פרסום ושיווק

חתונה עם אזרח זר – מהלכה למעשה

כתיבת מומחים | 
נישואין עם בן זוג אשר אינו אזרח ישראלי הם עניין אשר הפך נפוץ ביותר בשנים האחרונות, וזאת עקב מספר סיבות. אחת הסיבות העיקריות היא שהעולם למעשה הפך כפר גלובלי אחד קטן, עקב הגעתה של רשת האינטרנט אל חיינו, הפכה ההיכרות עם אנשים מרחבי העולם כולו לנגישה ופשוטה במיוחד. בנוסף, מדינת ישראל התפתחה מאוד בתחום ההיי טק, כאשר חברות רבות קובעות כאן את משרדיהן, וישנה תנועה רבה של ישראלים אל ארצות המקור של החברות והארצות בהן מייצרות החברות האלו את מוצריהן, ואף תנועה רבה של אזרחי מדינות אחרות העוסקים בתחום – אל ארץ ישראל.
מהי עמדת החוק בנוגע לזוגיות עם אדם אשר הינו אזרח זר?
משרד הפנים יאפשר הסדרת מעמד לאדם זר אשר הינו בקשר זוגי עם אזרח ישראלי, ומעוניין לחיות עמו בארץ, באחת מתוך שתי דרכים:במידה ובני הזוג מנהלים יחד חיים משותפים, לרבות בני זוג מאותו המין, נוהל הסדרת מעמד לבן זוג זר מאפשר לבני הזוג להצהיר כי הינם כידועים בציבור. עם זאת, יש לציין, כי תהליך זה של הסדרת מעמד לבן זוג זר עקב חייהם המשותפים ומעצם היותם מעין ידועים בציבור, הינו הליך אשר דורש הוכחות וראיות רבות. לגבי נושא זה ישנה פסיקה רחבה בבתי משפט מוסמכים, כך שרצוי מאוד לקיים את ההליך בצורה מדויקת ביותר, כי במידה ולא יעשה כן, ייתכן והתשובה שתתקבל ממשרד הפנים תהיה סירוב וכתוצאה מכך ייתכן אף גירוש מארץ ישראל.
  • נוהל הסדרת מעמד לבני זוג נשואים:
בפועל אין באמת שוני רב בין הליך זה לבין ההליך הנ"ל. גם בני זוג אשר נשואים בנישואים אזרחיים שנערכו מחוץ למדינת ישראל, יידרשו להציג הוכחות וראיות לקיום חיים משותפים. גם כאן מדובר בתהליך קשה ומאתגר אשר ידוע גם בשם "הליך מדורג". אך ורק לאחר שמשרד הפנים הכיר בשני המבקשים כבני זוג, רק אז מתחיל ההליך המדורג, אשר כולל מתן ויזת תייר עם אופציה לעבוד.
הסדרת מעמד לבן זוג זר ממדינות כגון: רוסיה, מולדובה, רומניה, אוקראינה, ובכלל מדינות מזרח אירופה או בן זוג זר מאותו המין – כרוך אף בחקירה נוספת ובדיקה מדוקדקת יותר של מסמכיהם.
מהם שלבי "ההליך המדורג" אותו יש לעבור על מנת לזכות במעמד לבן זוג זר?
כאמור, הליך זה הינו מאתגר ביותר, לא רק מעצם היותו ארוך ומייגע, אלא גם כי בני הזוג נדרשים לעבור בחינות רבות ולעמוד בדרישות ספציפיות ביותר בצורה מדויקת. הנה שלבי התהליך:
  • בשלב הראשון, על בני הזוג להגיש ניירת אשר תגבה את היותם בני זוג באופן תמים, הוכחות לחיים משותפים אשר יוצגו במספר דרכים. רק לאחר שהוגשה כל הניירת על פי דרישותיו והנחיותיו הנוקשות של משרד הפנים, ובמידה והוא מצא אותן לשביעות רצונו, יוכלו בני הזוג לעבור לשלב הבא.
  • בשלב השני, עוברים בני הזוג חקירה מעמיקה, הנקראת "שימוע". כל אחד מהם ייחקר ארוכות, בנפרד כמובן, ויידרש להוכיח כי הוא מכיר את בן זוגו באופן אינטימי. רק לאחר שעברו בהצלחה שלב זה ייתכן וזיכה בן הזוג במעמד.
לאור מורכבות התהליך - מומלץ לפנות לסיוע מאת עורך דין אזרחות ישראלית.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה