פרסום ושיווק

טוגדר עדיין לא קיבלה אישור סופי לייצא מאוגנדה

רשות ני"ע דרשה הבהרות לגבי מצב האישורים של טוגדר באוגדנה, כתוצאה כך חשפה החברה כי אין בידיה עדיין את האישור הנדרש לייצוא
גיא עיני | 
קנאביס (צילום Istock)
על פי דרישת הרשות לניירות ערך, דיווחה {טוגדר} כי בתאריך 18 ביוני השלימה החברה קציר ראשון של תפרחות קנאביס בחוות החברה באוגנדה אולם היא אינה רשאית לייצא את התוצרת שהיקפה כ-100 ק"ג תפרחות יבשות.
על פי דיווח החברה אין לה את התקן הנדרש לצורך מכירת התוצרת (תקן GAP). טוגדר מציינת כי הגידול נעשה על פני שטח של דונם אחד בלבד כשבעבר דווח כי נעשה גידול על שטח של 30 דונם.
טודגר מציינת בהודעה כי היא פועלת לסיום התקינה (GAP ו-GMP) בחווה באוגנדה וכי נכון למועד זה היא אינה יכולה להעריך מתי תסיים את הליכי התקינה. נציין כי עד אשר לא תקבל את האישורים הנדרשים לה לא תוכל טוגדר לייצא את התוצרת החקלאית שלה. 
החברה מציינת כי לפני כשבועיים נזרע שטח בהיקף של תשע דונם והיא מתכננת  שני מחזורי גידול בשטח זה במהלך שנת 2019. טוגדר מתכוונת לשווק את התוצרת החקלאית לאחת ממדינות אירופה בצורה של תפרחת או שמן קנאביס. עוד מוסיפה טוגדר כי היא מתכוונת לגדל מחזור גידול אחד על שטח של 20 דונמים נוספים בשנת 2019. 
טוגדר מעריכה כי היקף התפרחות המיובשות שהיא תוכל לגדל בחווה באוגנדה במהלך השנה הנוכחית, יעמוד על 10 טון וכי העלויות השוטפות של החווה יקטנו לסך של כ-3.6 מיליון שקל לעומת 7.2 מיליון שקל כפי שהעריכה החברה בעבר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה