פרסום ושיווק

לאומי ו-EIF יעניקו אשראי לחברות היי-טק בהיקף של 2.2 מיליארד שקל

תכנית הערבויות מיועדת לעסקים בהם מועסקים עד 500 עובדים, ובמסגרתה ניתן לקבל אשראי של עד 8.8 מיליון דולר בתנאים מועדפים
ירדן סמדר | 
רקפת רוסק עמינח (צילום רון קדמי)
הקרן האירופאית להשקעות (European investment fund - EIF) ו{לאומי}, באמצעות החטיבה העסקית של הבנק, הודיעו היום (א') על הרחבת תכנית הערבויות להעמדת אשראי לחברות הייטק וחברות Middle Market ישראליות חדשניות, להיקף של 2.2 מיליארד שקלים (כ-600 מיליון דולר).
תכנית הערבויות מיועדת לעסקים בהם מועסקים עד 500 עובדים, ובמסגרתה יכול עסק העומד בקריטריונים ליהנות מאשראי בתנאים מועדפים, עד לגובה של 8.8 מיליון דולר.
ההסכם המקורי, הראשון מסוגו בישראל, נחתם בשנת 2016 במסגרת פעילות לאומיטק, זרוע בנקאות ההייטק של קבוצת לאומי,  ואפשר ללאומי להציע לחברות הייטק ישראליות, וכן לחברות המקדמות חדשנות, מימון נוסף בגיבוי ה-EIF, בהיקף כולל של 100 מיליון דולר ובתנאים מועדפים. בשנת 2018 הוארך ההסכם, וסכום המימון שבמסגרת התכנית הוגדל אף ל-200 מיליון דולר. כעת, לאור ההצלחה של התוכנית, הוגדל היקף המימון הכולל, כאמור, ל-2.2 מיליארד שקלים (600 מיליון דולר).
תכנית זו, המתקיימת במסגרת יזמת "InnovFin", הנתמכת ע"י הנציבות האירופית, היא חלק מתכנית Horizon 2020,  תכנית הדגל של האיחוד האירופאי לקידום מחקר וחדשנות, עליה חתומה גם ממשלת ישראל (באמצעות מנהלת ISERD ברשות החדשנות).
לאומי היה החלוץ בישראל, והבנק הישראלי היחיד עד עתה, שנכנס להסכם התקשרות עם ה-EIF, כחלק מהתפיסה האסטרטגית המובלת ע״י החטיבה העסקית, במסגרתה הבנק מסייע לעסקים לצמוח ולהתפתח באמצעות השקעה בטכנולוגיה ובחדשנות. תחילה השתתפו בתכנית רק חברות הייטק, אך בהדרגה הורחבה התכנית גם לעסקים מתחומים שונים בעולמות התעשייה והמסחר - אשר אינם נמנים על ההייטק הישראלי - אך זקוקים להשקעה בחדשנות ובטכנולוגיה כדי לפתח את העסק ולצלוח את השינויים שהעולם העסקי עובר.
מבין החברות שקיבלו הלוואות במסגרת התוכנית עד כה, ניתן למנות חברות הייטק כגון: אינפינידט המפתחת מערכות אחסון, סלנו תקשורת - ספקית של שבבים וטכנולוגיית תוכנה, והייקון מערכות המפתחת מכונות דפוס לחיתוך ויצירה אוטומטית של קווי קיפול. כמו כן, חברות Middle Market שנהנו מהתוכנית: רייקול גבישים העוסקת בפיתוח, ייצור  ושיווק גבישים אופטיים למערכות לייזר ולמוצרים אופטיים, ואקוויז טכנולוגיות מים חכמות – העוסקת בפיתוח ויישום פתרונות מתקדמים לטיפול במים ושפכים עבור מפעלי תעשייה ורשויות מוניציפאליות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה