פרסום ושיווק

ביג רכשה 67.5% ממרכז מסחרי בסרביה תמורת כ-40 מיליון שקל

שיעור התפוסה בנכס עומד כיום על כ-80% וה-NOI השנתי מסתכם בכ-1.3 מיליון אירו. במקביל, הודיעה החברה כי היא בוחנת הנפקה לציבור של מניות וכתבי אופציה
גיא עיני | 
איתן בר זאב ביג (צילום יחצ)
חברת מרכזי הקניות {ביג} דיווחה הבוקר (ג') על רכישת 67.5% מחברה סרבית המחזיקה במרכז קניות בעיר אינדג'יה שבסרביה תמורת כ-40 מיליון שקל, לפי שווי של 14.5 מיליון אירו למרכז המסחרי כולו (100%). במקביל, הודיעה החברה כי היא בוחנת הנפקה לציבור של מניות וכתבי אופציה.
המרכז המסחרי כולל שטח מסחרי להשכרה (GLA) של כ-9,570 מ"ר עם זכויות להרחבה של עד כ-30 אלף מ"ר משטח בנוי ברוטו. שיעור התפוסה שעליו דיווחה ביג עומד כיום על כ-80%, וה-NOI הנוכחי מסתכם בכ-1.3 מיליון אירו בשנה.
כנגד הנכס הועמדה לחברת הנכס הלוואה בהיקף של כ-9 מיליון אירו הנושאת ריבית שנתית של 4.5%. ההלוואה צפויה להיפרע בחודש ספטמבר 2020 ובכוונת ביג לפעול למימון מחדש של הפרויקט, כאשר להערכת החברה ניתן יהיה לממן מחדש את הפרויקט בריבית נמוכה יותר.
השלמת העסקה כפופה למספר תנאים מתלים, לרבות אישור הממונה על ההגבלים העסקיים בסרביה.
החברה בוחנת הנפקה לציבור
כאמור, במקביל לדיווח אודות רכישת הנכס, הודיעה החברה כי היא בוחנת הנפקה לציבור של מניות וכתבי אופציה מסדרה 5. עם זאת, מבנה ההנפקה ותנאיה טרם נקבעו סופית ועדיין דורשים את אישור הדירקטוריון ואישורים רגולטוריים סטנדרטיים אחרים. נכון לכרגע אין ודאות כי ההנפקה אכן תצא לפועל.
בדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2019, דיווחה ביג על זינוק של 170% ברווח הנקי בעיקר בזכות רכישת מניות אפריקה נכסים ועלייה של כ-10% בהכנסות בעקבות הרחבת היקף הנכסים (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה