פרסום ושיווק

BrightWay של אלביט מערכות מגייסת לפי שווי של 65 מיליון דולר

בין המשקיעים - קיוטו היפנית המובילה בתחום הבטיחות והתאורה ברכבים; BrightWay מפתחת פתרונות לתעשיית הרכב האוטונומי   
גיא עיני | 
בצלאל מכליס (צילום אסף שילה)
{אלביט מערכות} מכניסה שותף לחברה בת, BrightWay Vision המפתחת טכנולוגיות בתחום הנהיגה האוטומונית.
BrightWay גייסה 25 מיליון דולר באמצעות הנפקת מניות לקויטו (Koito) היפנית, שמתמחה מעל 100 שנה במערכות בטיחות ותאורה לרכבים ותחבורה בכלל. קויטו נסחרת בבורסה היפנית בשווי של מעל 1.5 מיליארד דולר ומעסיקה מעל 5,000 עובדים. בד בבד, תשקיע ב-BrightWay קרן ההשקעות - מג'נטה (Magenta) שמתמחה, בין היתר, בשוק הישראלי. שני הגופים יקבלו 38.5% ממניותיה של BrightWay - משמע, הגיוס נעשה לפי שווי של כ-65 מיליון דולר.
השווי אמנם קטן ביחס לפעילותה הכוללת של אלביט מערכות. עם זאת - מדובר בתחום אסטרטגי,צומח, שמבטא את רצונה של אליבט מערכות לגדול ולהתרחב גם בתחום האזרחי. 
המערכת שמפתחת BrightWay משלבת טכנולוגיות חישה ותאורת לייזר לתעשיית הרכב שעוזרת ליצור תמונה ברורה לתוואי השטח בטווח הארוך בתנאי לילה ובראות נמוכה, תוך גילוי אובייקטים בנתיב הנסיעה  ובכך מאפשרת התראה על סיכונים, התנגשות ואזהרות בטיחות אחרות.
במקביל לדיווח על BrightWay, דיווחה אלביט מערכות כי חממת אינקיוביט (Incubit) שבשליטתה  חתמה על הסכם שת"פ עם בנק ההשקעות קוקרמן (Cukierman). 
מהות ההסכם, הוא מתן תמיכה בשלבי Seed ליזמים והחברות באפיון התוצרים הפיננסיים הנדרשים בשלבי גיוס הון, הערכת שווי, מאזנים, תכנית עסקית ותכנון תקציבי. בנוסף, בנק ההשקעות וצוותי אנליסטים ילוו את הליכי הגיוס אל מול משקיעים ייעודיים שיבחנו בהמשך.
"שיתוף הפעולה מהווה אינדיקציה משמעותית לכך שנקודת המבט הפיננסית – עסקית – טכנולוגית משתנה בתעשיית ההזנק הישראלית להבנה שהשקעה בחברות Deep Technology היא אתגר משמעותי בהיקף ההון הנדרש למסחריות מחד וסיכויי ההצלחה מאידך. הבחירה בקוקרמן, בנק השקעות איכותי ומוביל, יוצרת הצפת ערך ממשית ליזמים חסרי ניסיון עסקי-פיננסי בשלב מוקדם וכוללת האצת הבשלת תוצרי העבודה בדרך להסרת האתגרים האלו ושיפור סיכויי ההצלחה באופן ממשי, החל משלב הכניסה לחממה", אמר  אורן גדות, מנכ"ל אינקיוביט.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה