פרסום ושיווק

סלקום: קיצוץ שכר בכירים וביטול פיטורי התייעלות של 250 עובדים

ועד העובדים והנהלת החברה חתמו על הסכם קיבוצי חדש, במסגרתו תוספת השכר של שנת 2019 תוחלף בתגמול מבוסס מניות ויקוצץ תקציב הרווחה
גיא עיני |  2
מיה יניב וניר שטרן (צילום יחצ)
{סלקום} דיווחה הבוקר (א') על חתימת הסכם קיבצי חדש עם ועד העובדים של החברה. במסגרת ההסכם החדש תבוטל הבקשה לפיטוריהם של 250 עובדי החברה, זאת לאחר שבתחילת השנה פנה מנכ"ל החברה, ניר שטרן לעובדי החברה בבקשה לוותר על ההטבות שלהם לשנת 2019 על מנת להמנע מגל הפיטורים שתוכנן (לכתבה המלאה).
אנחת רווחה נשמעה היום במסדרונות מטה סלקום בנתניה עם החתימה על ההסכם שמונע את הפיטורים ומסיר, לפחות לעת עתה, את השביתה שהבטיחה מיה יניב במידה והפיטורים ימומשו: "אני יכולה להבטיח לה (להנהלה) כי היא תמצא מולה אלפי עובדים נחושים אשר לא יהססו להשבית את החברה, על כלל שירותיה עד שמנכ״ל סלקום יחזור בו מהצעד השפל בו הוא (שטרן) נקט", אמרה יניב בחודש ינואר (לכתבה המלאה).
 
תוספת השכר תוחלף בתגמול מבוסס
במסגרת ההסכם עליו דווח הבוקר, בוטלה החלטת הנהלת החברה לבצע פיטורי התייעלות של 250 עובדים. בנוסף, תוספת השכר של שנת 2019 תוחלף בחבילה הונית (תגמול מבוסס מניות) הכוללת 50% אופציות על מניות סלקום ו-50% מניות חסומות. החבילה בשווי כולל של 14 מיליון שקל - ובשווי של כ-3.5%  משכר הבסיס של הזכאים לתוספת.

בנוסף, תוספת השכר של שנת 2020 תדחה בשנה ותהיה תלויה בייעדי הרווחיות שנקבעו בין ההנהלה לוועד העובדים, כאשר במידה והחברה לא תגיע לייעד, התוספת תדחה בשנה נוספת.
התנאי לתוספת: מעבר לרווח נקי של 6 מיליון שקל
למערכת Bizportal נודע כי היעד שהציבו ההנהלה והוועד שנדרש על מנת לקבל את תוספת השכר לשנת 2020 הוא מעבר לרווח נקי של 6 מיליון שקל בשנת 2019 לעומת הפסד של 64 מיליון שקל שהציגה החברה בשנת 2018 (לכתבה המלאה).
הנהלת החברה הבטיחה לעובדים שקט תעשייתי ואי בקשה לבצע פיטורי התייעלות למשך 24 חודשים, כאשר מנגד יבוצע קיצוץ משמעותי בתקציב הרווחה.
שכר המנכ"ל יקוצץ ב-10%, שכר הדירקטורים יקוצץ ב-25%
בנוסף, שכרו של שטרן והסמנכ"לים בחברה יקוצץ ב-10% ושכרם של הדירקטורים יקוצץ ב-25%. במכתב ששלח שטרן לעובדי החברה בתחילת המשבר כתב: "אני והנהלת החברה לקחנו על עצמנו להוריד את השכר שלנו באופן משמעותי ב-2019. בדו"חות הכספיים שיפורסמו בחודש מרץ, תוכלו לראות שכבר בשנת 2018 שכרי האישי ירד ב-50% בהשוואה לשנה קודמת וגם ב-2019 הוא יקוצץ משמעותית" (לכתבה המלאה). 
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום: "ההסכם החדש הוא הצלחה גדולה לכולנו. הצלחנו יחד לבנות תוכנית בה החברה תחסוך בהוצאותיה מחד, ומאידך ליצור מנגנון שיתוף פורץ דרך, בו העובדים ייהנו מ-Upside. ככל שהחברה תצליח יותר, כולם ייהנו יותר!".
יו"ר וועד עובדי סלקום, מיה יניב: ״בתום תקופה ארוכה וקשה, אני גאה ונרגשת להציג את מתווה הפתרון הייחודי שיצרנו. הצלחנו בשיתוף ההסתדרות והעומד בראשה ארנון בר דוד ואיגוד עובדי הסלולר להוביל להסכם חדשני ותקדימי בעולם יחסי העבודה. באמצעות חשיבה עמוקה ויצירתית מחוץ לקופסה, הפכנו את המשבר שלנו להזדמנות אמיתית, בין היתר ע"י החלפת תוספת השכר לשנת 2019 בחבילה הונית ומניעת פיטוריהם של מאות מעובדי קבוצה. אני מאמינה בלב שלם שגם העובדים צריכים ליהנות מעליית שוויה של סלקום בעתיד וקבלת המניות הופכת אותם הלכה למעשה לחלק מבעלי הקבוצה ושותפים להצלחה. אלפי עובדי סלקום מביעים היום אמון מלא בעתידה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בארץ מי שעובד הרבה-מרוויח מעט,כל הכבוד שהחליטו ככה-ללא
  מנהל TOP 10/05/2019 23:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העובדים הפשוטים לא יקרה כלום - בתנאי התחרות הלא פשוטים של היום בתחום הסלולר - החלטה נכונה.
  סגור
 • 1.
  משמח אותי שיש עונש
  רקלאסלקום 05/05/2019 12:26
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סלקום זלזול בלקוחות, שיקרו , ומשמח לדעת שהמשפט כל כלב בא יומו עובד גם כאן. שיבדקו את רמת השרות בדיזינגוף סנטר ויבינו שאין להם סיכוי בלי שיפור שרות
  סגור