שיווק ופרסום

2020: כך תנהלו את תיק המניות שלכם נכון!

לקראת 2020, הכירו את הדרך הטובה ביותר לקבל ליווי מקצועי להשקעות
אקסלנס (צילום שאטרסטוק)
מי שלא הקשיב לעצות של אנשי המקצוע בדצמבר 2018 וברח מהבורסה, נשאר עם ההפסדים – והפסיד את העליות של תחילת 2019. לקראת 2020, הכירו את הדרך הטובה ביותר לקבל ליווי מקצועי להשקעות
דצמבר 2018 היה חודש שכל מי שעוסק בהשקעות מעדיף לשכוח. בישראל, מדד ת"א 35 ירד ביותר מ-10%; מדד ת"א 125 ירד ב-9.2%; ומדד ת"א 90 ירד בכ-7%. גם מעבר לים, בארה"ב, המצב לא נראה טוב: S&P 500 צלל ב-9.2%, הנאסד"ק קרס ב-9.5% והדאו ג'ונס איבד 8.7%. לא פלא, אם כן, שהציבור נכנס לפאניקה – ועל פי נתונים של חברות קרנות הנאמנות, בחודש זה נרשמו פדיונות גבוהים במיוחד.
מהר מאוד התברר שהבהלה בדצמבר הייתה לא מוצדקת. בינואר התאוששו השווקים במהירות, וחלקם לא רק תיקנו את ההפסדים, אלא מעבר לכך. מי שהצליח להחזיק מעמד בחודש הקשה בלי למכור את התיק, רשם רווחים – ונהנה מהעליות ברבעון הראשון של 2019, שבסיכומו של דבר, הניב את התשואה הטובה ביותר מאז הרבעון הראשון של 2009.
 
  
כמובן שאנשי המקצוע, בדגש על יועצי השקעות ומשווקי ההשקעות, לא יכולים היו לחזות במדויק מתי תיעצר הירידה בשווקים, ותתחיל העלייה. ועם זאת, כשמחליטים לסחור באופן עצמאי במניות, לאנשי המקצוע יש יתרונות רבים שיכולים לסייע בתהליך.
 
ניתוק רגשי מההשקעה
"ככל הנראה, זהו היתרון החשוב ביותר של משווקי השקעות אומר דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים ומסחר באקסלנס ברוקראז'.
"אנשי המקצוע המסייעים ללקוחות בניהול התיק מנותקים רגשית מהשקעות  הלקוח, וכאשר משלבים זאת עם הניסיון הרב שלהם, אפשר להבין כי הם יכולים לקבל החלטות שקולות יותר - המתבססות על ניתוח הנתונים ועל אינדיקציה קרה ומחושבת. המשקיע, לעומת זאת, יתקשה לנטרל את הרגש בקבלת החלטה לגבי הנכסים שבהם השקיע – גם אם צבר כבר ותק רב בעולם ההשקעות ויכול לקבל החלטה עם הלב ולא עם הראש".
 
התאמה למצב השוק
את היתרונות של איש המקצוע שמלווה את ניהול התיק, למשל משווק השקעות בחבר בורסה או יועץ השקעות בבנק, ניתן לראות כבר בשלב הראשוני של תכנון האסטרטגיה ופיזור ההשקעה. "בעת בניית תיק ההשקעות, איש המקצוע יודע להסתכל על התמונה המלאה ולהביא בחשבון את כל התרחישים, גם הפסימיים שביניהם", מדגיש יריב. "זה אמנם נשמע כמו החלטה טריוויאלית, אבל ניסיון העבר מלמד שכשמדובר בהשקעה אישית, רוב המשקיעים מביאים בחשבון רק את מצב השוק הנוכחי, וכמעט ולא מתייחסים לתרחישים פסימים ולאופי האישי שלהם.
"כך, מי שבונה את התיק לבדו יכול לעשות לא מעט טעויות – בעיקר היעדר פיזור רחב, התמקדות בנכסים בעלי פוטנציאל תשואה-סיכון גבוה והעדפת טרנדים. לעומת זאת, משווק ההשקעות, שנתמך במחלקות מחקר ובידע וניסיון שצבר, יוכל לעשות את ההפרדה בין הציפייה לתשואה לבין איזון בין מצבי שוק שונים, בדגש על סיטואציה של התהפכות מגמה".
 
אז איך בוחרים מי ילווה אתכם בבניית וניהול התיק?
ישנם כמה פרמטרים שחשוב לבחון בעת בחירה של משווק  או יועץ השקעות– ובראש ובראשונה  המקצועיות, הניסיון, השירות והזמינות של נותן השירות, וכמובן, חשוב מאוד לבדוק גם את העלויות. על פי נתוני הבורסה בתל אביב, לקוחות הבנקים משלמים עמלה ממוצעת של 0.24% על מסחר בבורסה בישראל בעוד לקוחות אקסלנס ברוקראז' משלמים את העמלה הממוצעת הנמוכה ביותר, 0.08% בלבד.
 
לאור העובדות האלה, קשה להבין מדוע ישראלים רבים כל כך ממשיכים לסחור באמצעות הבנק,ולאבד חלק ניכר מהרווחים שלהם בדרך. אחרי הכל, כיום, הפעולה של פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות היא קלה ונגישה מאוד– כשאפשר לבצע אותה באמצעות אתר האינטרנט של בית ההשקעות.
 
והיתרונות לא מסתכמים רק בעמלות נמוכות יותר מאשר בבנקים. כך למשל, באקסלנס, סוחרים בעלי תיק השקעות בשווי של יותר מ-300 אלף שקל נהנים מליווי צמוד של הדסק המקצועי בבית ההשקעות, מה שמאפשר להם גישה למידע חיוני לצורך קבלת החלטות השקעה, וסיוע בזמן אמת בכל צורך ושאלה. זה מקום להדגיש כי הצוות המטפל בלקוחות בבתי ההשקעות כולל אך ורק אנשי מקצוע שעברו הכשרה רלוונטית בתחום, בעוד שבבנקים, היועצים עוסקים גם בנושאי בנקאות רבים מעבר להשקעות.
 
בנוסף, בתי השקעות ובהם אקסלנס מציעים מגוון הטבות המיועדות להקל ככל האפשר על המשקיע, למשל, הם מבצעים אוטומטית במערכות את ניכוי המס על סכומי ההשקעה במקור, במקום שהמשקיע יעשה זאת בעצמו.
 
בשורה התחתונה, גם בתקופות של שוק תנודתי, ואולי אפילו במיוחד בתקופות כאלה, יש ערך מוסף רב בליווי השקעות מקצועי - במיוחד אם מביאים בחשבון את העלויות. אם אתם נהנים מליווי בניהול תיק ההשקעות שלכם, סביר ביותר שתצליחו להימנע מהחלטות פזיזות ושגויות ותגדילו את הסיכוי ליצור ערך בתיק ההשקעות.
 
חשוב לציין שכאשר אתם מנהלים את התיק שלכם באמצעות המערכות המתקדמות של אקסלנס, אתם מקבלים את השליטה המלאה בתיק ומנווטים אותו לפי הרצון שלכם, כאשר בכל עת אתם יכולים להיעזר באנשי המקצוע של אקסלנס ברוקראז' כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם. לחצו כאן לפרטים נוספים >>
 
אז למה כדאי לנהל את תיק ההשקעות שלכם עם אקסלנס ברוקראז'?
 • ליווי צמוד של דסק מקצועי, המספק באופן שוטף ניתוחים של מצב השוק, מידע עדכני, מגמות ותחזיות – וכן נותן מענה מהיר לשאלות ובקשות הלקוחות.
 • מחיר אטרקטיבי במיוחד – עמלה ממוצעת של 0.08% בלבד, הנמוכה ביותר בישראל (בבנקים תשלמו עמלה ממוצעת של 0.24%!).
 • מערכת טכנולוגית מתקדמת ומגוונת, המציעה שלל אפשרויות לפקודות והוראות מסחר בבורסת תל אביב וכן בבורסות נבחרות ברחבי העולם.
 • ערך מוסף גבוה במיוחד בתקופות של חוסר ודאות בשוק ההון – הצוות המנוסה והמקצועי יסייע לכם להימנע מהחלטות פזיזות, לצמצם סיכונים ולהגדיל תשואות.
 
 
 
הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
שירות שיווק השקעות ניתן ללא עלות ללקוחות המנהלים החל מ- 300 אלף ₪ בחשבון ההשקעות. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.
תגיות 2019 | אקסלנס | בורסה
תגובות לכתבה(20):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 17.
  מה למדתי משוק ההון
  חכמת ההמונים 12/2019/07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  1. עמלות הבנקים בביצוע פעולות בארץ ובעולם נטורפות וירוששו אתכםץ 2. היועצים הם בעלי ידע עצום אבל של ההיסטורה. 3. השטק המקומי זעיר, אם יש לך הרבה כסף, אתה משפיע עליו בניירות בסחירות נמוכה. בד"כ אלו המוסדיים שמנענעים את השוק. 4. לאור הנ"ל עברתי לשוק האמריקאי, קונה ומוכר באמצעות IBI (יש עוד גופים) בעמלות סבירות. 5. ממוקד רק בתעודות סל, מפני שאני תמיד אחרון לדעת מה קורה. 6. ממוקד בתעודה אחת מפני שאין לי יכולת לנהל מעקב אחרי מספר תעודות. 7. למנהלי העודות יש ידע עבר ואלגוריתמים חכמים פי מליון מכפי מה שאני חושב שאני יודע ומבין, לכן הם יעשו יותר טוב ממני. 8. אני מחזיק בתעודת סל שהכפילה עצמה ) (1.96) ב 5 שנים, זה טוב? 9. לאנשים מבוגרים עם מספיק כסף, טוב ללכת על מסלול שמאפשר ניהול השקעותיהם דרך תקנה 190 בגין הטבות המס, ועמלת ניהול זעירה. 10. כל מה שכתבתי כאן איננו ייעוץ, אלא שיתוף של ניסיוני
  סגור
 • 16.
  חכמים בדיעבד. ואם היתה מפולת?
  שוטה קקשבילי 11/2019/11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הייתי באקסלנס תקופה קצרה והתאכזבתי מהשרות ומהיחס. מאז אני כבר 8 שנים בבית השקעות אחר ודי מרוצה.
  סגור
 • 15.
  מאיפה הבאתם את גולום?
  אברהם 11/2019/08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תיזהרו, יש לו טבעת שמעלימה אותו עם הכסף שלכם
  סגור
 • 14.
  התגובות כאח שייכות בכלל לכתבה?
  8 09/2019/24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו כתבה על תיק השקעות שנמצא בבית השקעות במקום בבנק. לא קשור לרפורמת בכר, לא קשור לדמי ניהול של יועץ ההשקעות. הבנת הנקרא.
  סגור
 • 13.
  הצפי הוא שב2020 יחל מיתון עולמי. צאו מהבורסה בכלל (ל"ת)
  דרור 08/2019/29
  הגב לתגובה זו
  11 5
  סגור
 • 12.
  "הדסק המקצוע" כולל נציגי טלמיטינג ומשווקי השקעות..
  יועץ השקעות בכיר 08/2019/18
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אסור להם לתת לכם עצות להשקעה
  סגור
 • 11.
  אגח
  משה 08/2019/16
  הגב לתגובה זו
  7 0
  יעצתם למכור אגח כי הריבית תעלה והריבית ירדה
  סגור
 • 10.
  אם את/ה אזרח אמריקני תינזק אם תעבוד עם בית ההשקעות כי..
  דוד מלכי 08/2019/13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לפי החוק האמריקני השקעה פסיבית (PFIC) משלמת מס בשעור 30% בחישוב שנתי, גם אם לא מכרת כלום... ולא מתאפשר קיזוז מול הפסדים .
  סגור
 • 9.
  לא אתן לאיש השקעות להפסיד את כספי
  ל 08/2019/08
  הגב לתגובה זו
  13 3
  מעדיף להשקיע לבד דרך אפליקציית הבנק. רוב אנשי ההשקעות זה פוזה של פקה פקה הם לא מבינים יותר מפלוני או אלמוני. בתי השקעות גוזרים את עמלתם גם כשהשוק מתרסק הם לא מוותרים על עמלתם. אני מעדיף להשקיע לבד ולא להעזר בבתי השקעות שלא ממש אכפת להם מהלקוח אלה בעיקר מעמלת הנשך על ניהול התיק.
  סגור
 • גיבור של אמא (ל"ת)
  אבי 10/2019/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  למה להעביר
  לידר 07/2019/13
  הגב לתגובה זו
  11 0
  ממש לא כדאי להעביר המומחה יודע את מה שאתה יודע הוא לא יכול לתזמן את השוק הוא לא יודע מתי יהיה המשבר המבוטי שיפיל את הבורסה תלמדו מבפט תחזיקו מס קטן של מניות ותקוו שהם טובות לפחות ל10 שנים
  סגור
 • 7.
  תברחו מהמומחים
  דנית 07/2019/02
  הגב לתגובה זו
  16 0
  אף מומחה השקעות לא עושה יותר מתעודת סל שעוקבת אחר מדד ה s&p 500 האמריקאי לאורך זמן. זה הוכח בהרבה מחקרים. לכן חבל על הכסף שהמומחים יקחו ממכם.
  סגור
 • 6.
  המשכורות שלכם רק עולות והתשואות שלנו יורדות
  שלומי 06/2019/25
  הגב לתגובה זו
  11 0
  מאז רפורמת בכר בה הוצאו החסכונות שלנו מהבנקים התשואות רק ירדו והמשכורות של מנהלי התיקים שלנו החוץ בנקאיים רק עלו. כתבה חרטה מגמתית.
  סגור
 • 5.
  חירטוטים
  חרטטן 06/2019/12
  הגב לתגובה זו
  12 0
  "המומחים" כל כך לא מומחים שזה ממש מעליב לקרוא כתבה כל כך עלובה
  סגור
 • 4.
  מומחים???
  קובי 05/2019/27
  הגב לתגובה זו
  12 0
  אין הצדקה לתיק מנוהל ע"י מומחים\טכנאים מתלמדים על חשבונכם.
  סגור
 • 3.
  מה עשו הקרנות שלכם מ 1/1/2018- כאן קבור ה,,,,,,, (ל"ת)
  fu,c 05/2019/22
  הגב לתגובה זו
  24 0
  סגור
 • 2.
  חוכמה לאחר מעשה
  ארי 05/2019/12
  הגב לתגובה זו
  11 0
  מעניין יהיה לקבל מכם נתונים מוכחים שאתם בדצמבר יעצתם ללקוחותיכם לא למכור !
  סגור
 • 1.
  ואין כמו המומחה גורביץ שתקע לנו נרות (ל"ת)
  גרשון 05/2019/09
  הגב לתגובה זו
  21 3
  סגור
 • לפחות הייתה לך יציאה רכה (ל"ת)
  נריה 09/2019/25
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • בחג חנוכה !
  סוסו הוטרינר 10/2019/25
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אחרי שתדליק תבדוק אם זה עזר
  סגור