פרסום ושיווק

פותחים שבוע: האירועים שצפויים לתת את הטון

ארה"ב וסין חוזרות לשולחן הדיונים, נתונים על שוק התעסוקה האמריקאי, מדד מנהלי הרכש ועוד. כל האירועים שישפיעו על השווקים
עדי ברזילי |  1
וול סטריט (צילום iStock)
לאחר התנודתיות בשווקים בשבוע האחרון, האם חידוש שיחות הסחר יספיק כדי להפיח אופטימיות בקרב המשקיעים או שנתוני המאקרו יצביעו על חולשה של ממש בכלכלה העולמית? הנה האירועים המרכזיים שצפויים להיות במוקד העניינים השבוע:

 
טראמפ וג'ינפינג נפגשו בסוף השבוע בוועידת הפיסגה G20 ביפן והחליטו על חזרה לשולחן הדיונים, אחרי הפסקה של חודשיים, כדי לגבש הסכם סחר. בינתיים הכריז טראמפ כי לא יוריד את המכסים הקיימים אך מנגד גם לא יטיל מכסים חדשים.
 
לאחר שבחודש שעבר פורסמו נתונים מבלבלים על שוק התעסוקה האמריקאי, עם מספר משרות חדשות קטן משמעותית אך אחוז אבטלה נמוך, הכלכלנים מקווים כי נתוני יוני יבהירו את התמונה. ביום רביעי יתפרסם מדד ה-ADP וביום שישי יתפרסמו השינוי במספר המועסקים שצפוי להתאושש ולעמוד על מאה שישים וארבעה אלף, ואחוז האבטלה שצפוי להישאר על שלושה נקודה שישה אחוז.
 
השבוע יפורסם גם מדד מנהלי הרכש בארה"ב שחושף את היקפי האספקה לתעשייה האמריקנית ביוני. ביום שני יתפרסם היקף האספקה במגזר היצרני שם נרשמת חולשה בשנה האחרונה והצפי הוא כי היא תימשך, וביום רביעי יתפרסם היקף האספקה במגזר הלא-יצרני שנראה מעט טוב יותר אך גם כאן הצפי הוא לירידה.
נציין כי החולשה בהיקפי האספקה עלולה להוסיף ללחץ על הפד להוריד ריבית כבר ביולי.
 
גם באירופה יפורסם מדד מנהלי הרכש לחודש יוני, כשבגרמניה הצפי הוא להישארות סביב הרמה הנמוכה שנרשמה מתחילת הרבעון, ובאנגליה הצפי הוא לעליה קלה בסקטור הבניה וללא-שינוי בסקטור השירותים. גם כאן, נתונים חלשים יחזקו את מדיניות הבנק המרכזי שבוחן הרחבה כמותית.
היום בערב יתפרסם מדד מנהלי הרכש גם בסין שיעיד על עומק ההשפעה של מלחמת הסחר עם ארהב. כרגע הצפי הוא לירידה קלה מהחודש שעבר אך סך הכל להישארות סביב הרמה של החודשיים האחרונים.
 
ביום שני יפגשו המדינות המייצאות נפט החברות באופ"ק, כאשר לקראת הפגישה הכריזו היום רוסיה וערב הסעודית שהן יאריכו את ההסכם מול הארגון להפחתת תפוקת הנפט במטרה להעלות את המחיר לחבית.
שימו לב שביום חמישי לא יתקיים מסחר בוול סטריט עקב יום העצמאות האמריקני. 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  את מי זה מעניין נתונים?שוק רק למעלה
  אך ורק ןרק ןרק למעלה 30/06/2019 20:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אך ורק למעלה שיאים חדשים כבר מחר.מעניין שימשיכו לתמוך שנרוויח כסף.כסף נותן כסף.כבר אמרנו כסף על הריצפה
  סגור