פרסום ושיווק

הביטקוין לא מפסיק לעלות - מזנק 5% ל-11.3 אלף דולר

הביטקוין בזינוק פנומנלי - 260% בארבעה חודשים; ומה הלאה?   
גיא עיני |  1
מטבעות דיגיטליים (צילום Istock)
הביטקוין מתעתע בכולם. אחרי שהגיע ל-20 אלף דולר וצנח ל-3 אלף דולר, הוא חזר לעלות כמעט מדי יום ונסחר כעת ב-11.3 אלף דולר - עלייה יומית של 5%. 
השאלה אם רכבת ההרים שחווים המשקיעים במטבע הקריפטוגרפי המוביל, הגיעה  לנקודת הפיק או שהעליות דווקא יימשכו.
התשובה כמובן היא בגדר ניחוש. הכלכלנים ברובם עדיין סבורים שהביטקויין הוא סוג של אופנה חולפת, אבל יש גם קולות אחרים, במיוחד לאחר המהלך של פייסבוק - השקת מטבע וירטואלי - הליברה.  
בתגובה להכרזה של הרשת החברתית, בשוויץ הודיעו כי הם תומכים במהלך

הליברה של פייסבוק
הליברה של פייסבוק הוא מטבע דיגיטלי גלובלי, שבנוי על טכנולוגיית הבלוקצ'יין בקוד פתוח. כלומר, מדובר בטכנולוגיה שאינה נשלטת על ידי ישות אחת, אלא, מופעלת על ידי כמה ארגונים ומורכבת משורה של חברות מסחריות וארגונים ללא מטרות רווח.

המטרה העיקרית של פייסבוק בהשקת מטבע ליברה היא פתיחת אפשרויות תשלום במדינות מתפתחות. לדוגמה – קרוב ל-2 מיליארד איש מתנהלים בלי חשבון בנק, ויש מקומות רבים שגם אם יש חשבון אזי העלות הישירה של העברת הכספים מגיעה גם ל-10%. זה לא הכל - יש גם  עמלות וריביות אחרות, כך שעלות העברת הכספים הכוללת מאוד יקרה. 

פייסבוק, דרך הליברה מנסה להקים שוק תשלומים חדש. המטרה של הנהלת פייסבוק שהמטבע שלה יהיה מטבע בלי ריביות ועמלות ודמי חבר, ויתפוס נתח הולך וגדל בשוק התשלומים העולמי.

מעבר לכך, התשתית הטכנולוגית דרך הבלוקצ'יין נחשבת בטוחה. היתרון הגדול של בלו'קציין הוא היותה מוצפנת. כמו כן, אין ברשת הבלוקצ'יין רשות מנהלת ולכן היא מבוזרת ואובייקטיבית, ואמרוה להיות – נטולת אינטרסים.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ברשת הבלוקצ'יין של פייסבוק
  אסף 25/06/2019 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דווקא יש רשות מנהל ולכן היא לא ממש מבוזרת ובטח שלא אובייקטיבית
  סגור