פרסום ושיווק

וילי פוד: מזכר לרכישת ביכורי שדה ומעדני מיקי

יבואנית מוצרי המזון וילי פוד תשקיע במפיצת התוצרת החקלאית ביכורי שדה צפון וכן בחברת הסלטים
גיא עיני | 
מעדני מיקי מתוך אתר החברה (צילום מעדני מיקי מתוך אתר החברה)
{וילי פוד} דיווחה אתמול (ב') כי חברת הבת (ג. וילי פוד אינטרנשיונל) חתמה על שני מזכרי הבנות נפרדים, הראשון מול ביכורי השדה שעוסקת בייבוא, הפצה ושיווק של פירות וירקות טריים לשוק הקמעונאי והמוסדי בישראל והמזכר השני עם מעדני מיקי העוסקת בייצור של מגוון רחב של סלטים, סלטי דגים ומוצרי דגים מעושנים. יש לשים לב כי מדובר בחברה נפרדת מביכורי שדה דרום (שהינו מוחזקת על ידי החברה הציבורית {נטו אחזקות}).
עיקרי המזכר עם ביכורי השדה אומרים כי החברה הנרכשת תנפיק לוילי פוד מניות שיהיו 41% מהון המניות המונפק שלה, לאחר ההנפקה, בתמורה ל-70 מיליון שקל. מלבד ההנפקה המוזכרת, מצויין כי בעלי המניות המייסדים של ביכורי השדה האחים דרור וגדעון חכם, ימכרו לוילי פוד מניות רגילות של ביכורי השדה שבבעלותם, אשר יהוו 10% מהון המניות המונפק של ביכורי השדה לאחר ההנפקה בדילול מלא, כך שלאחר ההנפקה והמכירה, ככל שיושלמו וילי פוד תחזיק ב-51% מהון המניות של ביכורי השדה. 
באשר למזכר עם מעדני מיקי, חברת הבת ומעדני מיקי יקימו חברה חדשה שתרכוש ותקבל בהמחאה את כל פעילות ונכסיה של מעדני מיקי הקשורים לפעילותה וניתנים להעברה כשלאחר השלמת העסקה תחזיק וילי פוד ב-70% מהון המניות של החברה החדשה בדילול מלא ומעדני מיקי תחזיק ב-30% הנותרים. התמורה למכירת מעדני מיקי (10 מיליון שקלים) תשולם על ידי החברה החדשה שתוקם ובנוסף, וילי פוד תעמיד לחברה החדשה הלוואת בעלים בסך 5 מיליון שקלים.
נראה כי המהלך של האחים ויליגר נועד לקדם מותג פרטי שיוכל להלחם במותגים הפרטיים של רשתות המזון הקמעונאיות ובייבוא של חלק מהמוצרים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה