פרסום ושיווק

בליכוד ובכחול לבן מחכים לצו 8: הקמפיינרים מתכוננים לסיבוב ב'

המערך התקשורתי של הליכוד נראה דרוך יותר וגם לא צפוי להשתנות. מנגד, בכחול לבן שוררת אי וודאות בכל הקשור לכוורת התקשורתית, עם סימן שאלה לגבי רונן צור
משה בנימין |  1
קלפי (צילום Istock)
בזמן שהכנסת דנה בהצעת החוק לפיזור הכנסת, שנועדה לסכל את האפשרות שמלאכת הרכבת הממשלה תוטל על בני גנץ, העומד בראש רשימת כחול לבן (יחד עם יאיר לפיד), מאחורי הקלעים כבר החלו ההכנות הראשוניות של צוותי התקשורת: הסברה ודוברות, אסטרטגיה ומנהלי הקמפיינים לקראת האפשרות של בחירות חוזרות, לאחר פחות מחודשיים בלבד. 
בשיחות עם גורמים מצד 2 המפלגות שזכו ברוב הקולות, הליכוד וכחול לבן שכל אחת מהן קיבלה 35 מנדטים מקולות הבוחרים, חוזר אותו המוטיב של "צו 8". אחד מהגורמים אומר לאייס בשעה האחרונה, כי "יש היערכות, אני לא יכול להגיד מעבר לזה. זה כמו מפקד שבודק שכל התותחים שלו מוכנים". עוד הוא מוסיף, כי "אנחנו כבר מתכוננים לזה שהעולם 'מתהפך עלינו' עוד פעם אחרי הצהריים. שעת השין היא בחצות אבל זה יתחיל עוד הרבה לפני. אני יודע שקיבלתי כבר צו 8".
על פניו, נכון לעכשיו המערך התקשורתי של מפלגת הליכוד נראה דרוך יותר וגם לא צפוי להשתנות. גורם בכיר בסביבת המפלגה אומר לאייס, כי "נתעסק בזה רק אחרי שבאמת נדע. עד שזה לא גמור זה לא גמור". על ההיערכות מאחורי הקלעים ברמת ישיבות ופגישות בין היועצים הוא אומר: "הצוות הגרעיני ממילא נפגש כל הזמן. יש מספיק זמן, עוד מוקדם לדעת מה יהיה".
בעוד שבליכוד משתדלים להעביר מסר פוליטי ותקשורתי של "מוכנים לבחירות", בכחול לבן האסטרטגיה היא הפוכה, במטרה למנוע את פיזור הכנסת כדי להטיל את המשימה על גנץ וכך לבצע את מה שעד בחודש האחרון היה נשמע בלתי אפשרי. ייתכן שגישה זו היא גם זו שמשווה להיערכות של המפלגה אופי של אי וודאות, לפחות בכל הקשור למערך התקשורתי. אי וודאות זו, יש לציין, איננה עניין חדש, שכן בחיבור שנעשה בין 2 המפלגות אליו כל אחד הביא את הצוות "מהבית" כבר נרשמו חיכוכים בעבר
נכון לעכשיו ומיום סיום הבחירות, היועץ התקשורתי שהיה אמון על ניהול הקמפיין לבחירות האחרונות, איתי בן חורין, איננו עובד עם המפלגה. התסריטים האפשריים השונים לגבי הבחירות, במידה ויהיו, אינם מוסיפים לבהירות. ייתכן ורשימת כחול לבן תתפרק ומפלגת חוסן לישראל בראשות גנץ תרוץ בנפרד מיש עתיד של לפיד ותל"ם של משה בוגי יעלון. כל שינוי כזה ישפיע ישירות על המערכים התקשורתיים של המפלגות אך גם במידה והרשימה תרוץ שוב במשותף תחת השם כחול לבן ייתכן שחלק מהיועצים לא ימשיכו אותה שוב.
לאייס נודע, כי בן חורין שכאמור לא עבד עם הרשימה בחודשיים האחרונים טרם קיבל פנייה רשמית כזו או אחרת. מנגד הוא שמר על קשר עם הצדדים ובמידה ופנייה שכזו תגיע קשה לראות אותו מסרב לשוב למערך שכמעט והביא למהפך שלטוני בישראל. סיבה שעשויה, עם זאת, להשאיר אותו מחוץ לתמונה, טמונה ברצונו לשוב לשגרת הפעילות של משרדו בן חורין אלכסנדרוביץ' (לצד שותפתו טל אלכסנדרוביץ'). המעמסה של קמפיין בחירות אינה דבר של מה בכך ומשנה את סדר היום של כל אדם או ארגון המעורב בו. מעמסה שכזו שחוזרת פעמיים באותה שנה היא דבר שעשוי להכניס כל מערכת לסחרור שמחייב שיקול דעת יסודי ובדיקה של החסרונות אל מול היתרונות והאתגרים המקצועיים.  
 
חוסר העקביות בצד של רשימת כחול לבן בא לידי ביטוי בעמדות הסותרות על מאחורי הקלעים בימים האחרונים או באי הידיעה של חלק מיועצי הרשימה שליוו אותה בבחירות האחרונות, מה שאולי מעיד גם על עתידם במערך. בעוד שגורמים מסוימים מדווחים ש"לא מורגשת תכונה" או ש"עוד לא ממש דובר על הבחירות והכל על אש קטנה", גורם אחר אומר לאייס, כי "יש כבר דיבור מאחורי הקלעים...כולם עכשיו קיבלו הודעה להכין את הקיטבג עוד לפני שיצאו הצווים". 
מידע נוסף שהגיע לאייס הוא בעניינו של יועץ התקשורת רונן צור שליווה את כחול לבן ברמה האסטרטגית. על פי גורם המעורה בפרטים, מעורבותו של צור בבחירות במידה ויהיו "תלויה בקונסטלציה". לדבריו, "אם כחול לבן ממשיכים אז סבירות גבוהה שרונן ייצא. אם זה בנפרד אז סבירות גבוהה שיישאר בפנים עם הצד של גנץ".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כחול לבן - קמפיין גרוע
  עידן 29/05/2019 18:07
  הגב לתגובה זו
  3 0
  קמפיין כחול לבן היה מהגרועים ולא ברור למה ילכו על היועצים שכשלו. אנטי ביבי זו לא אסטרטגיה ו 35 מנדטים זה המיצוי של הפוטנציאל. צריך יועצים חדשים ורעננים.
  סגור