, שכן לא ניתן לדעת בוודאות את מיקומם של הטרמיטים ולהרוס את הקן שלהם. המדביר מרסס את הביט כדי לוודא שהטרמיטים לא יוכלו לחזור אליו.
כאשר אתם מזמינים חברת הדברה, חשוב לוודא שמדובר בחברה מוכרת ואמינה אשר משתמשת בחומרי הדברה איכותיים. כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שחומרי הריסוס וההדברה לא יפגעו בכם ובסובבים אתכם.
כיצד מתבצעת ההדברה?
הדברה של טרמיטים מתבצעת בדרך כלל באמצעות ריסוס של חומר הרעיל למזיקים אלה. חומר זה מאושר על ידי משרד הבריאות וניתן להשתמש בו למטרת ריסוס בתים. החומר פוגע במערכת העיכול של הטרמיט והוא מת בסופו של דבר. נוסף על כך, כשם שמרססים בפנים הבית, לעתים יש צורך לרסס גם בחוץ, על מנת למנוע מהטרמיטים להתקרב אל הבית בעתיד. לעתים חופרים בורות בסמוך לבית במטרה למלא אותם בחומר הדברה. אם אין אפשרות לעשות זאת, ניתן לקדוח חורים קטנים בקירות הבית ולהזרים אליהם את חומר ההדברה. מדובר בחומר הדברה חזק כך שהאחריות עליו יכולה להגיע גם ל-5 שנים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה