פרסום ושיווק

מימוש נוסף בוואן - מיגר מוכרת מניות ב-29 מיליון שקל

מיגר מערכות מימשה מניות וואן טכנולוגיות ותרד להחזקה של 6.3%; בחמישי דווח על מימוש של בעלת השליטה - מיחשוב ישיר בסך של 35 מיליון שקל
גיא עיני | 
עדי אייל וואן טכנולוגיות (צילום Regev Art Photography)
מיגר מערכות מידע שהחזיקה ב-8.5% ממניות {וואן טכנולוגיות} הודיעה על מכירה של 150 אלף מניות ב-28.5 מיליון שקל. מחיר המימוש נקבע על 190 שקל – הנחה של 1.6% ביחס לשער הבסיס.
לאחר המימוש תחזיק מיגר כ-429 אלף מניות וואן שמהוות 6.3% מהונה של וואן שמתמחה באספקת פתרונות מערכות מידע ושירותי מיחשוב.
זהו המימוש השני בימים האחרונים במניית וואן טכנולוגיות, כשמיחשוב ישיר של אייל עדי, המחזיקה בשליטה בחברה, מימשה ביום חמישי האחרון 2.7% ממניות וואן בתמורה ל-35 מיליון שקל.
מיחשוב אמנם יורדת מ-50% לשיעור החזקה של 47.6%, אבל היא עדיין בעלת המניות הדומיננטית והשולטת בפועל בוואן טכנולוגיות שנחשבת לאחת החברות הגדולות בתחום טכנולוגיית המידע ושירותי תוכנה (לצד מטריקס ומלם-תים).
בעקבות העסקה תרשום מיחשוב ישיר גידול בהון בסכום של 32 מיליון שקל. הגידול הזה הוא סוג של רווח כלכלי, שמסיבות חשבונאיות (המשך החזקת השליטה) לא מוכר כרווח חשבונאי, אלא כגידול בהון. אלא שזו אותה המשמעות, ומעבר לכך – מדובר על מימוש ברווח כלכלי של פי 11-12 לעומת הרשום בספרים – כ-3 מיליון שקל בלבד.
עדי אייל מוכיח דרך ההחזקה בוואן טכנולוגיות שהסבלנות משתלמת – ב-5 השנים האחרונות הניבה מניית וואן טכנולוגיות תשואה של מעל 200%, ובעשר השנים האחרונות המניה עלתה פי 19.
הגופים המוסדיים השתתפו בחגיגה דרך השקעה ישירה בוואן טכנולוגיות - בעיקר ילין לפידות ומגדל, וגם בהשקעה עקיפה – בעיקר ילין לפידות.
מיחשוב ישיר נסחרת בבורסה בשווי של 430 מיליון שקל. רגע לפני העסקה היא מחזיקה ב-50.3% מוואן ששווה מעל 1.3 מיליארד שקל , ומכאן ששווי ההחזקה בוואן – 660 מיליון שקל. על פי הדוחות לרבעון הראשון, החוב בסולו מסתכם בסכום נמוך יחסית – כ-10 מיליון שקל.
במילים אחרות, הערך הנכסי הנקי (לפני הוצאות מטה) מסתכם ב-650 מיליון שקל, משמעותית מעל השווי בשוק – 425 מיליון שקל. אבל, לרוב השוק לא טיפש, זה קורה בגלל כמה סיבות – סחירות, הוצאות מס  עתידיות ( שצפויות להיות כאן משמעותיות) והוצאות מטה בחברה האם (מיחשוב ישיר) שבעצם מקזזות באופן שוטף את הרווחים, ובהתאמה פוגעים בשווי. הוצאות המטה השנתיות של מיחשוב ישיר מסתכמות בכ-2 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה