פרסום ושיווק

צריכים שיעורים פרטיים בכלכלה? כך תבחרו מורה פרטי

לבחירת המורה המתאים חשיבות מכרעת בהצלחה שלכם. במאמר הבא נסקור מספר טיפים והמלצות לבחירת מורה לכלכלה מבין כל האפשרויות שיש לאתרי האינטרנט להציע
כתיבת מומחים | 
לימודים (צילום pixabay)
רוצים ללמוד כלכלה וחשבתם להיעזר בשירותיו של מורה פרטי לכלכלה? לבחירת המורה המתאים חשיבות מכרעת בהצלחה שלכם. במאמר הבא נסקור מספר טיפים והמלצות לבחירת מורה לכלכלה מבין כל האפשרויות שיש לאתרי האינטרנט להציע.
בתקופה הקרובה צפוי ביקוש שיא למורים פרטיים לכלכלה - מבחני הבגרות שנערכים החודש ובחודש הבא, תקופת המבחנים לסטודנטים לכלכלה במוסדות הלימוד ברחבי הארץ ועוד.
מבדיקה שערך לאחרונה אתר לימוד נעים, המכיל מאגר עצום של מורים פרטיים לכל המקצועות, עולה כי החיפוש אחר מורה פרטי לכלכלה הינו אחד המבוקשים מקרב סטודנטים ברחבי הארץ.
אז איך לבחור את המורה לכלכלה המתאים ביותר מבין כל המורים שמפרסמים את עצמם באתרים השונים באינטרנט?
למה אנחנו צריכים מורה פרטי לכלכלה?
בעיני, בחירת המורה לכלכלה המתאים ביותר מתחילה בראש ובראשונה מהגדרה ברורה של מטרת הלמידה.
האם אנחנו צריכים שיעורים פרטיים בכלכלה לטובת קורס באוניברסיטה, לימוד כלכלה לבגרות, לימודי שוק ההון, הכנה לבחינות של ני"ע ועוד.
בנוסף, האם אתם צריכים מורה לכלכלה לשיעור אחד או שניים לפני מבחן או שיעורי כלכלה לטווח ארוך כדי להבין את החומר מההתחלה?
ההגדרה של מטרת הלמידה מאוד חשובה מכיוון שהיא תחדד לנו את הפרמטרים הבאים בבחירת המורה הפרטי.
ניסיון בשיעורי כלכלה
לאחר הגדרת מטרת הלימודים, חשוב לבדוק עם המורה מה הניסיון שלו בהעברת שיעורים פרטיים בכלכלה בתחום הדרוש לכם ולפי המטרה הברורה שהגדרתם.
כמה תלמידים כמוכם הוא לימד עד כה, באיזו רמה של לימודי כלכלה, לסטודנטים - באיזה מוסדות לימוד ואילו קורסים ספציפיים לכלכלה, מה היתה מידת ההצלחה שלו עם תלמידים קודמים שלימד.
בנוסף, בדקו מה ה"אני מאמין" שלו בתור מורה פרטי באופן כללי, ובאופן ספציפי בכל מה שנוגע ללימודי כלכלה - מהי גישת ההוראה שלו ואיך מועברים השיעורים.
תוכנית עבודה מסודרת
לפי הגדרת מטרת הלמידה שלנו, נרצה לראות שהמורה מכין לנו תוכנית עבודה מסודרת ללימוד החומר.
כמובן ובמידה ואתם צריכים מורה פרטי לכלכלה לתקופה ארוכה, חשיבות תוכנית העבודה גבוהה עוד יותר.
בדקו בנוסף שבתוכנית העבודה של המורה יש מעקב על הנושאים שמועברים ועל תהליך ההתקדמות שלכם.
הזמינות של המורה
לאחר שהגדרנו את מטרת לימודי הכלכלה והגדרנו ביחד עם המורה תוכנית עבודה מסודרת, חשוב לוודא שהמורה זמין לכל אורך התקופה ובמיוחד קרוב למבחנים שונים שיש לנו לאורך הדרך.
לא כדאי להתחיל בלימודי כלכלה לטווח ארוך ואז לגלות שהמורה לא זמין לשיעורים פרטיים בכלכלה בתקופות מסוימות - זה יפגע ברצף הלמידה ויכול לעשות נזק לתהליך הלמידה שלכם.
בנוסף, בדקו שהמורה זמין לשאלות בין השיעורים - הרבה פעמים יעלו לכם שאלות מהתרגול שמבוצע בין השיעורים - עזרה קטנה של המורה יכולה לפתור לכם את הבעיה שנוצרה לכם וכך תוכלו להמשיך בתרגול.
מחיר לשיעור או לקבוצת שיעורים
כמובן שלמחיר יש חשיבות גבוהה בבחירת מורה פרטי.
טיפ חשוב שיש לי בנושא הזה הוא לבדוק עם המורה האם יש הנחה לקבוצת שיעורים.
בנוסף, לא כדאי להימנע משיעורים פרטיים עם מורים פרטיים קצת יותר יקרים - לפעמים הבדל קטן של מספר שקלים בודדים לכל שיעור, יכול לעשות את ההבדל בין מורה מצוין לבין מורה בינוני ואני מציע להיות קצת גמישים בעניין זה.
אחרי שבחרנו את המורה הפרטי
חשוב להפנים שהאחריות להצלחה בשיעורים היא קודם כל שלכם - גם המורה הפרטי הכי טוב לא יכול ללמוד במקומכם.
העבודה הקשה והרצינות שלכם במהלך ובין השיעורים הפרטיים, תרגול בלתי פוסק לכל אורך הדרך ביחד עם מורה מתאים שתבחרו בעזרת הטיפים שסקרנו, הם אלו שיביאו אתכם להצלחה.
שיהיה לכולנו לימוד נעים ובהצלחה :)
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה